گل آفتابگردان

گل آفتابگردان

گل آفتابگردان

گل آفتابگردان : یکی دیگر از گل هایی که در برابر گرما مقاوم میباشد و در تابستان رشد میکند گل آفتابگردان میباشد.

خواص دانه ای این گیاه برای کسی پنهان نیست و همه می دانند. دانه ی این گیاه برای انسان ها و حیوانات خواص خوراکی دارد.

این گل زیاد قشنگ همانطور که از نامش پیداست به سمت آفتاب میگردد و همین گردش روزانه زیبایی آن را چندین برابر میکند.

همین گردش قشنگ و جالب این گیاه باعث شده میباشد که به نماد وفاداری و معرفت شناخته شود. این گیاه نمی تواند گیاه متناسب آپارتمان باشد زیرا به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد.

گل آفتابگردان

۱) تقویت معده و پائین آوردن فشار خون:

۳۰ گرم برگهای خشک آفتاب گردان را دم نمایید و سه فنجان در روز بنوشید .

 

۲) زنگ زدن گوش:

مغز ساقه آفتاب گردان را در آب جوش ریخته و همچون چائی دم نمایید و روزی سه فنجان از این چاوی بنوشید .

 

۳) درد معده ، بماریهای دستگاه ادراری ، یبوست:

۳۰ گرم ریشه خشک شده آفتاب گردان را در آب جشو ریخته و مدت ۵ دقیقه بگذارید بجوشد یک فنجان از آنرا سه بار در روز بنوشید .

 

۴) زخم ، بریدگی و جراحت:

مغز ساقه آفتاب گردان را میبایست له کدر و همچون پماد روی زخم جراحت گذاشت که خونریزی را بند می آورد و بهبودی را تسریع میکند .

تلاش نمایید گیاه آفتاب گردان را در حیاط خود بکارید و از خواص درمانی آن استفاده نمایید .

 

۵) سرگیجه ورم گونه ، آب آوردن بدن و تسریع زایمان :

۲۰ گرم از گلهای خشک آفتاب گردان را در آب جوش دم نمایید و روزی سه فنجان از این دم کرده را بنوشید .

 

۶) بیماری فتق:

۳۰ گرم ریشه تازه آفتاب گردان را با آب وشکر قهوه ای بجوشانید و جوشانده را سه بار در روز بنوشید .

 

۷) سردردی که همراه با سرماخوردگی است:

۳۰ گرم تخم آفتاب گردان را در دو لیوان ریخته و بگذارید بجوشد تا نصف لیوان آن باقی بماند و این جوشانده را دوبار در روز بنوشید .

 

۸) اسهال خونی:

برای درمان ساهال خونی تخم آفتاب گردان را ( بمقدر ۳۰ گرم ) در آب ریخته و حدود یک ساعت با حرارت ملایم بپزید بعدا آنرا با نبات یا قند شیرین کرده و به بیمار دهید .

 

۹) آرتروز و ورم پستان:

هنگامیکه آفتاب گردان گل میدهد طبق گل ( قسمت پایین گل که همچون بشقابی است) را جدا کرده و در آب انداخته آنقدر بجوشانید که شیره چسبناکی باقی بماند و بعدا این شیره را روی مفصل های دردناک بمالید و ماساژ بدهید درد آرتروز برطرف میشود.

برای درمان ورم پستان در زنان شیرده طبق گل را هنگامیگه گل دانه داده میباشد جدا نمایید و در یر آفتاب خشک کرده و بعدا تکه تکه کرده و بو (سرخ کنید) بدهید.

که به طور کامل قهوه ای شود و بعد آنرا خورد کرده به صورت در درآورید و این پودر را در آب جوش که کمی شکر به آن اضافه کرده اید ریخته و این شربت را به بیمار دهید تا شفا یابد .

۱۰) سنگ کلیه:

حدود یک متر از مغز ساقه آفتاب گردان را در دو لیوان آب ریخته و بگذارید آرام و ملایم بجوشد تا مقدر آن به نصف لیوان تقلیل یابد آنگاه بمدت یک هفته و روزی یکبار آنرا بوشید تا از شر سنگ کلیه راحت بشوید .

 

تخم آفتاب گردان را میتوانید از مغازه های برخی از داروخانه ها خریداری نمایید .

البته تخم آفتاب گردان را میبایست به صورت خام استفاده نمایید چون بو داده و نمک زده آن دارای خواص ذکر شده در این مبحث نمی باشد .

گل آفتابگردان

فواید و خواص گل های آفتابگردان برای باغچه و زمین کشاورزی:

۱) تغذیه برای گرده افشانی

گلبرگ های بزرگ و بیرونی آفتابگردان زنبورها را به خود جذب میکند و زنبور عسل و حتی دیگر انواع زنبورها می توانند منبع اررشمندی را در شهد و گرده این گل بیابند که در مرکز هزاران گلچه از این گیاه میباشد.

تلاش نمایید که برای پرورش این گیاه از مواد شیمیایی استفاده نکنید و مواد طبیعی را بکار ببندید و معمولا دانه ها حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که بیش گرده های مهم را خواهد کشت.

۲) پرورش آسان

احتمالا هیچ گلی وجود ندارد که به آسانی بتوان آن را کشت نمود و ولی این گل ها می توانند در محیط آلوده، در طول جاده یا حتی در خاک های ضعیف هم رشد کنند.

اگر می خواهید که باغچه خود را قشنگ نمایید، نیاز دارید که دانه ها را در حفره عمیق بکارید و اجازه بدهید که ریشه های گیاه به طور وسیعی رشد کنند و تنها تفاوت بین آفتابگردان ها که در خاک ضعیف یا بارور رشد می کنند، به سایز شکوفه ها بستگی دارد و برای گیاهان بزرگتر، نیاز دارید که زمین بارورتری را برگزینید.

۳) درخشندگی بخشیدن به باغچه

آفتابگردان ها می توانند براقیت و درخشندگی را به دیگر گیاهان ببخشند، مخصوصا اگر این گیاهان را در تابستان گرم بکارید.

برای استفاده از فواید شکوفه ها و برگ درختان بزرگ آفتابگردان، فراموش نکنید که ابتدا سرشاخه های برگ های پایینی را بزنید تا به ساقه های آفتابگردان دسترسی داشته باشند.

۴) سم زدایی نمودن خاک

اگر خاک درون باغچه شما آلوده باشد یا در شهر رویش بکند میبایست گیاه آفتابگردان را در همان محل ها بکارید تا فلزهای سنگین را سم زدایی بکند و این گیاه خاصیتی دارد که می تواند بیش سموم مواد شیمیایی و فلزات سمی سنگین را از خاک جذب بکند.

لیست این مواد شیمیایی بلند میباشد و حاوی منگنز، لید، کرومیوم، آرسنیک، مس، زینک و کادمیوم میباشد. باور نمایید یا نه، این گیاه بعد از رویداد هسته ای مواد سمی را جذب میکند.

این به شما بستگی دارد که تخمین بزنید بسته به سایز باغچه به چند آفتابگردان نیاز دارید و آلودگی محیطی که در آن زندگی می نمایید، چقدر میباشد.

۵)دانه های خوردنی خوشمزه

دو نوع از دانه های آفتابگردان وجود دارد، دانه های سیاه و طوسی و هر دو نوع دانه ها منبع خوبی از سلنیوم، منیزیم و ویتامین E هستند.

اصول درست پرورش آفتاب گردان

۱) داربستی متناسب برای دیگر گیاهان

از آنجایی که این گل های آفتابگردان زیاد بلند میشوند، میتوانید از آن به عنوان داربست برای گیاهان دیگری مثل خیار، ملون و اسکواش استفاده نمایید و این نوع سبزیجات با استفاده از گل آفتابگردان به راحتی روی زمین نگه داشته میشوند ، علاوه بر این که خیار ها با وجود آفتابگردان رشد سالم تری خواهند داشت و رطوبت خاک را حفظ می کنند.

۲) پرنده ها را به سمت باغچه روانه میکند.

از آنجایی که پرندگان آفت ها را کنترل می کنند، این گل ها بین حشرات مضر و مفید در باغچه تعادل درست نمودن می کنند و می توانند انواع پسندیده آن ها را نگه دارند.

رشد و پرورش آفتابگردان ها یکی از برترین راههای ممکن برای مدیریت این شرایط میباشد و هرگز نبایستی در طول سال حتی در فصل زمستان هم گیاهان آفتابگردان را خشک و بدون آب نگه داشت.

۳) گل های بریده شده قشنگ

شکوفه های آفتابگردان زیاد جذاب و قشنگ هستند ولی گل های آن معمولا خطوط و بریدگی های زیاد زیادی دارند و از این گل ها میتوان برای دکور نمودن منزل هم استفاده نمود .

گل آفتابگردان
گل آفتابگردان

انواع مختلف گل آفتابگردان

مردم تقریباً ۶۷ نوع گل آفتابگردان قشنگ را در سراسر جهان پرورش می بدهند و بهتر میباشد که از لیستی که در این بخش از رازهای باغبانی در نمناک برایتان فراهم کرده ایم، گیاه آفتابگردان مورد علاقه خود را پیدا نمایید.

۱) ماموت روسی

بسیاری از مردم گل های آفتابگردان را پرورش می بدهند و دلیل آن هم سایز بزرگ آن ها میباشد.

این گل ها به طرز شگفت انگیزی قد بلند هستند و گاهی اوقات تا ۳,۷ متر قد می کشند و این نوع از گل ها دانه های زیاد بزرگ راه راه و رنگی دارند و امکان دارد که دانه های آن ها را با گیاهان دیگر اشتباه بگیرید.

۲) بلوند توت فرنگی

این نوع گل آفتابگردان چند رنگ میباشد و تقریباً ۱,۸ متر قد دارد و میتوانید از شکوفه های صورتی و زرد آن لذت ببرید.

۳) مولین راگ

این گل های آفتابگردان قرمز تیره هستند و شکوفه های زیاد زیبایی دارند و چه باور نمایید و چه نکنید، میتوانید این دو گل را در باغ خود بکارید زیرا فقط ۱,۲ متر قد دارد.

۴) سفید ایتالیایی

این نوع از گل ها براق نیستند و قد بلند جذابی دارند و میتوانید مرکز تیره و رنگ شده را با شکوفه های سفید در آن را ببینید و ساقه های آن حدود یک و نیم متر قد دارند و ویژگی خواص آن ها این میباشد که می توانند گل های چندگانه را در طول فصل پرورش خود تولید کنند.

۵) پرتو آفتاب

این گل ها هم حدود یک و نیم متر قد دارند و معمولاً رنگ آنان زرد طلایی میباشد ولی فراوان ضخیم و مقاوم نیستند و گل های این گیاه معمولاً زیاد خاص هستند.

۶) بکاهای کوچک

این گل آفتابگردان حدود ۱ متر رشد میکند ولی شکوفه های رنگی زیاد جذاب دارد که امکان دارد کمی حساسیت درست نمودن بکند و میتوانید از این گل های طلایی روشن و قرمز خود را در باغچه لذت ببرید .

۷) خورشید طلایی بزرگ

اساساً این گل آفتابگردان قد بلندتری دارد و طلایی آن زیاد عمیق میباشد و این نوع گل به دلیل شکوفه های دوتایی مشهور میباشد و این گیاه حدوداً ۱,۸ متر قد دارد و سر آن زیاد بزرگ میباشد و شبیه قاصدک هم میباشد.

گلفروشی آنلاین گل نارین

آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع سبدگل ، باکس گل ، تاج گل ، دسته گل، گل و گیاه آپارتمانی و … به شما مشتریان عزیز می باشد.

جهت مشاهده و سفارش انواع گل به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

—————————————————-

مطالب مرتبط:

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X