نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی از خانواده پالم ها میباشد که دارای ورق های بادبزنی شکل میباشد که این ورق ها دارای چین های منظمی میباشد که یکی از عوامل زیبایی لیکوآلا همین ورق های چین دار میباشد .

جهت سفارش و خرید گل بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گل نارین اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

لیکوآلا با نام علمی “licuala cordata” دارای یک ساقه اصلی میباشد که برگها بوسیله دمبرگ های بلندی که دارای تیغ های ریزی می باشند ، از ان منشعب میشود این ورق ها رنگ سبز زیاد ملایمی دارند که در وقت اولیه رویش سبز کم رنگ میباشد و کم کم به رنگ سبز سیر متمایل میشود .

لیکوآلا از گیاهانی زیاد مقاومی میباشد که بومی جنگل های بورنئو میباشد و در این مناطق بصورت درختان زیبایی رشد کرده و در بعضی فصول سال به میوه دهی می رسد.

شرایط نگهداری نخل بادبزنی :

نور متناسب لیکوالا :

نخل لیکوآلا به مکانی نیم سایه احتیاج دارد و در محیط های مرطوب از رشد زیاد خوبی برخوردار میباشد ،این شرایط مربوط به زادگاه لیکوآلا میباشد ولی شرایط مطلوب برای این گیاه در آپارتمان ها به این گونه میباشد که برترین جا محیطی با نور غیر مستقیم به دور از تابش مستقیم خورشید میباشد زیرا این تابش مستقیم باعث سوختگی ورق های لیکوآلا میشود .

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

دما مورد نیاز لیکولا :

دمای متناسب ۲۹-۱۶ درجه سانتیگراد؛ اما به هوای سرد مقاوم میباشد.

نحوه آبیاری لیکوالا :

خاک بایستی مرطوب بماند؛ از آب ولرم برای آبیاری استفاده کنید.

آبیاری لیکوآلا در هفته ۲ تا ۳ نوبت میباشد که میبایست بصورت کامل انجام شود (سیراب) البته هرچه محیط مرطوب تر باشد لیکوآلا از رشد بهتری برخوردار میباشد از این رو پاسیو های آپارتمان ها یکی از محیط های ایده آل لیکوآلا میباشد.

خاک:

ترکیبی از خاک رس+خاک ورق و کود دامی پوسیده متناسب میباشد.

کوددهی و تغذیه :

کوددهی لیکوآلا ماهیانه یکبار میباشد که برترین کود کریستالون ۱۸ درصد یا همان کریستالون مخصوص میباشد که به میزان ۲ گرم در یک لیتر آب محلول میشود و به لیکوآلا داده میشود.

تکثیر:

از راه بذر میتوانید این گیاه قشنگ را تکثیر نمایید.

عوارض و مشکلات لیکوالا :

شایع ترین عارضه ایی که در لیکوآلا دیده میشود سوختگی نوک ورق های لیکوآلا میباشد که دارای دو علت عمده میباشد ،یکی قرار دادن لیکوآلا در معرض تابش مستقیم نور خورشید و دیگری عدم آبیاری درست لیکوآلا میباشد که این عارضه با دقت در نحوه آبیاری و هم چنین دقت در محل قرار دادن لیکوآلا مرتفع میشود .

گلفروشی آنلاین گل نارین آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع باکس گل، دسته گل، تاج گل، سبد گل، گل تازه شاخه ای، گل و گیاه آپارتمانی و … به شما مشتریان عزیز می باشد.

جهت مشاهده و سفارش انواع گل، به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

———————————————————-

مطالب مرتبط:

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X