گیاه بامبو – روش نگهداری و رشد گیاه بامبو

گیاه بامبو - روش نگهداری و رشد گیاه بامبو

گیاه بامبو – روش نگهداری و رشد گیاه بامبو

گیاه بامبو – روش نگهداری و رشد گیاه بامبو : گیاهی که در این مقاله درمورد آن صحبت می‌کنیم همان گیاه سبز رنگ و توخالی می باشد که با نام بامبو یا لاکی بامبو شناخته می‌شود.
این گیاه حدود پنج هزار سال می باشد که در فرهنگ فنگ‌شویی عنصر مهمی می باشد. این گیاه در فنگ‌شویی، نمادی برای شانس پسندیده و شادمانی و سعادت می باشد که آن را تبدیل به گیاهی عالی برای خانه یا هدیه دادن می‌کند و روش نگهداری آسانی دارد. یکی دیگر از مواردی که باعث شهرت و محبوبیت گیاه بامبو شده می باشد آن می باشد که می‌توان آن‌را به دلخواه شکل داد یا حتی بافت.
به طور کلی هر وقت قصد خرید گل آپارتمانی را دارید به این نکته توجه نمایید که شرایط عمومی نگهداری گیاه و محلی که شما قرار می باشد از آن نگهداری نمایید یکسان باشد.
حالا با گُل سِتان همراه باشید تا در مورد روش نگهداری گیاه بامبو بیش بدانید.

گیاه بامبو - روش نگهداری و رشد گیاه بامبو

فهرست مطلب ها این مقاله:

مروری سریع بر بامبو
روش نگهداری گیاه بامبو
روشهای تکثیر گیاه بامبو
روشهای شکل دادن به گیاه بامبو
آفات و مشکلات و بیماری‌ها
نماد و معانی بامبو

نام علمی: Dracaena sanderiana
بومی: آفریقای مرکزی
خانواده: مارچوبگان
نام‌های مرسوم: لاکی بامبو-Lucky Bamboo

روش نگهداری گیاه بامبو

روش نگهداری گیاه بامبو کار راحتی می باشد و می‌توان آن را در محل کار یا خانه نگهداری نمود. این گیاه را می‌توان در آب یا خاک نگهداری نمود ولی طول عمر آن در خاک بیش می باشد.
اگر این گیاه را در آب نگهداری می‌کنید میبایست هر هفته آب آن را عوض نمایید و در داخل تنگ آن سنگ‌هایی بریزید که بتوانید وزن گیاه را تحمل بکند و سقوط نکند.
هم چنین اگر آن را در خاک نگهداری می‌کنید میبایست خاکش مرطوب نگه دارید و از خشک شدن یا خیس شدن بیشتر از حد خاک جلوگیری نمایید.
نور

گیاه بامبو به نوری مدیریت شده و غیرمستقیم نیاز دارد. برگ‌های این گیاه اگر در نور مستقیم بماند می‌سوزد و لبه‌های آن قهوه‌ای می‌شود. اگر نشانه سوختگی در برگ‌ها مشاهده کردید گیاه را به محلی کم نورتر منتقل نمایید.
آب‌دهی

اگر بامبوی شما در خاک زندگی می‌کند همانطور که گفتیم میبایست تلاش نمایید تا خاک گیاه همیشه کمی مرطوب باشد. خشک شدن یا خیس ماندن بیشتر از حد خاک باعث پوسیدن ریشه و آسیب به گیاه می‌شود.
بامبو برای زندگی نیاز به آب زیادی ندارد ولی می‌توان آن را در آب هم نگهداری نمود.
اگر ترجیح شما نگهداری از گیاه در آب می باشد مواظب باشید که پایان ریشه در آب باشد و خارج نشود و هم چنین هر 7 الی 10 روز یک‌بار آب را عوض نمایید تا گیاه شما خوشحال و سالم بماند.
هنگامی آب ساکن می‌شود امکان دارد سر و کله جلبک‌ها پیدا شود پس هر وقت که آب را عوض می‌کنید گلدان را تمیز کنید تا از تشکیل جلبک جلوگیری کنید.
شما می‌توانید از همان آب لوله‌کشی برای این گیاه استفاده کنید به شرطی که سطح کلر آب فراوان نباشد. برای محکم کاری می‌توانید آب را برای 12 ساعت در ظرفی جدا نگه دارید تا کلر آن ته‌نشین شود.
در برخی آب‌ها فلوراید بالایی وجود دارد که این ماده می‌تواند برای بامبو سمی باشد و به آن آسیب بزند و بهتر می باشد به جای آن از آب معدنی استفاده نمایید.
دما

گیاه بامبو زمانی شاداب می باشد که در محیطی با دمای هجده الی 35 درجه سانتی‌گراد زندگی بکند. در ما‌ه‌های سرد گیاه نبایستی در کنار پنجره یا دری قرار بگیرد که امکان نفوذ سرما را دارد.
تعویض گلدان

اگر ریشه‌های گیاه برای گلدان بیشتر از حد بزرگ شود وقت تعویض گلدان رسیده می باشد. در این وقت گیاه را به گلدانی بزرگ‌تر منقل نمایید یا اگر در آب زندگی می‌کند میبایست تنگ بزرگ‌تری برای آن فراهم نمایید. در وقت تعویض گلدان یا تنگ میبایست سنگ یا خاک قدیمی که برای نگهداری گیاه استفاده می‌کردید را دور بریزید و از سنگ یا خاک جدیدی استفاده نمایید.
هرس نمودن

گیاه بامبو - روش نگهداری و رشد گیاه بامبو

در ادامه روش نگهداری گیاه بامبو به هرس نمودن آن میپردازیم:

بر خلاف بونسای، گیاه بامبو را نمی‌توانید به یاری هرس نمودن یا سیم شکل داد. شکل دادن گیاه بامبو به وسیله رشد طبیعی آن و تغییر منبع نور انجام می‌شود.
این گیاه را در چین به گونه‌ای پرورش می‌دهند که از کنار رشد بکند و به همین خاطر پیچ می‌خورد. انجام اینکار در خانه آسان نیست ولی می‌توان با یاری 1 جعبه که 3 طرف آن بسته می باشد و تشخیص سرعت رشد گیاه، آن را پیچ داد. برای انجام اینکار میبایست صبر زیادی داشته باشید زیرا به تمرین و تجربه نیاز دارید.

هرس نمودن بخش مهمی از نگهداری این گیاه می باشد. در طول وقت، گیاه امکان دارد بیشتر از حد سنگین شود و از شکل همیشگی‌اش خارج شود.
عموما بریدن شاخه اصلی گیاه اقدامی اشتباه می باشد و به جای آن بهتر می باشد شاخه‌هایی را ببرید که از شاخه اصلی انشعاب گرفته‌اند. ساقه جانبی را تا جایی ببرید که 3 الی 5 سانت آن باقی بماند. برای محافظت از قسمت بریده شده روی آن را با پارافین بپوشانید تا از ورود باکتری‌ها جلوگیری شود.

اگر می‌خواهید شکل کلی گیاه را عوض نمایید می‌توانید شاخه جانبی را از انتهای آن ببرید. در محل برش زخمی برنزی رنگ درست کردن می‌شود که امکان دارد ساقه نو از آن رشد بکند یا نکند.
بهتر می باشد ساقه‌های بریده شده را دور نریزید زیرا می‌توانید از آن به عنوان قلمه برای رشد گیاه نو استفاده نمایید.
اگر به هر دلیلی نیاز دارید تا ساقه اصلی را ببرید میبایست بدانید که شاخه‌های انشعابی نو از ذیل محل برش رشد می‌کنند.
سمی بودن

بامبو برای حیوانات خانگی همچون سگ یا گربه سمی می باشد. اگر این گیاه بوسیله این حیوانات خورده شود امکان دارد باعث اسهال، دل‌درد، آبریزش دهان، ضعف یا گشادی مردمک چشم شوند. این گیاه برای انسان‌ها خطری ندارد.

مناسب ترین سبد گل برای خواستگاری

روشهای تکثیر گیاه بامبو

پس از شرح روش نگهداری گیاه بامبو اکنون به روش تکثیر گیاه و مشکلات احتمالی آن میپردازیم:

قلمه زدن

نخستین قدم برای تکثیر بامبو انتخاب 1 قلمه سالم می باشد.
بهتر می باشد قلمه‌ای را برگزینید که حداقل 1 ورق یا بیش داشته باشد. برگ‌های اضافی را از روی گیاه جدا نمایید تا گره رشد گیاه را ببینید. در شرایط عادی گیاه نیازی به هورمون رشد ندارد و می‌تواند به تنهایی و به سرعت ریشه دهد ولی اگر تجربه‌های ناموفقی داشتید می‌توانید از هورمون رشد به عنوان نیروی کمکی استفاده نمایید.
ریشه‌دهی بامبو در آب

این روش، معمول‌تر و بهتر می باشد. ساقه بریده شده‌ای که حداقل 1 ورق دارد را در آب مقطر قرار بدهید. پس از مدتی ریشه‌های نو و قرمز رنگ گیاه از پایین ساقه آغاز به رشد می‌کنند. آب را تا حد ممکن تمیز نگه دارید. به محض این که ریشه‌های گیاه شکل گرفت می‌توانید آن را به گلدانی قشنگ یا خاک منتقل نمایید.
ریشه‌دهی بامبو در خاک

بامبو می‌تواند در خاک هم به خوبی ریشه دهد. برای این‌کار گیاه را به آرامی در خاکی تازه قرار بدهید و مطمئن بشوید که حداقل 1 گره در داخل خاک باشد. خاک گیاه را مرطوب و گرم نگه دارید تا نشانه‌هایی از رشد نو را مشاهده نمایید.
یادتان باشد که از گیاه نو انتظار زیادی نداشته باشید. این گیاه نمی‌تواند همچون مادرش رشد بکند و همان عادت رشد را داشته باشد. بامبوی برنا شما می‌تواند صاف و سرسبز باشد ولی امکان دارد همچون مادرش ظاهری قوی و رشد سریع نداشته باشد.
شکل دادن به گیاه بامبوشکل دادن بامبو

گیاه بامبو - روش نگهداری و رشد گیاه بامبو

روشهای شکل دادن به گیاه بامبو

یکی از هیجان‌انگیز‌ترین خصوصیات بامبو این می باشد که می‌توان ساقه‌های آن را شکل داد و یا حتی به یکدیگر بافت.
کلید موفقیت اینکار، نور می باشد. با دستکاری منبع نور می‌توانید بامبو را به شکل‌های مختلفی در بیاورید.
پیچ دادن بامبو

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های بامبو، مدل پیچشی می باشد. برای این که بتوانید گیاه خودتان را به این شکل در بیاورید مراحل ذیل را دنبال کنید:

گیاه را در 1 کارتن مقوایی قرار بدهید تا نور به آن نرسد.
یکی از 4 سمت کناری کارتن را باز نمایید تا نور از آن سمت وارد شود. (سمت بالا میبایست بسته بماند)
مراقبت از گیاه را همچون گذشته انجام بدهید تا زمانیکه دریابید سر گیاه به سمت نور منحرف شده می باشد.
اکنون گیاه را کمی در داخل کارتن بچرخانید تا دوباره سمت گیاه به سمت نور منحرف شود.
اینکار را مدام تکرار نمایید تا هر چند پیچی که ضروری دارید را به دست بیاورید.
بهتر می باشد برگ‌های قسمت پیچ خورده را هرس نمایید تا باعث شلوغی بیشتر از حد نشوند.

بافت بامبو

بافتن چند گیاه به یکدیگر کاری زیاد مرسوم و محبوب می باشد.

اگر روش‌های بافت مو را بلدید، کار شما راحت می باشد ولی اگر بلد نیستید هم نگران نباشید زیرا کار سختی در قبل ندارید.
اگر می‌خواهید بامبوهای خود را به هم ببافید و شکل‌های قشنگ صحیح نمایید می‌توانید مراحل ذیل را انجام دهید:

گلدانی برگزینید که 3 شاخه بامبو در آن باشد. این شاخه‌ها میبایست نیم سانت ضخامت داشته باشند، 5 سانت از یکدیگر فاصله داشته باشند و بصورت خطی یا مثلثی کاشته شده باشند.
برگ‌های قسمت پایینی گیاه را به طور کامل هرس نمایید.
شاخه سمت راستی را بر روی شاخه وسطی بیاورید و شاخه وسطی را به سمت راست کج نمایید. حال شاخه سمت چپی را به وسط بیاورید و شاخه وسطی را به سمت چپ ببرید.
این پروسه را تا جایی تکرار نمایید که 10 الی 12 سانت بالای آن خالی بماند.
قسمت بافته نشده بالا را با نخ یا طنابی گره بزنید.
با رشد گیاه، بافت شما محکم‌تر می‌شود و ماندگار خواهد شد.

گل آپارتمان

آفات و مشکلات و بیماری‌ها

صحیح می باشد که روش نگهداری گیاه بامبو ساده می باشد ولی برخی از مشکلاتی که گیاه بامبو امکان دارد با آن روبرو شود شامل کنه، شپشک، قارچ‌ها و زرد شدن ورق و یا ساقه می باشد.
آفات

اگر نشان‌هایی از لکه‌های قهوه‌ای بر روی گیاه دیدید تقصیر قارچ‌ها می باشد. برای درمان میبایست قسمت تغییر شکل یافته را جدا نمایید، ساقه و برگ‌ها را خشک نگه دارید و محل قرارگیری گیاه را اصلاح نمایید تا جریان هوای بهتری داشته باشد.
شپشک‌ها حشرات سفید رنگی هستند که میبایست آن‌ها را به یاری 1 دستمال الکلی از سطح گیاه تمیز نمایید.
کنه‌ها به خودی خود به بامبو علاقه‌ای ندارند و معمولا از روی گیاهان دیگر به سمت این گیاه کوچ می‌کنند. این حشرات را می‌توانید با ترکیب آب و مواد شوینده از بین ببرید.
مشکلات

در حالت کلی بامبو میبایست سبز باشد. اگر هر قسمتی از این گیاه زرد یا قهوه‌ای شود نشانه مریض بودن آن می باشد. هم چنین پوسیدگی ریشه مشکل دیگری می باشد که گیاه امکان دارد با آن روبرو شود.

گیاه بامبو - روش نگهداری و رشد گیاه بامبو

علل زرد شدن ساقه‌ها

ساقه‌های بامبو همیشه میبایست سبز بماند. هرگونه زرد شدن ساقه‌ها نشانه 1 اتفاق بد می باشد که امکان دارد به خاطر دلایل ذیل باشد:
1- نور

بامبو به نور فراوان اما غیر مستقیم و فیلتر شده نیاز دارد. اگر گیاه را در مکانی با نور مستقیم و گرم قرار بدهید آفتاب سوخته و زرد می‌شود. از سوی دیگر اگر گیاه نور کافی دریافت نکند اول برگ‌ها و بعدا ساقه‌هایش زرد می‌شود.
اگر گیاه را محل متناسب انتقال بدهید بعد 1 الی 2 هفته سلامت گیاه بازیابی می‌شود و رنگ زرد آن برطرف می‌شود البته برگ‌های زرد گیاه می‌ریزند و برگ‌های جدیدی به جای آن رشد می‌کنند.
2- آب

اگرچه بامبوها درمورد شرایط نگهداری سخت‌گیر نیستند ولی نسبت به آبی که دریافت می‌کنند وسواس دارند. آب لوله کشی امکان دارد حاوی مواد شیمیایی باشد که به گیاه آسیب بزند. بهتر می باشد از آبی فیلتر شده یا آب مقطر استفاده نمایید. اگر گیاه شما در آب زندگی می‌کند بهتر می باشد هر 1 یا 2 هفته آب آن را تعویض نمایید زیرا سکونت بیشتر از حد در آب قدیمی باعث درست کردن جلبک و باکتری‌هایی می‌شود که ریشه گیاه را می پوساند.
3- کوددهی

زرد شدن برگ‌ها و ساقه بامبو مخصوصا اگر از قسمت پایینی شروع شود نشانه کوددهی فراوان می باشد. اگر به تازگی به گیاه کود دادید، آب گیاه را تعویض نمایید و دیگر به آن کود ندهید تا رنگ گیاه دوباره سبز شود که امکان دارد چند هفته الی چند ماه طول بکشد.
1 قانون کلی می باشد که می‌گوید کوددهی میبایست نهایتا 1 یا دوبار در سال، توسطی کودی که 10 برابر رقیق‌تر شده می باشد انجام شود.
4- آسیب دیدن ساقه

در صورتی که ساقه بامبو آسیب ببیند امکان دارد زرد شود. ضربه زدن، شکستن ساقه، سقوط، کندن برگ‌ها، گره زدن غیر اصولی و یا حتی سرما و گرمای ناگهانی آسیب‌هایی می باشد که باعث زرد شدن ساقه گیاه می‌شود. زرد شدن به همراه درست کردن بافت رشته رشته و لزج نشانه آن می باشد که گیاه شما بیشتر از حد به مرگ کامل نزدیک شده می باشد و امکان دارد هیچ‌وقت دیگر سلامت خود را به دست نیاورد.

گل حشره خوار و گل دافع حشرات

علل زرد/قهوه‌ای شدن برگ‌ها

گاهی امکان دارد لبه برگ‌های بامبو قهوه‌ای رنگ یا زرد رنگ شود. این مساله گاهی 1 مشکل می باشد و گاهی فقط چرخه طبیعی زندگی گیاه می باشد.
خوشبختانه اکثر بامبوها می‌توانند با سرعت رشد کنند و شما می‌توانید به راحتی برگ‌های آسیب دیده را از روی گیاه جدا نمایید بدون این که آسیبی به آن بزنید. زمانیکه برگ‌ها به طور کامل زرد یا قهوه‌ای شد با یاری 1 قیچی یا چاقوی تمیز برگ‌ها را از روی شاخه ببرید. می‌توانید این برش را زاویه دار انجام بدهید تا شکلی طبیعی‌تر داشته باشد
اکنون علل زرد/قهوه ای شدن برگهای بامبو را میخوانیم:
1- چرخه زندگی

بامبو گیاهی چند ساله می باشد که یعنی می‌تواند برای سال‌ها زندگی بکند. این گیاه گاهی می‌تواند تا پانزده متر رشد بکند. حتی بعضی گونه‌های این گیاه می‌تواند تا 23 متر رشد بکند. هنگامی این گیاه می‌تواند تا این حد رشد بکند میبایست چرخه زندگی منظمی داشته باشد. برگ‌های بامبو در هر بهار مجددا رشد می‌کند که یعنی برگ‌های قدیمی میبایست بریزند و از گیاه جدا شوند. هنگامی وقت مردن و ریزش این برگ‌ها می‌رسد از لبه آغاز به زرد یا قهوه‌ای شدن می‌کنند.
2- مشکل آب

بامبو گیاهی آب یار می باشد ولی 9 هر آبی. سطح فلوراید بالا در آب می‌تواند باعث قهوه‌ای شدن لبه‌های ورق شود. آب‌های لوله‌کشی معمولا فلوراید و کلر زیادی دارد. می‌توانید به جای آب لوله کشی از آب باران یا آب فیلتر شده استفاده نمایید.
آب دادن فراوان یا کم هم می‌تواند به برگ‌ها آسیب بزند. آب‌دهی فراوان باعث پوسیدن ریشه و درست کردن قارچ می‌شود. 1 ریشه آسیب دیده نمی‌تواند مواد مغذی گیاه را تامین بکند که در نهایت باعث مرگ برگ‌ها می‌شود.
آب دادن کم هم باعث خشک شدن ریشه و در نهایت اختلال در عملکرد ریشه و مرگ برگ‌ها می‌شود.
3- گرما

همانطور که گفتیم بامبو زمانی شاد می باشد که در نوری فراوان اما غیر مستقیم زندگی بکند. نور مستقیم و گرم می‌تواند باعث سوزاندن برگ‌های گیاه شود.
این گیاه را نبایستی هیچ‌گاه در کنار وسایل گرمایشی قرار داد زیرا این وسایل، گرمایی خشک از خود تولید می‌کنند که باعث قهوه‌ای شدن برگ‌های بامبو می‌شوند.
4- حشرات

برخی از حشرات امکان دارد به بامبو حمله کنند و با نوشیدن شیره آن باعث خشک شدن و در نهایت قهوه‌ای شدن برگ‌های گیاه شوند. اگر گیاه شما کوچک می باشد می‌توانید با یاری جریان قوی آب این حشرات را از روی گیاه پاک نمایید ولی برای آلودگی‌های شدیدتر میبایست حشره‌کش‌های صنعتی مخصوص گیاهان استفاده نمایید.
5- پوسیدن ریشه

یکی از نخستین نشانه‌های ریشه فاسد در بامبو، زرد شدن برگ‌ها می باشد. زمانیکه این پوسیدگی گسترش پیدا بکند متوجه می‌شوید که ساقه‌های قهوه‌ای رنگ و ریشه‌ها لزج شده می باشد. ولی اگر به موقع اقدام نمایید می‌توانید گیاه خود را دوباره بازیابی کنید:

احیای ریشه ی پوسیده بامبو:

بامبویی که ریشه‌اش پوسیده را از گلدان خارج کنید و آن‌را به گلدان جدیدی منتقل کنید که آب مقطر و سنگ در آن وجود دارد.
برگ‌های گیاه را بررسی کنید و پایان برگ‌هایی که به طور کامل یا بخشی از آن زرد شده را شناسایی نمایید. این برگ‌ها را با دست یا با چاقویی تیز از گیاه جدا نمایید و دور بریزید.
1 یا 2 قاشق غذاخوری پارافین را در مایکروویو آب نمایید و با پارچه‌ای نخی و تمیز بر روی قسمت‌هایی که برگ‌ها را بریدید بکشید. این‌کار باعث می‌شود تا قسمت‌های بریده شده در مقابل ورود باکتری‌ها ایمن شوند.
ریشه گیاه را به خوبی بررسی نمایید. هر قسمتی از ریشه که قهوه‌ای، سیاه، طوسی یا لزج شده باشد میبایست از انتهای آن بریده شود. این اقدام را با احتیاط انجام بدهید تا آسیبی به ریشه‌های سفید یا نارنجی آن نشود.
بامبوی در حالا درمان را به آبی نو منتقل نمایید و هر 1 یا 2 روز آب گیاه را عوض نمایید تا نشانه‌هایی از رشد نو برگ‌ها و توقف رشد ریشه‌های پوسیده ببینید.
راهی دیگر این می باشد که ریشه‌های پوسیده را از گیاه جدا نمایید و ریشه سالم گیاه را در هورمون رشد قرار بدهید. بعدا اجازه بدهید گیاه شب تا صبح خشک شود و بعدا آن را در آب مقطر قرار بدهید تا ریشه‌ای نو بدهد. به محض این‌که ریشه‌های نو را دیدید گیاه را به گلدانی حاوی آب و سنگ‌ریزه منتقل نمایید. آب گلدان را دائما عوض نمایید تا جلوی پوسیدگی مجدد ریشه‌ها را بگیرید.

سمبل بامبونماد بامبو

نماد و معانی بامبو

اگر به دنبال گیاهی می باشد که با فرهنگ فنگ‌شویی تطابق داشته باشد بامبو انتخاب خوبی می باشد.
بامبو در فرهنگ فنگ‌شویی نمادی از زمین (سنگریزه‌های پای گیاه)، چوب (خود گیاه)، آب (که در تنگ است)، آتش (ربان‌های قرمز که بر روی گیاه گره می‌زنند) و آهن (سکه‌ای که بر روی گیاه آویزان می‌کنند) است.
از آنجایی که بامبو گیاهی تو خالی است می‌تواند انرژی چی را از خود عبور دهد که خرد و سعادت درون آن جریان پیدا می‌کند.

تعداد شاخه‌های بامبو معانی مختلفی دارد و البته پایان این معانی مثبت می باشد به جز عدد 4 که میبایست از آن دوری نمود.

در ادامه معنی تعداد شاخه‌های بامبو را بازگو می‌کنیم:

1 شاخه: نمادی از یکتا بودن و جریان بی مانع انرژی می باشد.
2 شاخه: نمادی از شانس پسندیده در عشق می باشد که برترین تعداد برای هدیه دادن به شریک زندگی می‌شود.
3 شاخه: نمادی برای تداوم رشد، تولد و خانواده می باشد.
4 شاخه: نمادی برای مرگ می باشد. از هدیه دادن این تعداد بامبو خودداری نمایید زیرا می‌تواند به عنوان توهین در پیشنهاد گرفته شود.
5 شاخه: نمادی برای رفاه، طول عمر، شانس، خوشحالی و سعادت می باشد.
6 شاخه: نمادی برای کسب ثروت از راه شانس و کسب فرصت‌ها می باشد که می‌تواند هدیه‌ای عالی برای محیط کار باشد.
7 شاخه: نمادی برای سلامت و رشد شخصی می باشد.
8 شاخه: نمادی برای انرژی بی‌پایان و نعمت‌های زیاد می باشد.
9 شاخه: نمادی برای موفقیت و حق‌شناسی می باشد.

تعداد شاخه های بامبومعنی تعداد شاخه های بامبو

نماد گل نیلوفر

سوالات متداول
چطور بامبوی خود را احیا کنیم؟

این مساله بستگی به آن دارد که چگونه از گیاهان نگهداری می‌کنید. اگر گیاه‌تان زرد شده میبایست کوددهی را متوقف نمایید، از آب فیلتر شده استفاده نمایید و گیاه را به مکانی با نور کمتر منتقل نمایید. اگر گیاه شما بوسیله حشرات یا قارچ‌ها آسیب دیده میبایست نقطه آلوده شده را بوسیله پارچه الکلی، حشره‌کش‌های طبیعی یا صابون حشره کش تمیز نمایید
آیا می‌توان بامبو را در آب نگه داشت؟

این گیاه می‌تواند در آب زندگی بکند ولی برای سلامت و طول عمر بیش، این گیاه پس از رشد ریشه نیاز به خاک دارد.
چه تعداد بامبو خوش‌شانسی می‌آورد؟

شما می‌توانید از 1 عدد تا 9 عدد بامبو را تهیه نمایید و خیالتان راحت باشد که همه آن‌ها (به جز 4) نمادی از خوبی و شانس می باشد.
آیا خریدن بامبوی آماده باعث بدشانسی است؟

خیر، این گیاه در هر گونه نشانه‌ای از شانس پسندیده و سعادت می باشد حتی اگر آماده خریداری شود.

در مجموع در این مطلب تلاش کردیم، از روش نگهداری گیاه بامبو اطلاعات ضروری را در اختیار شما گذاشته باشیم؛ ولی چنانچه در حین خواندن، سوالی به ذهنتان رسیده می باشد ولی جواب آن را نیافته‌اید یا نیاز به مشاوره گیاه دارید، از راه بخش نظرات ذیل همین مطلب سوالات خود را با کارشناسان گُل‌سِتان درمیان بگذارید تا در اسرع زمان به آن جواب بدهند

بامبو چند سال عمر می‌کند؟

گیاهی که در آب زندگی می‌کند می‌تواند 1 یا 2 سال زندگی بکند ولی اگر طول عمر بیشتری از گیاه می‌خواهید میبایست آن را در خاک بکارید تا چندین سال زندگی بکند. امکان دارد برگ‌های این گیاه بریزد ولی تا زمانیکه شرایط نگهداری این گیاه متناسب باشد زنده می‌ماند و می‌تواند برگ‌های جدیدی تولید بکند
آیا معنی تعداد شاخه‌های بامبو را میدانید؟

1 شاخه: نمادی از یکتا بودن و جریان بی مانع انرژی می باشد.
2 شاخه: نمادی از شانس پسندیده در عشق می باشد که برترین تعداد برای هدیه دادن به شریک زندگی می‌شود.
3 شاخه: نمادی برای تداوم رشد، تولد و خانواده می باشد.
4 شاخه: نمادی برای مرگ می باشد. از هدیه دادن این تعداد بامبو خودداری نمایید زیرا می‌تواند به عنوان توهین در پیشنهاد گرفته شود.
5 شاخه: نمادی برای رفاه، طول عمر، شانس، خوشحالی و سعادت می باشد.
6 شاخه: نمادی برای کسب ثروت از راه شانس و کسب فرصت‌ها می باشد که می‌تواند هدیه‌ای عالی برای محیط کار باشد.
7 شاخه: نمادی برای سلامت و رشد شخصی می باشد.
8 شاخه: نمادی برای انرژی بی‌پایان و نعمت‌های زیاد می باشد.
9 شاخه: نمادی برای موفقیت و حق‌شناسی می باشد.

علت زرد شدن ورق بامبو چیست؟

زرد شدن بامبو امکان دارد به دلایل زیادی باشد. کوددهی زیاد، کلر یا فلوراید زیاد در آب و یا نور بیشتر از حد خورشید و حتی در صورتی که ساقه بامبو آسیب ببیند امکان دارد زرد شود. مفصلا در مقاله توضیح داده شده می باشد.

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی