نگهداری و کاشت گل آلاله

نگهداری و کاشت گل آلاله

نگهداری و کاشت گل آلاله

نگهداری و کاشت گل آلاله : گل آلاله، گیاهی زیاد قشنگ با گونه های مختلف می باشد که در این نمونه دارای گلبرگ های زیاد فراوان می باشد که زیبایی این گیاه را دوچندان کرده می باشد.
این گیاه قشنگ از واریته آلالگان شناخته میشود و زیبایی منحصر به فرد آن باعث شده می باشد از آن برای دیزاین دسته گل عروس و یا تاج گل های قشنگ برای اعیاد و جشن ها به کار گرفته شود.

به این گیاه به اصطلاح گل بریده می گویند.
این گیاه قشنگ را هم در فضای آزاد مثل باغچه ی حیاط، بالکن یا تراس و هم در فضای بسته مثل خانه های ویلایی و آپارتمانی میشود نگهداری نمود.

گل آلاله را معمولا در اواخر زمستان و هم چنین اوایل بهار در گلخانه ها میبینیم و در حقیقت یکی از گل های نمادین بهاری محسوب میشود.
ولی به طور کلی در فضای آزاد از اوایل بهار به گل می نشیند و میشود از آن در شرایط مطلوب گلخانه ای نگهداری نمایید تا در فصول پاییز و زمستان و مخصوصا بهار از گل های زیبای آن بهره ببرید.
در فصل تابستان با توجه به گرمای هوا در فضای آزاد ورق های گیاه زرد خواهد شد.

 

خاک مورد نیاز نگهداری و کاشت گل آلالهآلاله چیست؟

اگر قصد دارید آلاله را در حیاط منزل بکارید برای خاک مورد نیاز آن ترکیب خاک باغچه و خاک ورق را استفاده نمایید.
یادتان باشد خاک باغچه ای که از آن استفاده می نمایید، میبایست خاکی قوی و سالم باشد تا جواب خوبی را بگیرید و نتیجه مطلوبتری را داشته باشید.

ولی اگر مثل من علاقه دارید آلاله را در گلدان نگهداری نمایید برترین و مطلوبترین خاک برای آلاله مخلوطی از کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس هست.

مناسب ترین گل ها برای باغچه خانه

نور متناسب گل آلاله

گیاه محیط روشن را یار دارد.
برترین نور برای نگهداری آلاله در محیط داخلی منزل، گلخانه، پاسیو و یا پشت پنجره جنوبی و شرقی هست که نور فیلتر شده را به گیاه می رساند، ولی میبایست این را هم بگویم که گیاه آفتاب دوستی هم هست و در شرایط سایه آفتاب برترین و مطلوب ترین رشد خودش را دارد.

شما میتوانید این گیاه را در باغچه و جا سایه آفتاب نگهداری نمایید ولی این را بدانید هرچه تابش نور بیش باشد میزان آبدهی به آلاله هم بیش می شود.

آلاله گیاهی می باشد که نیاز آبی متفاوتی دارد به این شکل که در فصل بهار نیاز آبی بالایی دارد ولی با وارد شدن به فصل تابستان و با زرد شدن رنگ ورق های گیاه، می بایست آبیاری را کاهش دهید تا زمانیکه آلاله به خواب برود.
نگهداری و کاشت گل آلاله
کم کم آبدهی را به صفر برسانید. این نمونه از آبدهی برای آلاله هایی هست که در حیاط از آن ها مراقبت و نگهداری می نمایید.
در صورتی که آلاله را در محیط داخلی منزل نگهداری می نمایید آبدهی گیاه را 3 الی 4 بار در هفته انجام دهید.

یادتان نرود که آلاله به سرمای زمستان حساسیت دارد پس در زمستان آلاله های حیاط را با پلاستک بپوشانید.

در زمستان آلاله های حیاط را با پلاستک بپوشانید
برای تکثیر آلاله شما میتوانید از راه بوته، بذر یا ریشه در ماه های اسفند و فروردین دست بکار بشوید.

نکته هایی برای نگهداری گل و گیاهان در فصل پاییز و زمستان

شما برای دستیابی به نتیجه بهتر برای هر کدام از روشهای گفته شده گیاه تکثیری و یا بذر را در جا پرنور قرار دهید. اگر هم قصد دارید به گیاهتان استراحت دهید تا بعد از خواب آن رشد بهتری داشته باشد میتوانید در فصل تابستان آبدهی را کم کم به صفر برسانید و شاخ و ورق خشک شده را قطع نمایید و اجازه دهید به خواب برود تا با رسیدن فصل بهار و آغاز آبدهی به گیاه، گیاه از خواب بیدار شود و باز هم به گل بنشیند.

گلفروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل، سبد گل، باکس گل، گیاهان آپارتمانی و .. به شما مشتریان گرامی می باشد.

——————————————————————

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی