نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی از خانواده پالم ها می باشد که دارای ورق های بادبزنی شکل می باشد که این ورق ها دارای چین های منظمی می باشد که یکی از عوامل زیبایی لیکوآلا همین ورق های چین دار می باشد .

جهت سفارش و خرید گل بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گل نارین اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

لیکوآلا با نام علمی “licuala cordata” دارای یک ساقه اصلی می باشد که برگها بوسیله دمبرگ های بلندی که دارای تیغ های ریزی می باشند ، از ان منشعب میشود این ورق ها رنگ سبز زیاد ملایمی دارند که در وقت اولیه رویش سبز کم رنگ می باشد و کم کم به رنگ سبز سیر متمایل میشود .

لیکوآلا از گیاهانی زیاد مقاومی می باشد که بومی جنگل های بورنئو می باشد و در این مناطق بصورت درختان زیبایی رشد کرده و در بعضی فصول سال به میوه دهی می رسد.

شرایط نگهداری نخل بادبزنی :

نور متناسب لیکوالا :

نخل لیکوآلا به مکانی نیم سایه احتیاج دارد و در محیط های مرطوب از رشد زیاد خوبی برخوردار می باشد ،این شرایط مربوط به زادگاه لیکوآلا می باشد ولی شرایط مطلوب برای این گیاه در آپارتمان ها به این گونه می باشد که برترین جا محیطی با نور غیر مستقیم به دور از تابش مستقیم خورشید می باشد زیرا این تابش مستقیم باعث سوختگی ورق های لیکوآلا میشود .

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی

دما مورد نیاز لیکولا :

دمای متناسب ۲۹-۱۶ درجه سانتیگراد؛ اما به هوای سرد مقاوم می باشد.

نحوه آبیاری لیکوالا :

خاک بایستی مرطوب بماند؛ از آب ولرم برای آبیاری استفاده کنید.

آبیاری لیکوآلا در هفته ۲ تا ۳ نوبت می باشد که میبایست بصورت کامل انجام شود (سیراب) البته هرچه محیط مرطوب تر باشد لیکوآلا از رشد بهتری برخوردار می باشد از این رو پاسیو های آپارتمان ها یکی از محیط های ایده آل لیکوآلا می باشد.

مناسب ترین سبد گل برای خواستگاری

خاک:

ترکیبی از خاک رس+خاک ورق و کود دامی پوسیده متناسب می باشد.

کوددهی و تغذیه :

کوددهی لیکوآلا ماهیانه یکبار می باشد که برترین کود کریستالون ۱۸ درصد یا همان کریستالون مخصوص می باشد که به میزان ۲ گرم در یک لیتر آب محلول میشود و به لیکوآلا داده میشود.

تکثیر:

از راه بذر میتوانید این گیاه قشنگ را تکثیر نمایید.

عوارض و مشکلات لیکوالا :

شایع ترین عارضه ایی که در لیکوآلا دیده میشود سوختگی نوک ورق های لیکوآلا می باشد که دارای دو علت عمده می باشد ،یکی قرار دادن لیکوآلا در معرض تابش مستقیم نور خورشید و دیگری عدم آبیاری درست لیکوآلا می باشد که این عارضه با دقت در نحوه آبیاری و هم چنین دقت در محل قرار دادن لیکوآلا مرتفع میشود .

گلفروشی آنلاین گل نارین آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع باکس گل، دسته گل، تاج گل، سبد گل، گل تازه شاخه ای، گل و گیاه آپارتمانی و … به شما مشتریان عزیز می باشد.

جهت مشاهده و سفارش انواع گل، به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

پرورش و نگهداری نخل شامادورا

 

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی آنلاین گل نارین

گل فروشی اینترنتی گل نارین آماده خدمات رسانی در زمینه خرید انواع سبد گل خواستگاری ، دسته گل خواستگاری ، خرید باکس گل ،  گل و گیاه آپارتمانی ، دسته گل عروس ، خرید گل ارزان ، خرید گل رز ،اجاره ماشین عروس ، تاج گل ختم ، خرید باکس گل ، خرید سبد گل ، خرید گل آنلاین ، گل آرایی ماشین عروس و …  به شما مشتریان عزیز می باشد.

جهت مشاهده و سفارش انواع گل با هر مناسبتی به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید و یا با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی تماس حاصل فرمائید.

———————————————————————-

مطالب مرتبط:

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی آنلاین گل نارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی