پرورش و نگهداری از گیاه آپارتمانی زامیفولیا

گلفروشي-آنلاين-نارين-فلاور3

پرورش و نگهداری از گیاه آپارتمانی زامیفولیا

دما
بازه دمایی 15 تا 23 درجه سانتی گراد برای پرورش این گیاه متناسب می باشد ولی در شرایط گرم تر از رشد سریع تری برخوردار خواهد بود ولی میبایست دقت نمایید که این گیاه را در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد نگهداری نکنید .

آبیاری
بسته به منطقه ای که در آن زندگی می ‎کنید بهتر می باشد این گیاه را چند هفته یکبار آبیاری نمایید و اجازه بدهید خاک آن به طور کامل خشک شود که البته این گیاه در مناطق گرم تر و پر نور تر به آبیاری بیشتری نیازمند می باشد و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم آفتاب باعث پوسیدگی ساقه و ریزوم این گیاه می ‎شود .

این گیاه می ‎تواند به راحتی با کمبود آب مقابله بکند ولی در گونه طولانی شدن نبود آب کافی ، ورق های این گیاه زرد شده و از بین می ‎روند، البته با آبیاری مجدد رشد ورق های نو شروع خواهد شد . با این روش گیاه، در شرایط سخت از خود محافظت خواهد نمود .

نور
این گیاه نیازمند نور غیر مستقیم آفتاب می باشد و می ‎توانید گیاه خود را در هنگام صبح در مقابل نور خورشید قرار بدهید ولی ظهر هنگام آن را از مقابل پنجره دور نمایید تا نور شدید آفتاب به گیاهتان آسیب نرساند .

این گیاه در گونه بودن در جا های کم نور از رشد بکند تری برخوردار می باشد ولی آسیبی به آن نخواهد رسید . گیاه زامیفولیا هم چنین در ذیل نور چراغ های فلورسنت هم رشد خواهد نمود و بنابراین این گیاه انتخاب مناسبی برای تزئین دفاتر شغلی می ‎باشد .

خاک
بهتر می باشد خاک این گیاه با مقداری ماسه مخلوط شود تا امکان تهویه متناسب خاک برای گیاه فراهم شود. هم چنین ضروری می باشد برای پرورش این گیاه از گلدان هایی که در پایان دارای سوراخ هایی برای جلوگیری از احتباس آب اضافی هستند استفاده شود تا آب فراوان باعث پوسیدگی ریشه این گیاه نشود .

 پرورش و نگهداری از گیاه آپارتمانی زامیفولیا

کود
این گیاه به کود زیادی احتیاج ندارد و از آن جایی که از رشد آرامی برخوردار می باشد ، می‎ توانید برای به حداکثر رساندن رشد آن ، ماهی یک بار از کود های مایع رقیق شده استفاده نمایید .

رطوبت
رطوبت متوسط خانه برای این گیاه متناسب خواهد بود ولی اگر در مناطق خشک زندگی می ‎کنید امکان دارد نیاز به زیاد شدن رطوبت منزل خود برای رشد بهتر گیاهتان باشد . قهوه ای شدن نوک ورق های این گیاه نشان دهنده کمبود رطوبت منزلتان می باشد .

تکثیر
تکثیر گیاه زامیفولیا نسبتا آسان می باشد . تنها کافی می باشد که یک ورق را از ساقه جدا نمایید ، بگذارید به مدت چند ساعت خشک شود و بعدا آن را درون آب و یا خاک مرطوب بکارید .

هنگام کاشتن این گیاه درون خاک ، کافیست که آن را فقط چند سانت درون خاک قرار بدهید و از کاشتن آن ها درون گلدان های عمیق خودداری نمایید زیرا امکان دارد گیاه پوسیده شود . گاهی اوقات آن را در جای گرم قرار بدهید و به آن آب بدهید و صبور باشید تا ریشه های این گیاه درست کردن شوند .

 پرورش و نگهداری از گیاه آپارتمانی زامیفولیا
در گونه پژمرده شدن ورق مورد پیشنهاد، بررسی نمایید که آیا غده های کوچکی در انتهای ساقه ی ورق وجود دارد یا خیر . اگر این غده ها وجود داشتند ، ورق را مجددا به خاک برگردانید و شکیبایی به خرج بدهید تا ریشه ها درست کردن شوند ولی اگر غده ای مشاهده نکرید ، بهتر می باشد این روند را با استفاده از ورق جدیدی تکرار نمایید .

تغییر و تعویض گلدان
در پنج سال ابتدا که گیاه برنا می باشد ، هر سال فصل بهار گلدان گیاه خود را به گلدان بزرگ تری تغییردهید که ریشه گیاه از رشد بهتری برخوردار شود .

هرس
این گیاه به هرس نمودن منظم نیازی ندارد و تنها کافی می باشد که ورق های زرد رنگ پایین ساقه را از آن جدا نمایید . در گونه رشد بیشتر از اندازه یکی از ورق های گیاه، راه حل متناسب قطع نمودن کامل آن از گیاه می ‎باشد .

 

مشکلات و آفات
گیاهان زامیفولیا تقریبا در برابر همه آفات و بیماری ها از مقاومت زیاد بالایی برخوردار می باشد و در این زمینه برای نگهداری از این گیاه هیچ مشکلی نخواهید داشت . تنها مواردی که باعث آسیب رسیدن به گیاهان زامیفولیا می ‎شود ، آبیاری و رطوبت بیشتر از حد می باشد که باعث پوسیدگی گیاه خواهد شد .

در برخی موارد نادر هم امکان دارد شته ها موجب آسیب رسیدن به گیاه شما شوند ، البته این اتفاق در شرایطی که گیاه در فصل تابستان در خارج از محیط منزل نگه داری شود می ‎افتد .

از آنجایی که شته ها زیاد ریز هستند و به راحتی قابل تشخیص نمی باشند ، به دنبال لکه های زرد رنگ موجود بر روی ورق های گیاه و هم چنین وجود مایعات چسبنده در اثر تغذیه شته ها از ورق گیاهان خود باشید . بعد از شناسایی شته ها با استفاده از اسپری محلول آب و صابون اندک گیاه خود را از این موجودات خلاص نمایید .

گلفروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل، سبد گل، باکس گل، تاج گل، گیاهان آپارتمانی ، ماشین عروس و …. به شما مشتریان گرامی می باشد. با ما جهت انواع سفارش ها در ارتباط باشید.

————————————————————————

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی