گل بنفشه – پرورش و نگهداری

گل بنفشه – پرورش و نگهداری

گل بنفشه – پرورش و نگهداری

گل بنفشه گیاهی است چند ساله ولی معمولا در همان سال ابتدا گل هایش قدرت زیبایی را دارند، گل بنفشه دارای تنوعی رنگی بسیاری میباشد به همین دلیل کاشت گل بنفشه برترین گزینه برای قشنگ سازی پارک ها و فضای سبز سطح شهر میباشد.

گل بنفشه دارای گونه های فراوانی میباشد که در ایران ۱۹ گونه بومی آن شناخته شده که به رنگ های سفید، زرد، آبی، بنفش و… هستند که در این بین معروف ترین آن ها در ایران بنفشه ۳ رنگ و بنفشه معطر میباشد.

جهت سفارش و خرید گل بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گل نارین اینجا کلیک کنید.

گل بنفشه بیش در قسمت شمال غرب کشورمان و هم چنین مناطق کوهستانی بصورت خودرو در زمین های مرطوب و در کنار نهر های آب رشد میکند.

گل بنفشه همچون سایر دیگر گل ها فقط در فصل بهار رشد می کنند و دارای گل هستند که علاوه بر زیبایی دارای عطر دلنشینی هستند که قطعا ارزش کاشت را دارند شما میتوانید برای کاشت گل بنفشه هم در باغچه و هم در گلدان بنا به سلیقه خود اقدام نمایید.

پرورش و نگهداری گل بنفشه

شرایط نگهداری از گل بنفشه

خاک: برای این که گل بنفشه رشد قابل قبول و مطلوبی داشته باشد حتما میبایست از خاکی استفاده نمایید که قدرت زهکشی خوبی داشته باشد و هم چنین خواستار خاکی مرطوب با PH بین ۵٫۵ تا ۷٫۵ نیازمند است.

گل های خانگی مناسب اتاق های خانه

آبیاری: برای رشد پسندیده گل بنفشه به خصوص در ایام تابستان که هوا گرم میباشد، میبایست آبیاری آن بصورت منظم انجام شود، از غرقابی نمودن خاک خودداری نمایید، رطوبت بیشتر از حد خاک باعث میشود که ریشه ها در خاک خفه شوند. هم چنین میبایست از خشکی دادن گیاه هم خودداری نمایید زیرا خشکی کشیدن هم باعث کاهش گل دهی گیاه میشود.

نور: گل بنفشه از جمله گل های بیرونی و آفتاب یار میباشد که به میزان کمی هم می تواند سایه را تحمل بکند، عدم دریافت نور کافی منجر به کوچک شدن گل ها میشود.

پرورش و نگهداری گل بنفشه

دما: گل بنفشه در هوای خنک عمر و ماندگاری بیشتری دارد طوری که این گل قادر به تحمل سرمای زمستان میباشد و می تواند در ذیل برف زنده بماند. گل بنفشه برترین رشد را در دمایی بین ۴ الی ۱۳ درجه سانتی گراد دارد.

آفات:

یکی رایجترین آفات در کاشت گل بنفشه شته میباشد برای از بین بردن آن میتوان با یاری آب و صابون روی آن اسپری نمود.

روش نگهداری و رشد گل بنفشه آفریقایی

نوع دیگری از آفت گل بنفشه وجود دارد که به آن لکه ورق می گویند که منجر به درست کردن لکه های سیاه بر روی گل ورق های گل می شود.

یکی دیگر از عارضه های گل بنفشه پوسیدگی ساقه میباشد که می تواند از راه های گوناگونی به گل انتقال داده شود، این عوارض منجر به کم رنگ شدن گل ورق های گیاه و چروک شدن آن می شود.

وقت گل دهی: گل بنفشه از اواخر زمستان و با آمدن بهار آغاز به گل دهی میکند، این گیاه به طور معمول می تواند در پایان طول سال گل بدهد، رشد این گل در فصل گرم تابستان کمی محدود تر خواهد شد چرا که در تابستان روزها بلند تر میباشد و گیاه می بایست گرمای بیشتری را تحمل بکند.

—————————————————-

مطالب مرتبط:

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X