گل آلسترومریا

گل آلسترومریا

دسته گل آلسترومریا

گل آلسترومریا ی ماندگار و باکیفیت میبایست تا جای ممکن غنچه باشد تا در حین نگهداری غنچه ‌های آن باز شود. غنچه های آلسترومریا کیپ و سفت هستند و اگر به خوبی از آن ها مراقبت نمایید تا آخرین اندازه ممکن باز میشوند.

گل آلسترومریا

گل آلسترومریا، گلی زیاد قشنگ و نسبتا با دوام (یک هفته تا ده روز) و بومی آمریکای شمالی میباشد.

حدود ۸۰ نمونه گوناگون از این گل در رنگ های سفید، زرد، نارنجی، صورتی و بنفش با خال های سیاه روی گلبرگ های آن در طبیعت وجود دارد.

گل آلسترومریا هم چنین با نام های سوسن اینکا یا طوطی لیلی یا سوسن پرویی هم خوانده میشود.

 

گل های آلسترومریا بصورت خوشه ای و در راس شاخه آن به وجود می آید و به محض رشد، رنگ هایی را در لبه های خود درست کردن می کنند. گل آلسترومریا معطر نیست.

آلسترومریا در پایان طول سال گلدهی دارد.

مهم ‌ترین نشانه تشخیص ممتاز بودن شاخه گل آلسترومریا، ضخیم بودن ساقه ‌های گل میباشد. با خرید اینترنتی گل آلسترومیا از گل فروشی آنلاین نارین هدیه ای قشنگ و خیره کننده را به عزیزانتان هدیه بدهید.

گل آلسترومریا

گل آلسترومریا نماد چیست؟

گل آلسترومریا نماد فداکاری و از خود گذشتگی، حمایت و پشتیبانی، ثروت، شانس، دنبال نمودن رویاها و خوشبختی، نجات، دوستی و صمیمیت میباشد.

رنگ صورتی و قرمز آلسترومریا نشان گرمی و ابراز محبت نسبت به گیرنده آن میباشد.

رنگ نارنجی آن به معنای سخت کوشی در راه رسیدن به هدف میباشد.

ترکیب نوع زرد و سفید آن، پیام آور اهمیت و نگرانی شما نسبت به گیرنده هدیه میباشد.

دمای گل آلسترومریا

گل آلسترومریا به سرمای فراوان حساس بوده بنابراین در گلخانه پرورش داده میشوند. دمای گلخانه میبایست بین 16 تا 18 درجه سانتی گراد باشد.

دمای بالا فرآیند گلدهی را جلو می اندازد اما در دماهای بیش از 20 تا 25 درجه سانتی گراد امکان دارد گلدهی ضعیف شده و جوانه ها ناقص شوند.

گل آلسترومریا

آبیاری متناسب آلسترومریا

آلسترومریا از دسته گل هایی میباشد که نیاز آبی آن نسبتا بالا میباشد، به همین دلیل نبایستی ظرف آن خالی از آب باشد. سیستم آبیاری متناسب این گل از نوع بارانی و قطره ای میباشد.

نور مورد نیاز آلسترومریا

آلسترومریا به 12ساعت نور در روز برای گلدهی نیاز دارد و روز های کوتاه موجب تاخیر در گلدهی و کاهش عملکرد آن میشود. در تولید آلسترومریا گاهی از نور مصنوعی استفاده میشود. استفاده از لامپ نور سفید گلدهی را تحریک می کند.

خاک متناسب گل آلسترومریا

خاک متناسب آلسترومریا میبایست دارای ساختمان و مواد غذایی با نسبت های متناسب، عاری از آفات و بیماری ها و برخورداری از زهکش متناسب باشد.

انواع گل آلسترومریا

دسته گل آلسترومریا با انواع مختلف این گل تهیه شده و زیبایی خیره کننده آن بر کسی پوشیده نیست. گل آلسترومریای بنفش، طلایی، لیگتو، پرنسس امینه، پرنسس دایانا، پرنسس فابیان و اینتیکانچا از انواع این گل زیبا میباشد.

1- گل آلسترومریای بنفش

رنگ گلبرگ ‌های این گل قشنگ ارغوانی روشن بوده که با زاویه ‌ای قشنگ کمی به سمت پایین خم شده میباشد.

ساقه‌ی گل آلسترومریا بنفش به 45 سانتی ‌متر می ‌رسد و حالت نیمه سایه یا آفتاب کامل را ترجیح می ‌دهد.

کاسه‌ این گل به رنگ زرد روشن میباشد و در دسته گل آلسترومریا و ترکیب با انواع دیگر آن، زیاد خیره کننده و قشنگ خواهد بود.

2- آلسترومریا طلایی

آلسترومریا طلایی دارای گلبرگ ‌های کوچکی بوده که موجب شباهت آن به ارکیده میشود. رنگ گلبرگ‌ ها، زرد طلایی یا نارنجی روشن میباشد و معمولا رگه یا نقطه ‌هایی از رنگ تیره‌ تر هم دارد.

این گل بصورت انبوه و بوته ‌ای رشد کرده و ارتفاع آن تا 90 سانتی‌ متر می ‌رسد و در موقعیت آفتاب‌ گیر و خاک مرطوب بهتر رشد میکند. وقت غنچه دادن آلسترومریا طلایی از اوایل تا اواسط تابستان میباشد.

گل آلسترومریا

3- آلسترومریا لیگتو

آلسترومریا لیگتو، یک گیاه پیوندی‌ میباشد که تا 90 سانتی ‌متر رشد می‌ بکند و دارای رنگ ‌های سرخ، صورتی و نارنجی به همراه رگه‌ های طلایی یا زرد میباشد که با رنگ اصلی در تضادند.

4- آلتسرومریا پرنسس دیانا

این گل دارای گل ورق هایی به رنگ زرد روشن بوده که رنگ داخل آن ها صورتی با رگه های زرشکی میباشد و ورق ‌های نوک تیز آن به رنگ سبز تیره میباشد.

ارتفاع این گل تنها به 30 سانتی متر می رسد و برای کاشت در در حاشیه باغچه متناسب میباشد. آلتسرومریا پرنسس دیانا برای رشد به خاک حاصلخیز و مرطوب نیاز داشته و میبایست در ناحیه سایبان دار و به دور از باد کاشته شود.

5- آلسترومریا پرنسس فابیان

گل پرنسس فابیان دارای گلبرگ های سفید با کاسه زرد رنگ بوده و برگ آن با داشتن رنگ سبز تیره جلوه خاصی دارد.

این گل از اوایل تابستان تا پاییز رشد کرده و به ارتفاع 30 سانتی متر می رسد. پرنسس فابیان به خاک مرطوب و آفتاب فراوان نیاز داشته و نبایستی در معرض باد قرار بگیرد.

6- آلسترومریا اینتیکانچا

 اینتیکانچا ملقب به آفتاب بوده و دارای گلبرگ های زرد، با سایه صورتی ملایم و خطوط زیبای زرشکی می باشد.

این گل مقاومت بالایی داشته و پروانه ها به آن علاقه زیادی دارند.

بهتر میباشد بدانید که در گونه تماس مستقیم آلسترومریا آفتاب با پوست امکان دارد ناراحتی هایی درست کردن شود.

گلفروشی آنلاین نارین آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل، سبد گل، باکس گل، جام گل، تاج گل، گل و گیاه آپارتمانی، انواع دسته گل عروس و … به شما مشتریان عزیز می باشد. جهت مشاهده انواع گل و سفارش، به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

————————————————————–

مطالب مرتبط:

 

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X