همه چیز در مورد گل لیلیوم

نارين-گل1

همه چیز در مورد گل لیلیوم

درمورد گل لیلیوم

همه چیز در مورد گل لیلیوم : گل لیلیوم به دلیل زیبایی که دارد برای ساخت و تهیه دسته گل ها زیاد کاربرد داشته و دارای تنوع و رنگ های زیادی  بوده که طرفداران زیاد زیادی هم دارند.

گل لیلیوم که دارای نام علمی lilium spp می باشد دارای رنگ ها و تنوع زیاد زیادی بوده و دارای رایحه ای مطبوع می باشد. نام دیگر گل لیلیوم سوسن بوده و اغلب در فصل تابستان و هم چنین در بهار گل میدهد.

 

این گل دارای پیاز هایی می باشد که در ذیل خاک هستند. این گل به دلیل زیبایی هایی که دارد بمنظور تزیینات استفاده میشود. این گل که در شمال ایران به دلیل آب و هوای که دارد رشد زیادی دارد و دارای تنوع بسیاری هم می باشد.

همه چیز در مورد گل لیلیوم

گل لیلیوم را در زبان فارسی و در فرهنگ ما به نام سوسن هم می شناسند. دلیل این نام گذاری شاید بخاطر شباهت ظاهری این گل با گل معروف سوسن چلچراغ باشد. گیاهی که از پیشنهاد رنگی تنوع بسیاری داشته و همچون چلچراغ حالتی آویزان از ساقه دارد.

این گل دارای ورق هایی به شکل زنگوله و یا فنجان می باشد و گلبرگ های آن به شکل وارونه بوده و یا به شکل قیف هستند. هم چنین این گل به رنگ های مختلف سفید، زرد، نارنجی و قرمز وجود دارد که زیاد مورد پسند عموم قرار گرفته اند.

نگهداری گل لیلیوم

این گل نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارد و به راحتی میتوان در فضای باز و هوای آزاد و یا در منزل نگهداری کرد. هم چنین این گیاه دارای پیاز زیاد مقاومی در برابر سرما و یخبندان می باشد. ولی نیاز به مراقبت هایی دارد که باعث جلوگیری از پزمردن و خراب شدن این گیاه میشود.

آبیاری گل لیلیوم

یکی از نکته ها زیاد مهم برای نگه داری گل لیلیوم آبیاری ان می باشد. میبایست دقت شود که این گل زیاد به محیط خود حساس بوده و در گونه آبیاری بیشتر از حد پژمرده میشود. هم چنین زردی ورق ها می تواند نتیجه ی آبیاری فراوان باشد. بنابراین میبایست دقت گردد بنا بر نیاز گل لیلیوم به ان آب داده شود تا سبب بروز مشکلاتی برای گیاه نشود.

 

نور مورد نیاز گل لیلیوم

این گل هم نیاز به نور کافی دارد و اگر نور کمتر از نیازشان به ان ها برسد موجب میشود که ساقه و بوته های آن ها بلندتر از حد شده و ورق های آن زرد شوند.
هم چنین اگر گل لیلیوم از حد طبیعی کوتاه تر باشد میبایست با استفاده از نور مصنوعی به ان نور رساند تا نیاز ان به نور برطرف گردد.

همه چیز در مورد گل لیلیوم
خاک متناسب گل لیلیوم

خاک متناسب گل لیلیوم میبایست دارای مشخصات مناسبی بوده و برای مثال میبایست دارای pH خنثی تا کمی اسیدی باشد. اگر خاک گل لیلیوم قلیایی باشد سبب میشود که گیاه ضعیف شود و ورق های آن زرد رنگ و یا رنگ پریده و هم چنین باعث کاهش تعداد گل در ان میشود.

هم چنین خاک این گل میبایست دارای فسفر بوده اما اگر مقدار فسفر ان بیشتر از حد باشد سبب میشود که ورق های ان بسوزد. بنابراین میزان فسفر ان میبایست به مقدار ضروری باشد و اضافه یا کمبود ان می تواند سبب بروز مشکلاتی برای ان شود.

کاشت گل لیلیوم

تکثیر و کاشت گل لیلیوم به سه روش امکان پذیر می باشد.
• جدا نمودن پیاز ها –در این روش پیاز ها را بعد از جدا نمودن در عمقی حدود ۱۵ سانتی متری خاک و در مکانی که نه خیلی در معرض آفتاب باشد و نه همیشه سایه می کارند.

همه چیز در مورد گل لیلیوم
• استفاده از فلس های پیاز گل

بذر- در این روش هم بذر ها را در عمق حدود ۴ سانتی متری خاک کاشته و با آبیاری مرتب این بذر ها جوانه ی زنند. ضروری به تذکر می باشد که از آبیاری بیشتر از حد به این بذر ها جلوگیری کنید زیرا سبب آسیب به گیاه میشود.

 

برداشت و نگه داری گل لیلیوم

شاخه ها گل لیلیوم را میتوان به مدت یک تا یک ماه و نیم در دمای نزدیک صفر درجه نگهداری کرد. برای زیاد شدن طول عمر گل گرده های ان را می برند و جدا می کنند.

 

همه چیز در مورد گل لیلیوم

مشکلات گل لیلیوم

گیاه لیلیوم میتواند به دلایل مختلف دچار بیماری خایی شود که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره شده می باشد. برای جلوپیری و پیشگیری از این مشکلات میبایست به نکته هایی دقت گردد تا مانع از بروز بیماری هایی برای این گل شود.

پوسیدگی ریشه

این مشکل گل لیلیوم به دلیل رطوبت بالای خاک امکان دارد رخ دهد. اینکار باعث بروز قارچ در خاک شده که میبایست در این گونه خاک گلدان عوض شوند تا هوای بیشتری به ریشه ی این گیاه برسد.

شته

یکی از مشکلات رایج این گل می باشد که به ورق ها آسیب می رساند. همجنین سبب آسیب به جوانه ها نیزمی شود.

گلفروشی آنلاین گل نارین آماده خدمات رسانی در زمینه های فروش انواع سبد گل خواستگاری ، دسته گل خواستگاری ، باکس گل ، تاج گل ، گل و گیاه آپارتمانی ، خرید گل رز ، دسته گل عروس ، تزئین ماشین عروس ، اجاره ماشین عروس و … به شما مشتریان عزیز می باشد.

جهت مشاهده و سفارش انواع گل با هر مناسبتی به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید و یا با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی تماس حاصل فرمائید.

 

————————————-

مطالب مرتبط:

روش نگهداری گل قاشقی  

همه چیز در مورد گل محمدی

انواع و روش پرورش گل نرگس

همه چیز در مورد کاج مطبق

مشخصات گل سنبل و نحوه پرورش آن

در پرورش حسن یوسف به این نکات دقت کنید

گلفروشی آنلاین نارین فلاور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی