همه چیز در مورد کاج مطبق

همه چیز در مورد کاج مطبق

همه چیز در مورد کاج مطبق

آشنایی با نحوه نگهداری کاج مطبق:حداقل درجه حرارت مطلوب برای نگهداری کاج مطبق در زمستان ۵ درجه سانتیگراد و حداکثر آن در تابستان ۱۶ درجه سانتیگراد، در گونه امکان بهتر میباشد در تابستان بیرون از اتاق نگهداری شود. (همه چیز در مورد کاج مطبق)

برای خرید گل بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گل نارین اینجا کلیک کنید.

شرایط نگهداری کاج مطبق

عزیزانی که از رشد کم کاج مطبق گله می کنند، رشد کاج مطبق زیاد کنداست و در سال یک طبقه و یا حداکثر دو طبقه بر طبقات خود می افزاید. 

همه چیز در مورد کاج مطبق

نور متناسب برای نگهداری از کاج مطبق:

در تابستان از تابش نور مستقیم آفتاب به آن جلوگیری کنید: اگر چه سایه را تحمل می‌ نماید اما نزدیک به پنجره با نور ملایم نگهداری نمایید، در بهار و تابستان هر هفته یکبار ۸۰ درجه آنرا بچرخانید در غیر اینصورت گیاه بطرف نور خم شده و شکل طبیعی خود را از دست می‌دهد.

دما:

حداقل درجه حرارت مطلوب در زمستان ۵ درجه سانتیگراد و حداکثر آن در تابستان ۱۶ درجه سانتیگراد، در صورت امکان بهتر میباشد در تابستان بیرون از اتاق نگهداری شود.(همه چیز در مورد کاج مطبق)

 

آبیاری:

در تابستان هفته‌ای دوبار و در زمستان هر هفت تا ده روز یکبار آبیاری کافی میباشد، خاک را همیشه مرطوب نگهدارید، در گونه امکان از آب سبک بدون املاح استفاده گردد.

کاج مطبق به خاک تا حدودی مرطوب احتیاج دارد ولی به معنی خیس و غرقابی بودن دائم خاک نیست.

چون در این گونه ورق ها زرد میشوند و می ریزند. خشکی کشیدن هم باعث سوختگی و خشکی ورق ها میشود. 

زمانیکه خاک تا حدودی رطوبتش را از دست داد وقت آبیاری میباشد. تا حد ممکن از آبی استفاده نمایید که املاح زیادی نداشته باشد.

همه چیز در مورد کاج مطبق

اسپری آب در حد خیس شدن ورق ها می تواند تا حدودی رطوبت را تامین بکند ولی زیاده روی در اینکار باعث شیوع بیماری های قارچی میشود.

رطوبت:

هفته ای یکبار در زمستان و هفته ای دوبار در تابستان احتیاج به غبار پاشی با آبفشان دارد.

تغذیه:

با آغاز فصل رشد (بهار و تابستان) جهت تغذیه مصنوعی از کود محلول در آب استفاده نمایید بعلت نیاز کم این گیاه به تغذیه مصنوعی نصف آن مقداری که روی بسته توصیه شده میباشد کافی میباشد.

 

خاک مناسب:

خاک مورد نیاز این گیاه کمپوست سبک میباشد.

 

کود متناسب کاج مطبق:

برای تغذیه این درختچه از کود کامل گیاهان آپارتمانی(کود کامل گرین، کریستالن قرمز یا سبز) استفاده نمایید، اگر گیاه شما در فصل رشد هست(فصل های گرم سال) به پایان مواد غذایی احتیاج دارد پس برای تقویت گیاه خود از کود کامل که دارای تمامی مواد اصلی و میکروالمنت ها باشد هر 10 روز یکبار استفاده نمایید.

در فصل های سرد این کود دهی را به هر ماه یکبار کاهش بدهید. نحوه استفاده از کود به این گونه میباشد که یک قاشق کوچک کود را در یک لیتر آب حل نمایید و بصورت آبیاری به گیاه دهید و مقداری از کود را بصورت اسپر بر روی ورق ها بپاشید.(همه چیز در مورد کاج مطبق)

 

هرس نمودن کاج مطبق :

کاج مطبق یک درخت مخروطی میباشد و همچون بسیاری از درختان مخروطی دیگر آن را از قطعات چوبی بیرون نمی بکند. بنابراین، کاهش زیاد مشکل میباشد.

درختان میوه و دیگر درختان در طبیعت به قطع منظم برای حفظ حیات و سلامت آن ها نیاز دارند. این برای گیاهان مطبق متفاوت میباشد، در این جا برش تا حدی معکوس میباشد. از پایین هرس بیشتری به عمل می آید.

هرس به این معنی میباشد که شاخه ها به جز حلقه ی اصلی از شاخه ها جدا میشوند، به طوری که تنها تاج در بالا باقی می ماند. شاخه های بلند می توانند مشتق شوند. برای انجام اینکار، شاخه یک شاخه را به گونه ای قطع نمایید که شاخه کوچکتر همسایه، تابع هدف باشد. شما هرگز نبایستی نوک یک درخت کاج را برید، بلکه درخت را از پایین ببرید.(همه چیز در مورد کاج مطبق)

 

تعویض گلدان:

پیش ازاینکه ارتفاع گیاه به یک متر برسد هر سال گلدان را با یک درجه بزرگتر تعویض کنید پس از آن سطح گلدان را با آرامی خارج و با خاک کمپوست جدید تعویض کنید.

همه چیز در مورد کاج مطبق

تمیز نمودن ورق ها:

غبار پاشی با آبفشان در این خصوص کافی میباشد، از مواد براق کننده شیمیایی استفاده نکنید.

 

شرایط نگهداری کاج مطبق

مشکلات کاج مطبق و درمان آن ها:

 

کاج مطبق حتما نور می خواهد آن را پشت پنجره جنوبی بگذارید و موقع آفتاب تابستان پرده را جلوی آفتاب بکشید.

 

به دلیل سرما یا کمی نور ورق های آن خم میشوند.

 

ورق های سوزنی زرد و قهوه ای شده و می ریزند: هوا گرم و خشک میباشد، گلدان را به محل خنک تر با اکسیژن زیاد منتقل نمایید، آبیاری و آبفشانی را فراموش نکنید.(همه چیز در مورد کاج مطبق)

 

آب جوشیده سرد اسپری شود و زمانیکه خاک رو به خشکی میباشد سیراب شود.

گلفروشی آنلاین نارین آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل ، باکس گل، سبد گل، تاج گل، گل و گیاه آپارتمانی و … به شما مشتریان عزیز می باشد. جهت مشاهده و سفارش انواع گل به قسمت فروشگاهی سای مراجعه نمایید.

———————————————————————–

مطالب مرتبط:

 

 

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X