نکته هایی برای نگهداری گل و گیاهان در فصل پاییز و زمستان

نگهداری گل و گیاهان در فصل پاییز و زمستان

نکاتیی برای نگهداری گل و گیاهان در فصل پاییز و زمستان

یکی از مشکلات و دغدغه بیش علاقمندان به نگهداری گیاهان آپارتمانی در فصل پاییز و زمستان مراقبت از گلدان ها و گیاهان از گزند سرما و یخ زدن آن هاست.

در فصل زمستان طبیعی است که در شرایط غیر گلخانه ای گیاهان دارای رشد چندانی نباشند یا برای مثال ورق هایشان بریزد یا خشک شوند ولی امر مهم این می باشد که با آشنایی با چگونگی نگهداری از گیاهان در این فصول بتوانیم آنان را در خانه محفوظ و دکوراسیون را قشنگ و با طراوت نگه داریم!

بعضی از گل ها همچون شمعدانی و کولانکولائه تا حدودی در مقابل سرما مقاوم هستند ولی میبایست آنان را از جریانات سرد محافظت کنیم و به همین سبب قرارگیری در گوشه حیاط یا ذیل درختان می تواند جای مناسبی برای نگه داشتن این قبیل گیاهان باشد.

گل هایی مثل کولانکوئه برای آن که در فصل بهار گلدهی داشته باشند بایستی در فصل زمستان به اندازه کافی از نور خورشید بهره مند گردند.

گل هایی مثل حسن یوسف در سرمای شدید خشک میشوند و به همین سبب داخل منزل و فضای سبز داخل منزل جایگاه مناسبی دارند. در دوره سرما از جذابیت ورق های حسن یوسف کاسته میشود ولی جای نگرانی نیست با رسیدن فصل بهار و انتقال گلدان به جا متناسب دوباره جذابیت خود را به دست خواهند آورد!

نگهداری گل و گیاهان در فصل پاییز و زمستان

در دوره سرما از جذابیت ورق های حسن یوسف کاسته میشود

درمورد نگهداری کاکتوس ها در فصل های سرد به یاد داشته باشید کاکتوس ها نیاز به آبیاری کمتری دارند و ضروری می باشد اگر در دکوراسیون فضای بیرونی و محوطه ها استفاده میشوند از بارش باران محفوظ بدارید و بیش خشک نگه دارید!

در زمستان کاکتوس ها نیاز به آبیاری کمتری دارند

آشنایی با انواع گیاهان زینتی و آپارتمانی

آموزش مفید پرورش دادن گل کوکب

ساقه های گل هایی مثل ورق بیدی بنفش نخل مرداب گل قلم زن ( در فضای باز ) در زمستان به طور کامل خشک میشود ولی جای نگرانی نیست زیرا ریشه های این گیاهان زنده اند و برای این که در فصل بهار زیبایی کمال خود را به نمایش بگذارند به این تغییرات نیاز دارند تنها تا جایی که میتوانید از ریشه های این قبیل گیاهان مراقبت نمایید و مواظب باشید محل ریشه های این گیاهان عمل شخم زنی انجام نشود.

ساقه گل های ورق بیدی بنفش نخل مرداب گل قلم زن در زمستان به طور کامل خشک میشود

گیاهانی مثل گل ناز آفتابی و در زمستان به طور کامل خشک میشوند و برای داشتن گلدان این گل ها در سال نو میبایست بذر این گیاه را جمع آوری نمایید. یا این که از گلدان خشک شده تا فصل بهار مراقبت نمایید. بذرهای به مکان مانده در گلدان در فرصت متناسب رشد می کنند ولی فراموش نکنید شما میبایست به این گلدان ها تا نزدیکی های  فصل بهار منظم آب بدهید!

چند نکته مهم و کاربردی در نگه داری گیاهان در فصل سرما !

• از هرس نمودن گیاهان تا اواخر زمستان بپرهیزید.

• از آبیاری فراوان گلدان ها اجتناب نمایید این امر سبب پوسیده و از بین رفتن گیاه میشود.

• گل های خود را از جریانات سرد محفوظ بدارید.

• از کاشت، تعویض گلدان و یا خاک گلدان در بیش موارد در این فصول دوری کنید!

• مواظب گلدان های نزذیک بخاری باشید هوای گرم و نزدیک بودن به بخاری برای بعضی از گل های آپارتمانی خطرناک می باشد.

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی