چگونه دسته گل را خشک کنیم؟

چگونه دسته گل را خشک کنیم؟

چگونه دسته گل را خشک کنیم؟

آیا ولنتاین گذشته و نمیدانید با باکس گل دریافتی خود چه کنید؟ آیا نمیدانید چگونه میتوان گل های سبد گل خواستگاری را ابدی کرد؟ یا ایده ای ندارید که دسته گل عروس خود را چطور یادگاری نگه دارید؟ این کارها ساده تر از چیزیست که فکرش را بکنید. با چند روش زیاد ساده و عملی میتوان این خاطرات را همیشگی نمود. روش هایی وجود دارد که یاری می کنند تا گل ها را با ظاهر شیک و زیبایشان حفظ نمایید و برای همیشه در گوشه ای از منزل خود نگه دارید.

قبل از شروع کار به چند نکته توجه کنید:

• روش خشک نمودن برای گل های مختلف متفاوت میباشد. پس مطلب ذیل را با دقت بخوانید و مطمئن بشوید که روش اشتباهی را بکار نمی گیرید.
• برخی گل ها قابلیت خشک شدن ندارند. امکان دارد مجبور باشید از قید آن ها بگذرید.
• گل هایی که به طور کامل باز شده اند و دیگ غنچه نیستند، احتمال خشک شدنشان پایین می آید و امکان دارد دچار فساد شوند. پس بهتر میباشد هرچه زودتر پروسه خشک نمودن گل را شروع نمایید.

چگونه دسته گل را خشک کنیم؟
روش اول: خشک نمودن در معرض هوا

1. گل‌های قابل خشک نمودن را از سبد گل یا دسته گل خارج سازید. شاخ و ورق اضافی را از ساقه گل جدا نمایید و طول ساقه را به اندازه متناسب (حدود 15 سانتیمتر) ببرید.

برای یاری به حفظ رنگ گل، از قرار دادن آن‌ها پس در برابر نور خورشید بپرهزید. اگر اتاق یا کمد تاریک دارید، بهتر میباشد گل را در آن قرار بدهید. گل‌ها را از ساقه با یک نوار چسب به هم وصل نمایید و چیزی شبیه یک دسته گل آماده نمایید.

2. یک فضای تاریک و خشک (بدون رطوبت) با گردش هوای مطلوب همچون یک اتاق ذیل شیروانی و یا کمد خالی پیدا نمایید. دسته گل خود را بصورت وارونه (سر گل به پایین) از یک گیره یا چوب لباسی آویزان نمایید. بهتر میباشد گل به جایی تکیه ندهد تا فرم آن به هم نخورد. به گل‌ها وقت دهید تا به طور کامل خشک شوند.

3. گل‌ها را از چوب‌لباسی جدا نمایید و با اسپری مو، به حفظ فرم آن یاری نمایید.

روش دوم: خشک نمودن گل با ماکروویو

این روش برای خشک نمودن گل به ژل سیلیکا نیاز دارد که در فروشگاه‌های صنایع دستی می‌توانید آن را پیدا نمایید. ژل سیلیکا همان پک‌های کوچکیست که در اغلب وسایل مشاهده می نمایید و جهت جلوگیری از رطوبت از آن استفاده میشود.

کیسه‌های کوچک حاوی دانه‌های پلاستیکی که همان ژل سیلیکاست. ژل سیلیکا شکل گل‌ها را حفظ می‌کند و می‌تواند بارها و بارها مورد استفاده قرار بگیرد.
1. یک ظرف متناسب مایکروویو پیدا نمایید که گل‌ها را در آن قرار بدهید و قابلیت استفاده در مایکروویو داشته باشد (ظرف مورد پیشنهاد را پس از اینکار هیچ‌گاه برای سرو یا پخت غذا استفاده نکنید.)

چگونه دسته گل را خشک کنیم؟
2. کف ظرف را با یک یا دو اینچ ژل سیلیکا بپوشانید. گل‌ها را در ژل قرار بدهید و بعدا ژل بیشتری روی گلبرگ‌ها بریزید. به آرامی گل در وسط ظرف قرار بدهید تا گلبرگ‌ها مسطح شوند.

3. ظرف را بدون درب در مایکروویو قرار بدهید. دما و وقت مایکروویو با توجه به نوع گل متفاوت خواهد بود, بنابراین این مرحله نیازمند کمی آزمون و خطا میباشد.

مایکروویو را بر روی یک یا دو سطح حرارت بالاتر از defrost (یخ‌زدا) به مدت ۲ تا ۵ دقیقه تنظیم نمایید. گل‌هایی همچون رز می‌توانند در برابر گرمای بیش مقاومت کنند, در حالی که گل‌هایی مثل داودی دمای پایین‌تر را ترجیح می‌دهند. پس از تست، متوجه دما و وقت متناسب خواهید شد.

4. وقتی گل‌ها خشک شدند درب ماکروویو را باز نمایید. به محض باز نمودن درب، پوششی روی ظرف گل قرار بدهید و ظرف را با همان درپوش خارج نمایید. به اندازه ای که هوا وارد ظرف شود، درپوش را کنار بزنید و اجازه بدهید گل‌ها به مدت 24 ساعت در همان شکل بمانند.

5. پس از یک روز، گل‌ها را خارج نمایید و با برس، ژل سیلیکا را از روی آن پاک نمایید. روی گل ها اسپری آکرلیک یا تافت مو بزنید و برای همیشه آن را حفظ نمایید.

میتوانید گل‌های خشک شده را با اسپری رنگ، رنگ آمیزی نمایید یا به شکل طبیعی در انواع باکس گل، ظروف شیشه‌ای یا صنایع دستی و کارهای هنری نگهداری نمایید.

گلفروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات دهی در زمینه انواع دسته گل، سبد گل، باکس گل، تاج گل ، گل های آپارتمانی و … می باشد.

جهت مشاهده و سفارش انواع گل به بخش فروشگاهی سایت نارین فلاور مراجعه نمایید.

———————————————

مطالب مرتبط:

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X