چه گل‌هایی متناسب فصل پاییز هستند؟

چه گل‌هایی متناسب فصل پاییز هستند؟

چه گل‌هایی متناسب فصل پاییز هستند؟

کدام یک از گل های پاییزی را به خانه ببریم؟ شرایط نگهداری گل های پاییزی چطور است؟ با آغاز فصل پاییز، طبیعت رنگ عوض کرده و حالا و هوای جدیدی به خود میگیرد. گل ها، این المان های قشنگ و طبیعی هم، در این فصل دستخوش تغییرات زیاد میشوند.

آنچنانکه اغلب افراد، آغاز هر فصل را با تغییرات در رشد گل ها می دانند.
اغلب افراد، بر حسب علاقه زیاد به طبیعت و روحیه طبیعت گرایی که دارند، تلاش دارند تا گل ها را به خانه خود ببرند. آن ها به تاثیرات مثبت تعامل با گیاهان و گل های طبیعی، معتقدند. پرواضح میباشد که گل ها مانند گیاهان دیگر، علاوه بر این که ذهن و روان انسان ها را شستشو می بدهند، اثرات فیزیکی موثری هم در سلامت بدن می گذارند.
همانطور که میدانید، سرمای فصل پاییز، بستر متناسب رشد گل های سایر فصول را تحت تاثیر قرار میدهد. تا جایی که شاید دیگر اثری از طراوت و شادابی گذشته آنها باقی نماند.

ولی خوشبختانه تعدادی از گونه های گیاهی وجود دارد که در برابر سرمای پاییز، از خود مقاومت نشان داده و شادابی خود را حفظ می کنند. شناخت گل های پاییزی، به شما یاری میکند تا در فصول سرد سال، ارتباط خود را با طبیعت قطع نکنید.

• آنتوریوم:

گیاه آنتوریوم، برترین گزینه برای خرید 1 گل پاییزی میباشد. چرا که ساقه ها آن همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز شکوفه کرده و بیرون می آیند تا جلوه ای خاص به محیط بدهند. وجود گل های پهن، رنگین و زیبای این گیاه خاص، زیبایی پاییز را به خانه می آورد. بمنظور نگهداری درست گیاه آنتوریوم، آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. برترین جا برای رشد این گیاه شگفت انگیز، کنار پنجره هاست.
آنتریوم نازنین ما از تابش مستقیم آفتاب رنج میبرد، برترین نور برای او نور غیرمستقیم کنار پنجره میباشد. در بهار و تابستان بین 2 آبیاری خاک گلدان حتما میبایست خشک باشد، هفته ای 1 بار آبیاری، در زمستان کفایت میکند. این گلدان به رطوبت زیادی احتیاج ندارد، با ریختن آب در ذیل گلدانی سنگریزه دار رطوبت دائمی و پایدار درست کردن نمایید، مواظب باشید ته گلدان با آب در ارتباط نباشد. در مورد غبارپاشی هم این نکته را مورد پیشنهاد قرار بدهید که در 6 ماهه نخست سال تقریبا هر روز آن را غبارپاشی نمایید و در فصول بعد یکبار در هفته رطوبت ورق ها را حفظ میکند. برای تمیز کردن ورق های زیبای گلدان آنتریوم از پارچه مرطوب استفاده نمایید، در گونه نیاز به مواد براق کننده شیمیایی فقط هرماه یکبار استفاده نمایید.

• پیله آ:

گیاه ماندگار، تزئینی و همیشه سبز پیله آ، علاوه بر این که شرایط نگهداری آسانی دارد، می تواند برای چندین سال، نیاز شما را به 1 گلدان زیبای پاییزی برطرف بکند.

• سیکلامن:

گیاه گلدار سیکلمن، حقیقتا حالا و هوای پاییز را به خانه می آورد. شرایط نگهداری آن آسان میباشد و علاوه بر استفاده بعنوان 1 گل آپارتمانی، میتوان از آن در محیط باغچه هم استفاده نمود.

• درخت اژدها:

این گیاه قشنگ، می تواند ترکیب دکوراسیون داخلی شما را متحول بکند. درخت اژدها در گونه های مختلف و در ترکیب رنگی های بیشماری موجود میباشد. بنابراین در خرید آن، هارمونی رنگ موجود در محیط خانه را بشناسید و در بین رنگ های مختلف درخت اژدها، 1 گزینه منعطف را برگزینید. درخت اژدها، زیاد کم توقع میباشد. چرا که در محیط های کم نور و با شرایط نگهداری آسان، رشد میکند.

• بنفشه آفریقایی:

بنفشه آفریقایی، هر مکان که حضور یابد، دنیایی از رنگ و شادی را به آن محیط می بخشد. این گیاه پاییزی، به اندکی رطوبت و نور نیاز دارد تا بتواند زیبایی های پاییز را به محیط زندگیتان منتقل بکند. بنفشه های آفریقایی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند. گیاه کوچک با گل های ریز و قشنگ و ورق ها و گلبرگ های مملو از دانه های ریز اکلیلی. چه چیزی ازین بهتر که 1 گیاه آپارتمانی با نگهداری ساده و گل های فراوان در منزل نگهداری کرد؟ گلی که به سادگی تکثیر میشود و میتوان از هر ورق آن گلدانی مستقل صحیح نمود. با آغاز 1 گلدان میتوان تعداد زیادی بنفشه آفریقایی پروش داد و گلخانه ای کوچک در منزل صحیح نمود.

 

• ماهی قرمز:

گیاه نارنجی رنگ ماهی قرمز، از خانواده بنفشه آفریقایی به حساب می آید. نام این گیاه افسون گر، به جهت شباهتش به اندام ماهی قرمز، این گونه انتخاب شده میباشد. این گیاه محیط های دور از پنجره را می پسندد و ساختاری خمیده دارد. لذا می تواند گزینه مناسبی برای آوایزن نمودن از ارتفاعات بالا باشد.

• گل عشق:

شبدر قرمز و یا همان گل عشق، ترکیبی ماهرانه از رنگ های بنفش، صورتی و سفید میباشد. چرا که ورق های آن، بزرگ و به رنگ بنفش متمایل به قرمز رشد میکند و شکوفه های آن هم به رنگ صورتی و یا سفید هستند. لذا در تضاد با یکدیگر، هارمونی قشنگ و جالبی درست کردن می کنند. این گیاه رویایی، می تواند با قرار گیری در هر فضا، نگاه همگان را به خود جلب بکند.

• بن سای:

این گیاه برای اغلب یار داران گل و گیاه، آشناست. بن سای منظره کوچکی از درختان تنومند است که با قرار گیری در دکوراسیون داخلی، جلوه ای سبز و احیا گر به خانه می بخشد. گیاه بن سای را میتوان برای روزهای سرد پاییزی، به خانه برد و از جذابیت و شگفتی آن لذت برد.

 

• کروتون:

این گیاه از آن دسته گل های پاییزی خاص میباشد که با وجود رنگبندی گوناگون و زیبای خود، حالا و هوای سرد روزهای پاییزی را تغییر میدهد. قرمز، سبز، زرد، نارنجی و رنگ گیرای مشکی، رنگبندی زیبای کروتون هستند. این گیاه زیبا، بخش های روشن خانه را یار دارد و می تواند با قرارگیری در کنار 1 پنجره نورگیر، رشد کرده و به زیبایی جلوه بکند.

 

مطالب مرتبط :

 

 

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X