نکاتی برای نگهداری از تراریوم

نکاتی برای نگهداری از تراریوم

نکاتی برای نگهداری از تراریوم

تراریوم یا باغ شیشه ای محفظه های شیشه ای یا شفاف هستن که برای کاشت بسیاری از گیاهان استفاده میشه. هم میتونه این فضا دربسته باشه، هم در باز.

چه گیاهانی در تراریوم کاشته می شوند ؟

میشود از انواع مختلفی برای کاشت در تراریوم استفاده نمود ولی دقت نمایید که گیاهانی که در کنار هم قرار می گیرند نیاز آبی یکسانی داشته باشند.

بارها دیده شده گیاهانی که نیاز یکسانی ندارند ولی در کنار هم منظره ی زیبایی درست کردن می کنند در یک فضا کاشته شدن، ولی به مرور اینکار باعث از بین رفتن تعدادی از آن ها میشود.

مثلا کاشت کاکتوس در کنار سرخس یا گل سنگ منجر به از بین رفتن کاکتوس میشود چون با محیط مرطوب سازگاری ندارد.
نکاتی برای نگهداری از تراریوم
تراریوم:
در انتخاب گیاه به اندازه ی تراریوم هم دقت نمایید تا سریع رشد نکنه و محیط براش کوچک نشود تا بتوانید مدت وقت بیشتری از زیبایی آن استفاده نمایید، هم چنین دقت نمایید که گیاه به جداره ها نچسبیده باشد.

یا اگر قصد دارید گیاهان با قامت بزرگ را برگزینید حتما محفظه ی بزرگتری را برگزینید، برای گیاهانی که به رطوبت حساس هستند از محفظه های در باز استفاده نمایید.

تراریوم را در چه مکانی قرار بدهیم؟

بسته به نیاز نوری گیاهان تراریوم مکان قرار گیری فرق میکند، مثلا کاکتوس ها و ساکولنت ها به نور بیشتری نیاز دارند و میبایست در تراریوم های باز قرار بگیرند تا بشود روزی چند ساعت در نور ملایم قرار داد ولی گیاهانی مثل فیتونیا و سرخس و گل سنگ در نور مستقیم آسیب می بینند و به نور کمتری احتیاج دارند، گیاهانی که در تراریوم باز هستند نیاز آبی بیشتری پیدا می کنند ولی در تراریوم های بسته به علت رطوبت فراوان محیط، کمتر به آب نیاز پیدا می کنند و هر زمان که روی جداره شیشه قطرات آب نشست میتوانید در آن را باز نمایید تا رطوبت اضافی خارج شود.

لایه های خاک تراریوم

به ترتیب از ته ظرف
1) سنگریزه یا شن درشت
2) لایه زغال
3) لایه خزه
4) مخلوط خاکی
5) شن
6) سنگ برای تزئین
نکاتی برای نگهداری از تراریوم
نمونه متداول گیاهانی که در تراریوم کاشته میشوند.
پتوس
عشقه
فیتونیا
هیپوئستس
انواع ساکولنت ها و کاکتوس ها و گل های گوشتی
سرخس
سانسوریا،بگونیا، ورق بیدی و …

گل فروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل،سبد گل،باکس گل، گیاهان آپارتمانی، تاج گل و … به شما مشتریان عزیز می باشد .

جهت مشاهده و خرید به قسمت فروشگاهی مراجعه نمایید .

———————————————————

مطالب مرتبط:

گلفروشی آنلاین نارین فلاور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی