گل آلسترومریا

خرید گل ارزان

دسته گل آلسترومریا

گل آلسترومریا ی ماندگار و باکیفیت میبایست تا جای ممکن غنچه باشد تا در حین نگهداری غنچه ‌های آن باز شود. غنچه های آلسترومریا کیپ و سفت هستند و اگر به خوبی از آن ها مراقبت نمایید تا آخرین اندازه ممکن باز میشوند.

گل آلسترومریا

گل آلسترومریا، گلی زیاد قشنگ و نسبتا با دوام (یک هفته تا ده روز) و بومی آمریکای شمالی می باشد.

حدود ۸۰ نمونه گوناگون از این گل در رنگ های سفید، زرد، نارنجی، صورتی و بنفش با خال های سیاه روی گلبرگ های آن در طبیعت وجود دارد.

گل آلسترومریا هم چنین با نام های سوسن اینکا یا طوطی لیلی یا سوسن پرویی هم خوانده میشود.

 

گل های آلسترومریا بصورت خوشه ای و در راس شاخه آن به وجود می آید و به محض رشد، رنگ هایی را در لبه های خود درست کردن می کنند. گل آلسترومریا معطر نیست.

آلسترومریا در پایان طول سال گلدهی دارد.

مهم ‌ترین نشانه تشخیص ممتاز بودن شاخه گل آلسترومریا، ضخیم بودن ساقه ‌های گل می باشد. با خرید اینترنتی گل آلسترومیا از گل فروشی آنلاین نارین هدیه ای قشنگ و خیره کننده را به عزیزانتان هدیه بدهید.

گل آلسترومریا

گل آلسترومریا نماد چیست؟

گل آلسترومریا نماد فداکاری و از خود گذشتگی، حمایت و پشتیبانی، ثروت، شانس، دنبال نمودن رویاها و خوشبختی، نجات، دوستی و صمیمیت می باشد.

رنگ صورتی و قرمز آلسترومریا نشان گرمی و ابراز محبت نسبت به گیرنده آن می باشد.

رنگ نارنجی آن به معنای سخت کوشی در راه رسیدن به هدف می باشد.

ترکیب نوع زرد و سفید آن، پیام آور اهمیت و نگرانی شما نسبت به گیرنده هدیه می باشد.

دمای گل آلسترومریا

گل آلسترومریا به سرمای فراوان حساس بوده بنابراین در گلخانه پرورش داده میشوند. دمای گلخانه میبایست بین 16 تا 18 درجه سانتی گراد باشد.

دمای بالا فرآیند گلدهی را جلو می اندازد اما در دماهای بیش از 20 تا 25 درجه سانتی گراد امکان دارد گلدهی ضعیف شده و جوانه ها ناقص شوند.

گل آلسترومریا

آبیاری متناسب آلسترومریا

آلسترومریا از دسته گل هایی می باشد که نیاز آبی آن نسبتا بالا می باشد، به همین دلیل نبایستی ظرف آن خالی از آب باشد. سیستم آبیاری متناسب این گل از نوع بارانی و قطره ای می باشد.

نور مورد نیاز آلسترومریا

آلسترومریا به 12ساعت نور در روز برای گلدهی نیاز دارد و روز های کوتاه موجب تاخیر در گلدهی و کاهش عملکرد آن میشود. در تولید آلسترومریا گاهی از نور مصنوعی استفاده میشود. استفاده از لامپ نور سفید گلدهی را تحریک می کند.

خاک متناسب گل آلسترومریا

خاک متناسب آلسترومریا میبایست دارای ساختمان و مواد غذایی با نسبت های متناسب، عاری از آفات و بیماری ها و برخورداری از زهکش متناسب باشد.

انواع گل آلسترومریا

دسته گل آلسترومریا با انواع مختلف این گل تهیه شده و زیبایی خیره کننده آن بر کسی پوشیده نیست. گل آلسترومریای بنفش، طلایی، لیگتو، پرنسس امینه، پرنسس دایانا، پرنسس فابیان و اینتیکانچا از انواع این گل زیبا می باشد.

1- گل آلسترومریای بنفش

رنگ گلبرگ ‌های این گل قشنگ ارغوانی روشن بوده که با زاویه ‌ای قشنگ کمی به سمت پایین خم شده می باشد.

ساقه‌ی گل آلسترومریا بنفش به 45 سانتی ‌متر می ‌رسد و حالت نیمه سایه یا آفتاب کامل را ترجیح می ‌دهد.

کاسه‌ این گل به رنگ زرد روشن می باشد و در دسته گل آلسترومریا و ترکیب با انواع دیگر آن، زیاد خیره کننده و قشنگ خواهد بود.

2- آلسترومریا طلایی

آلسترومریا طلایی دارای گلبرگ ‌های کوچکی بوده که موجب شباهت آن به ارکیده میشود. رنگ گلبرگ‌ ها، زرد طلایی یا نارنجی روشن می باشد و معمولا رگه یا نقطه ‌هایی از رنگ تیره‌ تر هم دارد.

این گل بصورت انبوه و بوته ‌ای رشد کرده و ارتفاع آن تا 90 سانتی‌ متر می ‌رسد و در موقعیت آفتاب‌ گیر و خاک مرطوب بهتر رشد میکند. وقت غنچه دادن آلسترومریا طلایی از اوایل تا اواسط تابستان می باشد.

گل آلسترومریا

3- آلسترومریا لیگتو

آلسترومریا لیگتو، یک گیاه پیوندی‌ می باشد که تا 90 سانتی ‌متر رشد می‌ بکند و دارای رنگ ‌های سرخ، صورتی و نارنجی به همراه رگه‌ های طلایی یا زرد می باشد که با رنگ اصلی در تضادند.

4- آلتسرومریا پرنسس دیانا

این گل دارای گل ورق هایی به رنگ زرد روشن بوده که رنگ داخل آن ها صورتی با رگه های زرشکی می باشد و ورق ‌های نوک تیز آن به رنگ سبز تیره می باشد.

ارتفاع این گل تنها به 30 سانتی متر می رسد و برای کاشت در در حاشیه باغچه متناسب می باشد. آلتسرومریا پرنسس دیانا برای رشد به خاک حاصلخیز و مرطوب نیاز داشته و میبایست در ناحیه سایبان دار و به دور از باد کاشته شود.

5- آلسترومریا پرنسس فابیان

گل پرنسس فابیان دارای گلبرگ های سفید با کاسه زرد رنگ بوده و برگ آن با داشتن رنگ سبز تیره جلوه خاصی دارد.

این گل از اوایل تابستان تا پاییز رشد کرده و به ارتفاع 30 سانتی متر می رسد. پرنسس فابیان به خاک مرطوب و آفتاب فراوان نیاز داشته و نبایستی در معرض باد قرار بگیرد.

6- آلسترومریا اینتیکانچا

 اینتیکانچا ملقب به آفتاب بوده و دارای گلبرگ های زرد، با سایه صورتی ملایم و خطوط زیبای زرشکی می باشد.

این گل مقاومت بالایی داشته و پروانه ها به آن علاقه زیادی دارند.

بهتر می باشد بدانید که در گونه تماس مستقیم آلسترومریا آفتاب با پوست امکان دارد ناراحتی هایی درست کردن شود.

گل فروشی اینترنتی گل نارین آماده خدمات رسانی در زمینه خرید انواع سبد گل خواستگاری ، دسته گل خواستگاری ، خرید باکس گل ،  گل و گیاه آپارتمانی ، دسته گل عروس ، خرید گل ارزان ، خرید گل رز ،اجاره ماشین عروس ، تاج گل ختم ، خرید باکس گل ، خرید سبد گل ، خرید گل آنلاین ، گل آرایی ماشین عروس و …  به شما مشتریان عزیز می باشد.

———————————————————————-

مطالب مرتبط:

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی آنلاین گل نارین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی