مزایای گل و گیاهان سبز

ویژگی داشتن گل و گیاهان سبز

مزایای گل و گیاهان سبز

داشتن گل و گیاه و پرورش آنان چقدر به داشتن روحیه خوشحال خانواده یاری میکند
چند زمان قبل مطلبی می خواندم که در آن اشاره شده بود آزمایشی گونه گرفته که در آن، به کسانی که تا حدی افسرده بودند، و هم چنین به افراد معمولی یک دسته گل داده شده و هر دو گروه، در همان لحظه ی نخست که دسته گل به آنان اهدا می شده، خنده بر لب هایشان شکفته و خوشحال شده اند.

یعنی افراد به محض دیدن و دریافت گل شاد شده یا اقلاً لبخند می زدند. این قدرت جادویی گل و گیاه می باشد که می تواند ما انسان ها را خوشحال بکند و باعث تقویت روحیه مان شود. پس چرا هر چه بیش از این قدرت جادویی بهره نبریم؟

گیاهان سبز و خوشحال کننده!

گمان نکنم کسی باشد که از گل و گیاه خوشش نیاید و یار نداشته باشد گوشه ای از منزلش را به گیاهان سبز و قشنگ اختصاص دهد.

ولی برخی از ما کمی تنبلی کرده یا گمان میکنیم نگهداری گلدان های آپارتمانی سخت می باشد و در نتیجه خود و خانواده مان را از آن محروم کرده ایم.

چه بهتر که با آمدن بهار و زنده شدن طبیعت، ما هم بخشی از طبیعت را به خانه بیاوریم و به جای خریدن اشیاء و وسایل معمولی منزل، موجودات سبز زنده و هیجان انگیز را به زندگی مان راه بدهیم و باعث شادی خانواده بشویم.

ضمن اینکه این گیاهان مراقبت چندانی هم ضروری ندارند و با کمی آب و نور می‌توانند تا مدت‌ها باقی بمانند و همنشین زیبای منزل ما باشند.

ویژگی داشتن گل و گیاهان سبز

کودکان و گلدان های سبز

بیشتر از بزرگسالان، این کودکان هستند که عاشق گیاهان میشوند و ما میتوانیم ارتباط با طبیعت را از راه ارتباطی که با گلدان ها داریم به کودکان مان یاد دهیم.

برای مثال میتوانیم برای هر کدام از فرزندانمان یک گلدان جدا بخریم و او را مسئول نگهداری از گلدان کنیم. بدین ترتیب کودکمان یاد میگیرد که مراقبت و پرورندگی به چه معناست و روحیه پرورندگی در فرزندمان رشد میکند.

هم چنین با نگهداری و آب دادن درست به گلدان، مسئولیت پذیری را به او یاد می بدهیم. میتوانیم از فرزندمان بخواهیم روی گیاهش اسم بگذارد و آن را با اسم جدیدش صدا بزنیم.

هم چنین به او یاد دهیم که با صحبت نمودن با گیاهش و ابراز محبت به آن، انرژی مثبت برای گیاه می فرستد و در نتیجه گیاه هم او را یار خواهد داشت و بهتر رشد کرده و انرژی مثبت برای او و همه ما که در منزل هستیم خواهد فرستاد.

به فرزندمان یاد دهیم که گیاهان زنده اند و می توانند با ما ارتباط برقرار کنند و بدین ترتیب روحیه علاقمندی و حفظ محیط زیست را در فرزندانمان درست کردن کنیم.

گیاهان حس گرهای طبیعی نیرومند

حالا برای اینکه به قدرت گیاهان پی ببرید نظرتان به آزمایش ذیل جلب می‌کنم.

پزشک کن هاشیموتو که در زمینه ارتباط بین گیاهان و انسان مطالعه می‌کرد روزی نظرش به این سؤال جلب شد که آیا میتوان با گیاهان وارد یک گفتگوی دوستانه ی دو طرفه شد؟!

به این منظور، او تصمیم گرفت آزمایشی را با یاری کاکتوس ارزشمند خانوادگی شان ترتیب دهد و از همکاری همسرش هم استفاده بکند.

ویژگی داشتن گل و گیاهان سبز

همسر هاشیموتو استعداد و علاقه زیادی به پرورش و نگهداری گل ها و گیاهان داشت.

هاشیموتو برای آزمایش خود دستگاه ضبط صوتی با كارایی‌ خاص طراحی نمود، تا تصویر العمل های احتمالی گیاه را ضبط بکند.

این سیستم قادر به ردیابی نوسانات صوتی بصورت نمودار بود و او با ترجمه مجدد و تبدیل این نوسانات و تلفیق آنان با طول موج هایی خاص می توانست به گیاهش صدایی را ارزانی بکند.

همسر هاشیموتو به کاکتوس شان اطمینان داد که خیلی خیلی دوستش دارد. این ابراز علاقه تاثیری آنی بر روی کاکتوس گذاشت و با یاری دستگاه هاشیموتو، صدای گیاه بصورت زمزمه ای با دانگ صدای بالا قابل شنیدن گشت.

شگفت انگیز این بود که این آوا زیاد شبیه آواز بود و برخوردار از ریتم و لحنی خاص که آن را متفاوت و یار داشتنی تر می نمود و می توانست با گذشت وقت در فرد شنونده احساسی از شادابی و شعف را بر جای بگذارد. گیاه کاکتوس به ابراز محبت خانم هاشیموتو جواب داده بود! آن هم چه جواب دلنشین و باورنكردنی‌‌ای!

خانواده هاشیموتو از این موضوع چنان به شوق آمدند که ارتباط زیاد قوی بین آنان و کاکتوس محبوب خانوادگی شان درست کردن شد، به طوریکه توانستند شمردن اعداد را تا 20 به گیاهشان یاد دهند باورتان میشود كاكتوسی وجود داشته باشد كه بتواند تا 20 بشمارد!

گلفروشی آنلایم نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع گیاهان آپارتمانی، دسته گل، سبد گل، باکس گل، تاج گل و… به شما مشتریان گرامی می باشد.

گلفروشی آنلاین نارین فلاور پیشاپیش نوروز 1401 را به شما مشتریان گرامی تبریک عرض می نماید.

 

———————————————————————-

مطالب مرتبط:

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی آنلاین گل نارین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی