گل و گیاه مناسب هدیه روز مادر

گل و گیاه مناسب هدیه روز مادر

گل و گیاه مناسب هدیه روز مادر

هر ساله مردم در سراسر جهان روز مادر را جشن می‌گیرند. در این روز آدم‌ها تلاش می‌کنند تا زنان اطراف خود را با هدیه‌ای شاد کنند و به آن‌ها بگویند که چقدر دوستشان دارند و برایشان مهم هستند. این زنان می‌توانند مادر، خاله، عمه، مادرخوانده و هر زن دیگری باشد که گاهی یا همیشه از ما مراقبت کرده میباشد.
هدیه‌های مختلفی وجود دارد که در این روز می‌توانید به مادرتان دهید. بعضی از آن‌ها لذتی لحظه‌ای دارد همچون میوه، عطر یا دسته‌گلی قشنگ و بعضی دیگر ماندگاری بیشتری دارند همچون ساعت، زیورآلات یا هدیه‌ای دست ساز که می‌تواند برای سال‌ها، یادآور روزی پسندیده باشد.
با خرید گل روز مادر می‌توانید هدیه‌ای با طراوت و سال‌ها خاطره‌ای پسندیده از روزی پسندیده را به یاد مادرتان بیاورید.
در این مقاله با گُل سِتان همراه باشید تا درمورد گیاه متناسب هدیه روز مادر اطلاعاتی کسب نمایید.

فهرست مطلب ها این مقاله:

چرا گیاه خانگی برای هدیه روز مادر انتخاب خوبی است؟
انتخاب گیاه متناسب هدیه روز مادر
طراحی گلدان
چند گیاه پیشنهادی

گل و گیاه مناسب هدیه روز مادر

چرا گیاه خانگی برای هدیه روز مادر انتخاب خوبی است؟

شاید بپرسید چرا میبایست گیاه را به عنوان هدیه روز مادر در پیشنهاد بگیرید. دلایل زیادی برای این‌کار وجود دارد:

گیاهان موجواتی زنده هستند که نفس می‌کشند، بزرگ می‌شوند، تغییر می‌کنند و می‌توانند جریان زندگی و پویایی را به محل زندگی بیاورند.
گیاهان زیبایی را به خانه می‌آورند و می‌توانند رنگ‌هایی زیبا را به محیط اضافه کنند.
آن‌ها به مراقبت کمی نیاز دارند و برخلاف گیاهان مصنوعی که هیچ مراقبتی نیاز ندارند باعث درست کردن حس مسئولیت می‌شوند.
آن‌ها همچون حیوانات خانگی به مراقبت و مواظبت دائمی نیاز ندارند و تنها چیزی که می‌خواهند آب، خاک پسندیده و نور میباشد. چیزهایی که با آن صاحب خود را درگیر فعالیت می‌کنند ولی 9 آنقدر که باعث گرفتاری دائم او شوند.
بر خلاف دسته گل یا گل‌های شاخه بریده می‌توانند سال‌ها زنده بمانند و خاطرات خوبی را یاوآوری کنند.
هدیه دادن 1 گیاه خاص می‌تواند مادر شما را غافلگیر بکند و چیزهای جدیدی را برای او به همراه آورد.
خرید گیاهان خانگی از خرید دسته‌گل به صرفه‌تر و ارزان‌تر میباشد و ماندگاری بیشتری دارد.

مناسب ترین سبد گل برای خواستگاری

هدیه به مادر

انتخاب گیاه متناسب هدیه روز مادر

گیاهان زیادی میباشد که می‌توان برای روز مادر انتخاب نمود و با قرار دادن آن‌ها در گلدانی قشنگ نشان داد که چقدر برای او ارزش قائل هستیم.
انتخاب گیاه متناسب برای مادرتان چیزی میباشد که خودتان میبایست به آن برسید زیرا هر کس روحیات، شخصیت و شرایط متفاوتی دارد. ولی به طور کلی برخی موارد وجود دارد که می‌توانید پیش از خریدن به آن توجه کنید:

گیاهان خانگی اندازه‌های مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها همچون ساکولنت‌ها کوچک هستند و می‌توانند لبه پنجره زندگی کنند و برخی دیگر همچون نخل‌ها بزرگتر هستند و امکان دارد گوشه 1 اتاق را به طور کامل اشغال کنند. در هنگام خرید میبایست به فضای قابل استفاده در خانه توجه نمایید و گیاهی را تهیه نمایید که امکان قرارگیری در آن فضا را داشته باشد.
نگهداری از برخی گیاهان زیاد ساده میباشد و می‌توانند هفته‌ها بدون آب زندگی کنند که آن‌ها را تبدیل به هدیه‌ای متناسب برای مادران تازه‌کار می‌کند. ولی اگر فردی باتجربه و حرفه‌ای میباشد شاید بخواهید گیاهی خاص‌تر برای او بخرید که مهارت‌های باغبانی او را به چالش بکشید و حس باغبانی او را تقویت نمایید.

هدیه روز مادر

اگر مادر شما فراوان به سفر می‌رود نبایستی گیاهی برای او برگزینید که نیاز به مراقبت دائمی دارد. میبایست مراقب باشید گیاهی برگزینید که نیاز به مراقبت هر روزه نداشته باشد.
برای مادرانی که عاشق آشپزی هستند گلدانی برگزینید که پر از سبزیجات خوراکی همچون ریحان، آویشن و رزماری باشد.
اگر مادر شما به میوه یا صیقی‌جات علاقه دارد می‌تواند گلدانی قشنگ که در آن بادمجان، فلفل یا توت فرنگی میباشد برگزینید. هم چنین ترکیب گوجه فرنگی، ریحان و ورق چغندر هم گلدانی قشنگ می‌سازد.
شاید مادر شما علاقه به گل‌های زینتی دارد پس برایش گلدانی از گل‌های تزئینی با رنگ‌های مورد علاقه‌اش بخرید.
بعضی مادران، باغبانانی حرفه‌ای هستند که میبایست برایشان گیاهانی چند ساله خرید که بتوانند سال‌ها از آن نگهداری کنند و لذت ببرند و شاید حتی آن‌ها را تکثیر کنند و در باغچه بکارند.
برای افرادی که تاره مادر شده‌اند میبایست بدانید که آن‌ها دغدغه‌های زیادی دارند و به زور می‌توانند 1 غذای راحت بخورند چه برسد به این که از گیاه مراقبت کنند ولی این به آن معنی نیست از هدیه گرفتن 1 گیاه خانگی شاد نشوند. برترین گیاه خانگی برای این دسته مادران گیاهانی میباشد که نگهداری خیلی کمی نیاز دارند، همچون سانسوریا
برای مادرانی که حیوان خانگی دارند میبایست گیاهی تهیه نمایید که آسیبی به حیوان خانگی‌شان نزند. بعضی از گیاهان برای حیوانات خانگی به شدت سمی میباشد پس می‌توانید با خواندن مطلب راهنمای گیاهان سمی و غیر سمی برای حیوانات خانگی ، هدیه‌ای متناسب برای آن‌ها تهیه نمایید.

طراحی گلدان

زمانیکه چند گیاه را در گلدان می‌کارید به نکته ها ذیل توجه کنید:

بلندترین گیاه را در مرکز گلدان بکارید اینکار باعث می‌شود روی بقیه گیاهان سایه نندازد و فضای کافی برای رشد داشته باشد.
گیاهی که به نگهداری کمتری نیاز دارد را در گوشه بکارید.
گیاهان کوتاه‌تر را در اطراف گیاه بلندتر بکارید تا فضای خالی اطراف آن را پر کنند.
می‌توانید برای چشمگیرتر شدن هدیه خود چیزهای بیشتری را با گلدان همراه نمایید. کارت تبریک روز مادر که در آن احساس خود را به مادرتان نوشتید گزینه‌ای میباشد که حتما میبایست مدنظر داشته باشید.
لوازمی همچون ظرف آب‌دهی، دستکش یا ابزار باغبانی چیزهایی میباشد که قرار دادن آن در کنار گلدان باعث خوشحالی بیش مادرتان خواهد شد.

گل و گیاه مناسب هدیه روز مادر

چند گیاه پیشنهادی

در ادامه چند گیاه متناسب هدیه روز مادر را معرفی می‌کنیم:

آزالیا
1-آزالیا(Azaleas)

این گل قشنگ یکی از برترین هدیه‌ها برای روز مادر میباشد زیرا گل‌دهی آزالیا نزدیک به روز مادر میباشد.
این گیاه زیاد تشنه میباشد و نیاز به آب‌دهی فراوان دارد مخصوصا زمانیکه در فصل گل‌دهی میباشد. نبایستی اجازه بدهید خاک این گیاه خشک شود و بهتر میباشد هرازگاهی خاک را تا جایی خیس نمایید که بر روی خاک حباب تشکیل شود. اینکار باعث می‌شود رطوبت مورد نیاز گیاه برای گل دادن تامین شود.
آزالیا رنگ‌های زیادی دارد از صورتی و بنفش پر رنگ گرفته تا سفید، به همین خاطر می‌توانید رنگ دلخواه مادرتان را تهیه نمایید.

ارکیده
2-ارکیده(Orchids)

گیاهی مشهور که می‌توانید آن‌ها در رنگ، اندازه و شکل‌های مختلف پیدا نمایید. انواع مختلف ارکیده از سیمبیدیوم تا ارکیده شاپرکی به راحتی در پایان فروشگا‌ه‌ها پیدا می‌شود.
ظاهر چشم‌گیر این گل قشنگ می‌تواند آن‌را تبدیل به 1 هدیه عالی برای روز مادر بکند.
ارکیده‌ها به نگهداری سختشان معروفند ولی اگر شما بدانید این گیاه چه چیزی نیاز دارد نگهداری از آن اصلا سخت نیست.
ارکیده به نور فراوان و غیر مستقیم و رطوبت بالا نیاز دارد. بهتر میباشد این گیاه را در گلدانی شفاف نگهداری نمایید تا نور به ریشه‌های گیاه برسد. آب دادن فراوان به این گیاه باعث آسیب دیدن آن می‌شود و میبایست زمانی به آن آب داد که ریشه‌هایش به جای سبز، کدر و طوسی شده باشد. برای نگهداری اصولی تر از گل ارکیده، مطلب روش مراقبت و نگهداری گل ارکیده گلدانی را مطالعه نمایید.

گل داوودی
3-گل داودی(Chrysanthemums)

هنگامی گیاهی به گلدان مادر معروف میباشد پس حتما گیاه متناسب هدیه روز مادر میباشد.
هنگامی این گیاه به عنوان 1 گل شاخه بریده باشد به سرعت خراب می‌شود بنابراین در گلدان هم میبایست از آن به خوبی نگهداری شود تا گل‌های آن برای مدت طولانی‌تری بماند.
گل‌های مرده را به سرعت از گیاه جدا نمایید و هر وقت چند سانت بالایی خاک خشک شد به آن آب بدهید. فراهم نمودن نور فراوان اما غیر مستقیم و قرار ندادن گیاه در دمای خیلی بالا یا پایین برترین شرایط نگهداری برای گل داوودی میباشد.
برای شناخت بیش گل داوودی مطلب روش کاشت و نگهداری گل داوودی را مطالعه نمایید تا شرایط نگهداری و کاشت آن را بدانید.

کالانکوئه
4-کالانکوئه(Kalanchoe)

ساکولنتی گوشتی با برگ‌های همیشه سبز که گل‌های رنگی زیبایی دارد. امکان دارد این گیاه ظاهر عجیبی داشته باشد ولی می‌تواند به محیط خانه جذابیت و زیبایی را اضافه بکند.
این گیاه برترین هدیه برای مادرانی میباشد که سرشان شلوغ میباشد زیرا این گیاه نیاز به توجه خاصی ندارد ولی در عوض گل‌های زیبایی را به مادرتان هدیه می‌کند.
نگهداری از کالانکوئه زیاد ساده میباشد و می‌تواند برای سال‌ها گل‌دهی را تکرار بکند و هر سال مادر شما با دیدن گل‌های آن لذت ببرد.
این گیاه یار دارد در کنار پنجره‌ای با نور فراوان باشد و از آفتاب شدید بعد از ظهر در امان باشد زیرا باعث سوختن برگ‌هایش می‌شود.
بعد از انتها دوره گل‌دهی می‌توانید کمی آن را هرس نمایید و میزان آب‌دهی را کم نمایید تا گیاه برای گل‌دهی در بهار بعدی آماده شود.
بزرگترین مشکل در نگهداری کالانکوئه آب‌دهی فراوان میباشد. زمانی به گیاه آب بدهید که خاک آن به طور کامل خشک شده باشد و در زمستان میزان آب‌دهی را کم نمایید.

دسته گل خواستگاری

گل رز
5-رز(rose)

خرید گل رز به عنوان 1 هدیه کلاسیک و همیشه قشنگ، می‌تواند نشان دهد مادر شما چقدر برایتان مهم میباشد.
شما می‌توانید این گیاه را در اندازه و رنگ‌های مختلف و بصورت کاشته شده در گلدان بخرید و خیالتان راحت باشد که نیاز به آب‌دهی زیادی ندارد. آب‌دهی زیاد باعث پوشیدن ریشه‌های گیاه خواهد شد. گل رز هم چنین از دمای فراوان خوشش نمی‌آید به همین خاطر بهتر میباشد گیاه را در محلی سردتر قرار بدهید همچون ایوان یا پاسیو.
بعد از نخستین گل‌دهی می‌توان این گیاه را در بیرون خانه و در داخل زمین کاشت و گیاهی بلندتر و قوی‌تر داشت.

گل یاس
6-یاس(jasmine)

یکی از معروف‌ترین گل‌ها که می‌توان آن را در گلدان نگهداری نمود. این گیاه با عطر فراوان و شامه‌نوازش می‌تواند هدیه‌ای عالی برای مادرتان باشد. در هنگان خرید این گیاه دقت نمایید زیرا برخی از گونه‌های نو این گیاه امکان دارد عطر زیادی نداشته باشند.

خرید گل روز مادر

در مجموع در این مطلب تلاش کردیم، از گیاه متناسب هدیه روز مادر اطلاعات ضروری را در اختیار شما گذاشته باشیم؛ ولی چنانچه در حین خواندن، سوالی به ذهنتان رسیده میباشد ولی جواب آن را نیافته‌اید یا نیاز به مشاوره گیاه دارید، از راه بخش نظرات ذیل همین مطلب سوالات خود را با کارشناسان گُل‌سِتان درمیان بگذارید تا در اسرع زمان به آن جواب بدهند

 

مطالب مرتبط :

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X