نماد گل زنبق

گلفروشی-آنلاین-نارین2

نماد گل زنبق

نماد گل زنبق از زمان‌های ماقبل اشرافیت در کشور یونان شناسایی شده می باشد. الهه کشور یونان از این گل به عنوان یک نماد ارتباطی میان آسمان و زمین یاد کرده می باشد. در اساطیر یونان، این گل نمادی از رنگین کمان بود.

نام رومی این گل، لیلیوم و نام یونانی اش، لیریون می باشد. در افسانه‌ها گفته شده که زنبق، از اشک‌های حوا زمانیکه متوجه بارداری خود شد و از بهشت بیرون رانده شد به وجود آمده می باشد.

پادشاهان یونانی، تاج خودشان را با اشکالی از گل زنبق زینت می‌بخشیدند و شاخه‌های بریده شده آن را به همدیگر هدیه می‌دادند. در دین زرتشت هم این گل جایگاه ویژه‌ای دارد.
در اشعار فارسی هم از زنبق بسیارصحبت شده می باشد که این امر می‌تواند بیانگر منزلت این گیاه در بین ایرانیان باشد.

نماد گل زنبق

گل زنبق نماد زیبایی و پاکی می باشد

با توجه به اینکه گل زنبق ظاهری قشنگ و عطر زیاد خوشی دارد، هم چنین نگهداری آن آسان می باشد، تعداد زیای از افراد تمایل دارند که این گل را در گلدان خانه خود نگهداری کنند. این گل از 270 تا 300 نوع مختلف دارد و ارتفاع آن هم به 60 سانت هم می‌رسد. این گل در زمستان، به بار می‌نشیند و دارای گونه‌ها و رنگ‌های مختلفی می باشد.

در رابطه با این موضوع که نماد گل زنبق چیست؟ میبایست گفت: گلبرگ‌های ظریف و زیبای گل زنبق، نمادی از شجاعت، ایمان عقل و دانایی و حکمت می باشد که البته این موضوع برای زنبق بنفش و آبی مطرح می باشد.

 

گل زنبق نمادی از زیبایی، پاکی و اعتماد می باشد. زنبق زرد نمادی از سلامتی و بهبودی و خوشبختی و هم چنین نمادی از شور و هیجان می باشد. زنبق نارنجی نمادی از اشتیاق و افتخار و زنبق سفید نمادی از فروتنی و نجابت می باشد.

از زنبق زرد می‌توانید در دسته گل عروس به عنوان نمادی از خوشبختی استفاده کنید.

گل زنبق بیانگر خلوص قلبی بوده و این هم یک نماد گل زنبق می باشد. با اینکه این گل، رنگ‌های مختلفی دارد، ولی اکثر مردم رنگ سفید آن را بر دیگر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند. چرا که آن ها زنبق سفید را نمادی از عفت و پاکی و بی گناهی می‌دانند.

نماد گل زنبق

البته میبایست بدانید که تعداد شاخه‌های گل هم معنا و مفهوم خاصی را دارند که ما در این جا به آن می‌پردازیم:

• 1 شاخه گل: به معنای توجه می باشد.
• 3 شاخه گل: به معنای احترام می باشد.
• 5 شاخه گل: نشانه علاقه و محبت می باشد.
• 7 شاخه گل: به معنای عشق می باشد.
• 10 شاخه گل: نشانه‌ای از عشقی ماندگار و بی نظیر می باشد.

گلفروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل، باکس گل، سبد گل، تاج گل، گیاهان آپارتمانی و … به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت مشاهده و سفارش انواع گل به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

————————————————————–

مطالب مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی