گل رز سیاه

گل رز سیاه

گل یکی از برترین هدایا می باشد، مخصوصا گل رز سیاه که زیاد قشنگ بوده و اکثرا آن را یار می‌دارند. بارها برای تمامی ما این اتفاق افتاده که فقط با هدیه چند شاخه رز، احساسات عمیق خودمان را نسبت به طرف دیگرمان ابراز کرده و احساس خوبی را به او منتقل کرده ایم.

گل رز سیاه
گلها به علت تنوع نامحدودشان، تحت هر شرایطی معانی خاص و ویژه ای دارند. آگاهی از معنی رنگ آن ها و هم چنین تعداد شاخه های بکار رفته از آن ها در دسته گل و … می توانند ما را در هدیه دادن گل و زیاد شدن تاثیر گذاریشان کمک نمایند.

خیلی از افراد می پرسند که نماد گل رز سیاه چیست؟

ما در مقاله ذیل به بررسی این موضوع که نماد گل رز سیاه چیست؟ میپردازیم.

رز سیاه جزء نادرترین گلهاست

این گل جزء نادرترین گل ها به حساب می آید. این گل در هر مکان نمی روید. از پیشنهاد ظاهری شبیه رز بوده، فقط رنگ گلبرگ های آن تیره می باشد. در واقع رنگ گلبرگ های این گل، بنفش خیلی تیره یا قرمز می باشد.

شاید اگر برای نخستین بار این گل را ببینید ، تصور نمایید که ژنتیک این گل دستکاری شده یا آن را کسی رنگ کرده می باشد. ولی میبایست بدانید که این گل ها بصورت طبیعی تیره هستند.

گل رز سیاه

رز سیاه نمادی از مرگ و غم می باشد

در رابطه با این مطلب که نماد گل رزسیاه چیست؟ میبایست گفت: رز سیاه نمادی از هرج و مرج می باشد.

رز سیاه یک نماد افسانه ای بوده و در افسانه ها با عنوان ها و معانی مختلفی مثل جادوی سیاه، زیبای سیاه، بارکارول، رز مخملی سیاه و تاسکانی باشکوه آمده می باشد.

در رابطه با این موضوع که نماد گل رز سیاه چیست؟

میبایست گفت: در قرن نوزدهم که زبان گل ها مورد توجه بسیاری قرار گرفت، رز سیاه را نمادی از مرگ و غم و اندوه می دانستند.

ولی در حقیقت رزسیاه نشانه وداع، خداحافظی و تولد دوباره می باشد. معمولا از این گل در مراسمات تشییع جنازه و خاکسپاری استفاده میگردد.

امکان دارد استفاده از این گل در مراسمات خاکسپاری کمی مخاطره آمیز باشد، ولی اگر شما از نزدیکان متوفی هستید و اعتماد خانواده آن ها را به خودتان دارید و میدانید که آن ها با دیدن گل شما لذت می برند مشکلی نیست و میتوانید از این گل استفاده کنید.

گل رز سیاه
این گل از طرف یک یار صمیمی به عشقی که به سفری طولانی رفته و دیگر بر نمی گردد فرستاده می شود. هم چنین رزسیاه می تواند نمادی از فداکاری خالصانه و سمبلی از عشق عمیق باشد.

انتشارات  گل رزسیاه، یک انتشارات در کاناداست. هم چنین عنوان مجله ای می باشد که در دهه 1970 در ناحیه بوستون به چاپ رسیده می باشد.

فروشگاه اینترنتی گل نارین آماده خدمات رسانی در زمینه انواع دسته گل، سبد گل، باکس گل، تاج گل، دسته گل عروس، تزیین ماشین عروس، گل و گباه آپارتمانی و… به شما مشتریان گرامی می باشد.

تاریخچه

در سال 2013 ویدئویی از 1 رز سیاه که در ترکیه پرورش داده شده بود زیاد محبوب شد.
این گل نایاب که به اسم “کارا گول” یا همان گل سیاه شناخته می‌شد و در یکی از روستاهای ترکیه به نام خلفتی بود.
در این ویدئو ادعا شد که این گل در اول با رنگ قرمز زیاد تیره جوانه زد و به مرور وقت به سمت رنگ سیاه مخملی تغییر رنگ داد. زمانیکه گل رز خلفتی از این روستا خارج می‌شد و در جای دیگری رشد می‌کرد همان گل رز قرمز معمولی بود و خبری از رنگ سیاه نبود. برای این مساله ادعا شد که این رنگ سیاه به خاطر اندازه pH خاک خلفتی و آبی بود که از رودخانه فرات گرفته می‌شد.
این ماجرا زیاد مشکوک بود زیرا پایان عکس‌های آنلاین این گل بیشتر از حد ویرایش شده بودند و نمی‌شد برای تحقیق به آن اطمینان نمود.
امروزه روستای خلفتی دیگر وجود خارجی ندارد و به خاطر شکستن سد ذیل آب رفته می باشد. حدس زده می‌شود پایان این ماجرا 1 حقه برای جذب توریست بوده می باشد زیرا هیچگاه مدرک محکمی برای وجود این گل در خلفتی وجود نداشت.

روش تولید گل رز سیاه (Black rose) و نماد و معنی آن

نحوه تولید گل رز سیاه

از پیشنهاد علمی وجود رنگدانه سیاه در گیاهان زیاد نادر می باشد در واقع این موضوع تنها بوسیله گل‌کاران درست کردن می‌شود. این گل هم همینطور می باشد.
اینگونه رز تنها بوسیله باغبانان حرفه‌ای و با تکنیک‌های خاص تکثیر، به وجود می‌آید و البته باز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که گیاه، گل‌هایی سیاه رنگ بدهد.
روش دیگر برای داشتن این نوع مخصوص رز استفاده از رنگ سیاه بر روی رز معمولی است
در ادامه درمورد این 2 روش صحبت میکنیم:

رز سیاه

روش کاشت

رز سیاه تبدیل به یکی از گیاهان محبوب در گل‌آرایی شده می باشد. از این گل در تزیین مراسم‌های مخصوص همچون عروسی یا هالووین استفاده می‌شود ولی این گل‌ها در واقع توهمی از سیاه بودن را نشان می‌دهند و واقعا سیاه نیستند.
رنگ واقعی این گل‌ها ترکیبی از قرمز و بنفش زیاد تیره هستند که همچون رنگ سیاه به پیشنهاد می‌رسند و بوسیله باغبانان حرفه‌ای کشت می‌شوند.

انواع رز سیاه کشت شده:
باکارای سیاه

این نوع رز سیاه در واقع 1 رز دورگه چای می باشد که گلبرگ‌های تیره قرمز رنگی دارد و نزدیک ترین رنگ به سیاه می باشد. بخش داخلی گلبرگ‌های این گیاه به دلیل وجود پلارگونین رنگدانه‌ای قرمز دارد و بخش بیرونی گلبرگ‌های گیاه به دلیل وجود سیانین، رنگدانه‌های آبی دارد که گلبرگ را تیره می‌کند.
این گل بو ندارد ولی ساقه‌های بلند و شکوفه‌هایی ماندگار دارد که آن را تبدیل به 1 گل شاخه بریده محبوب می‌کند.

یشم سیاه

یشم سیاه نوعی از رز سیاه که در داخل خانه و در گلدان رشد می‌کند. این رز در سال 1985 بوسیله فرانک بناردلا در آمریکا معرفی شد. این گیاه گل‌های کوچک قرمز تیره، برگ‌هایی سبز درخشان و رشدی بوته همچون دارد.

زیبای سیاه

زیبای سیاه هم گونه‌ای از رز دورگه چای می باشد که تا 1 متر رشد می‌کند. این گل با بوی کمی که دارد در سال 1998 بوسیله ویلیام کوردس معرفی شد.
گلبرگ‌های سورمه‌ای تیره با لبه‌های تقریبا مشکی که بصورت بوته‌ای رشد می‌کنند از مشخصه‌های این گیاه می باشد.

رز نیگرت

این نوع رز سیاه در سال 1934 بوسیله مکس کرائوس معرفی شد. رز نیگرت گونه‌ای از رز دورگه چای می باشد که گل‌هایی معطر با گلبرگ‌هایی نرم دارد و در اوایل تابستان گل می‌دهد. این گیاه می‌تواند تا 1 متر رشد بکند و بارها گل‌دهی را تکرار بکند.

تابو

نوعی از رز سیاه که در سال 1988 معرفی شد. این گیاه می‌تواند تا 2 متر رشد بکند و عطر زیادی دارد. گل‌های این گیاه به رنگ قرمز مخملی زیاد تیره می باشد.

ایب تاید

گلی معطر با رنگ ارغوانی که با رشد بیش به سمت بنفش تیره می‌رود. این گیاه که می‌تواند تا 2 متر رشد بکند بوسیله تام کاروث در سال 2001 معرفی شد.
کشت اینگونه از رزها می‌تواند گلی جذاب و خیره کننده را به ما هدیه دهد ولی توانایی پرورش رز سیاه چیزی می باشد که نیاز به سال‌ها تجربه و مهارت دارد و چیزی نیست که به راحتی بشود آن را انجام داد.

روش رنگ‌آمیزی

روش دیگر برای داشتن 1 رز سیاه، رنگ آمیزی گیاه می باشد. برخی متخصصین گل‌آرایی می‌توانند حتی رنگ سیاه مات را هم در گل درست کردن کنند.
برخی از تکنیک‌های این روش زیاد ساده هستند و حتی تازه کاران هم می‌توانند در خانه اینکار را انجام بدهند.

تکنیک های رنگ آمیزی گل:
اسپری رنگ

یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای رنگ آمیزی استفاده از اسپری‌های رنگ مخصوص است. این اسپری‌ها علاوه بر رنگ سیاه در رنگ‌های نقره‌ای، طلایی یا مسی هم وجود دارد.
اسپری‌های رنگ معمولی می‌تواند برای گیاه سنگین باشد و به آن آسیب بزند ولی اسپری رنگ‌های مخصوص گل‌آرایی بدون آسیب زدن به گیاه آن را رنگ می‌کند.

از راه آب

یکی دیگر از تکنیک‌های رنگ‌آمیزی قرار دادن خود گل در ترکیبی از آب و رنگ خوراکی می باشد، بعدا میبایست گل‌ها را آویزان نمود تا خشک شود و رنگ سیاه به خود گیرد.

از راه جذب

روش دیگر برای رنگ نمودن رز به رنگ سیاه، قرار دادن شاخه تازه بریده شده رز در گلدانی می باشد که آب آن با رنگ خوراکی مخلوط شده باشد.
این آب بوسیله ساقه‌های گیاه جذب می‌شود و به گل‌های آن می‌رسد و باعث تغییر رنگ در گل‌ها می‌شود.

رزهای سیاه کشت شده به سختی پیدا می‌شود ولی انواع رنگ شده آن را می‌توان به راحتی در پایان گلفروشی‌ها پیدا نمود.

 

معنی و نمادشناسی رز سیاه

آیا اگر کسی به شما 1 رز سیاه بدهد معنی خاصی دارد؟
با وجود این که این گل تقریبا تخیلی می باشد ولی گلی محبوب در دنیا می باشد و معانی مختلفی دارد.
در زبان گل‌ها، رز سیاه معنی تلخی دارد همچون مرگ، ناراحتی و خداحافظی.
امروزه معمولا مردم در مراسم سوگواری این گل را با خود حمل می‌کنند.
رنگ سیاه در واقع عدم وجود رنگ تعبیر می‌شود. در فرهنگ‌‌های مختلف این رنگ با تعابیر منفی همچون مرگ، ترس یا شیطان یاد شده می باشد. ولی امروزه معنی این رنگ در فرهنگ مد و فشن چیز دیگری می باشد.
دنیای مدرن مسائل مرموز را تنها با دید متفاوت نگاه می‌کند و دیگر از آن ترسی ندارد. مثلا در صنعت مد، رنگ سیاه نمادی برای نشان دادن رسمی بودن، قدرت و پیچیدگی می باشد.
از نگاه رومی‌ها این گل نمادی برای 1 عشق تراژدی می باشد. در وقت جنگ جهانی دوم هم این گل به عنوان نماد نازی‌ها استفاده می‌شد زیرا آن‌ها گروه رز سفید را از بین برده بودند. در نگاهی دیگر رز سیاه نمادی برای آغاز و تولدی دوباره می باشد.
مردم کماکان به دنبال این گل جادویی می‌گردند و همین باعث شده تا این گل نمادی از چیزی دست نیافتنی باشد.

دسته گل رز سیاه

معنای هدیه دادن رز سیاه

اگر می‌خواهید باعث سوءتفاهم نگردید و هدیه دادن این گل رابطه شما را خراب نکند میبایست بدانید که راه حل در این می باشد که هیچوقت 1 شاخه را به تنهایی هدیه ندهید.
اگر می‌خواهید کسی را با رز سیاه غافلگیر نمایید بهتر می باشد ابتدا خصوصیات اخلاقی او را بشناسید. اگر او فرد حساسی باشد امکان دارد با دیدن مثلا سیزده شاخه رز سیاه شوک زده شود پس بهتر می باشد به سراغ اعدادی همچون دو و دوازده یا سیزده نروید هرچند که در زبان اعداد و گل‌ها نمادی برای وفاداری باشند.

راهنمایی در هدیه دادن :

● هدیه دادن 3 شاخه به فرد مورد علاقه طبع پیچیده شما را نشان می‌دهد و می‌گوید که فرد مورد پیشنهاد چقدر برای شما خاص می باشد و برای همه چیز آماده هستید.
● دادن 5 شاخه نشانه حسن نیت و سخاوتمندی شماست.
● اگر در روز عقد یا نامزدی 5 غنچه کوچک هدیه بدهید نشانه فداکاری و وفاداری شما در ازدواج می باشد.
● هدیه دادن 7 رز سیاه بدون هیچ دلیلی به همسر نشانه‌ای از نگاه خاص به همسر، وفاداری بی قید و شرط و تشکر از سال‌های گذشته می باشد.
● از نُه گل بزرگ می‌توانید برای آشتی نمودن یا طلب بخشش استفاده نمایید.
● اگر سال‌ها در کنار شریک زندگی‌تان بودید و روزهای شادی داشتید می‌توانید یازده رز سیاه را به عنوان نماد این سال‌ها به او هدیه نمایید.
● اگر مخفیانه عاشق کسی هستید و می‌خواهید با زبان گل‌ها عشق خود را ابراز نمایید 15 شاخه رز سیاه نماد خوبی می باشد.
● 20 شاخه گل نشانه‌ای از 1 عشق دروغین می باشد.

روش تولید گل رز سیاه (Black rose) و نماد و معنی آن

خرید گل رز

خرید رز سیاه

حال امکان دارد این پرسش در ذهن بیاید که از کجا میبایست 1 رز سیاه بخریم؟
تصور نمایید کسی برای قرار عکاسی‌اش نیاز به تعدادی رز سیاه دارد. او می‌خواهد بعد از عکاسی چند مهمان به خانه‌اش دعوت بکند و زیبایی رز‌های سیاهش را به رخ آن‌ها بکشد و بگوید که با آن‌ها چه عکس‌های خاصی گرفته می باشد.

یا تصور نمایید کسی دیگر در تدارک مراسم عروسی‌اش می باشد و می خواهد 1 دسته گل رز سیاه واقعی داشته باشد و آن را با گل‌های زیبای دیگر ترکیب بکند تا خاص‌ترین دسته گل عروسی را داشته باشد.

هر دوی این افراد 1 پرسش مشابه دارند، از کجا میبایست رز سیاه واقعی بخریم؟

این 2 شخص میبایست بدانند که هیچ رز سیاهی بصورت طبیعی وجود ندارد و میبایست رز‌های موجود را سیاه نمود. آن‌ها می‌توانند ریسک کنند و خودشان با یاری اسپری یا رنگ‌آمیزی در آب رزهایشان را سیاه کنند و یا می‌توانند به سراغ فروشگاه آنلاین گل وگیاه نارین بیایند و گل رز سیاهی را بخرند که بوسیله حرفه‌ای‌ها آماده شده و بدون هیچ نگرانی آن در مراسم خاص خود استفاده کنند.

آسان‌ترین راه برای خرید دسته گل رز سیاه

هم چنین اگر می‌خواهید گلی واقعی داشته باشید تا شریک زندگی یا یار خود را غافلگیر نمایید و البته که می‌خواهید اینکار را به صورتی انجام بدهید که معنی بدی نداشته باشد و تعداد درستی برگزینید میبایست بگوییم آسان‌ترین راه برای خرید گل رز سیاه،گل فروشی آنلاین نارین می باشد. با اینکار شما مطمئن می‌شوید که هدیه خاص شما به درستی و در سریع‌ترین وقت به دست عزیزتان می‌رسد.

در مجموع در این مطلب تلاش کردیم، از گل رز سیاه اطلاعات ضروری را در اختیار شما گذاشته باشیم؛ ولی چنانچه در حین خواندن، سوالی درمورد آن به ذهنتان رسیده می باشد ولی جواب آن را نیافته‌اید یا نیاز به مشاوره گیاه دارید، از راه بخش نظرات ذیل همین مطلب سوالات خود را با کارشناسان گل نارین درمیان بگذارید تا در اسرع زمان به آن جواب بدهند.

 

———————————————————————-

مطالب مرتبط:

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی آنلاین گل نارین

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی