علت پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی

علت پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی

علت پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی

کمبود آفتاب مهم ترین علت رشد ضعیف اکثر گیاهان آپارتمانی می باشد هر چند گلدان کوچک هم گیاه را محبوس می کنند واجازه گسترش به ورق ها را نمی دهد.خیلی از افراد علی رغم نداشتن جای متناسب برای پرورش گل و گیاه و سبزیجات، داخل آپارتمان خود گل پرورش می بدهند. ولی همیشه در اینکار موفق نیستند اما چرا ؟ علت همیشه نبود نور کافی می باشد یا ..

 

حقیقت این می باشد که زرد شدن ورق به عوامل مختلفی بستگی دارد

• جایی که گیاه در آن قرار دارد
• نشانه های دیگری که در گیاه خودش را نشان میدهد.
• آبیاری بیشتر از حد
• ماندن آب ذیل خاک گیاه
• کمبود مواد معدنی و تغییر دما می تواند علت زرد شدن ورق گیاهان باشد.

علت پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی

پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی به دلیل آبیاری بیشتر از حد

نشانه های پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی و راه حل آن ها
در مقاله ذیل، ما برخی از نشانه های ساده همراه با یک راه حل برای رهایی از ورق های زرد شده گیاهان را آورده ایم.
ورق های زرد + پیچش یا حلقه زدن به سمت داخل+ پژمرده شدن یا پیچ خوردن
معمولا با خشکی خاک گیاه همراه می باشد، گیاه شما کم آبیاری شده می باشد. احتمالا قبل از این هم دیده بودید که ورق های پایین و کهنه تر گیاه در حالا ریختن هستند .

راه حل: گیاه خود را بیش آبیاری نمایید .
ورق های زرد- محو شدگی رنگ سبز-یا زرد روشن
معمولا این مشکل به دلیل رطوبت خاک یا حتی پشه های قارچی شکل می باشد. اگر این مشکل مدت وقت طولانی، ادامه داشته باشد، پایه ساقه امکان دارد سیاه شود.
این اتفاق به طور کلی به این معنی می باشد که گیاه شما بیشتر از حد آبیاری شده می باشد. معمولا اول ورق های پایین تر می ریزند، اگر چه که کل گیاه هم امکان دارد تحت تاثیر قرار بگیرد .

راه حل: گیاه را در گلدان بزرگتر بکارید و کمتر به آن آب بدهید، و یا اینکه اجازه بدهید گیاه خشک و بعدا آب آن کم شود.

 

زرد شدن گیاهان آپارتمانی به دلیل رطوبت خاک

زردی غیر عادی+ گاهی اوقات ورق گیاه بدشکل میشود
این اتفاق معمولا ناشی از آفت یا کمبود مواد معدنی می باشد، اگر هیچ آفتی مشاهده نشود، معمولا ناشی از کمبود مواد معدنی همچون کلسیم و بور می باشد.

راه حل: کودی برگزینید که حاوی کلسیم و بور می باشد و یک بار در ماه از آن استفاده نمایید.
زرد شدن کامل گیاه+ امکان دارد که ورق ها بریزند و یا نریزند.
احتمالا موضوع دما می باشد و چنانچه در این بخش از نمناک میخوانید امکان دارد دما خیلی سرد یا خیلی گرم باشد. این اتفاق معمولا باعث میشود که بیش ورق ها زرد کمرنگ یا نسبتا سفید شوند. دما در اطراف گیاه بیشتر از حد یا به طور واضح تغییرات پی در پی دارد، مثلا گیاه کنار رادیاتور یا بخاری می باشد.

راه حل:در صورتی که هیچ علت تغییر دمای آشکاری وجود نداشت و خاک طبیعی به پیشنهاد رسید، گیاه را کود دهی نمایید.

 

جلوگیری از زرد شدن گیاهان آپارتمانی

کل گیاه نیمه زرد : ریزش ورق وجود ندارد و به معنی آن می باشد که یا گلدان کوچک می باشد و ریشه ها جایی برای رشد ندارند و یا گیاه شما در مراحل اولیه کمبود کود می باشد.

راه حل: گیاه را به یک گلدان بزرگتر انتقال بدهید و یا تلاش نمایید که به آن کود دهی نمایید.

علت پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی
برترین وقت برای آبیاری گیاه :

هنگامی می خواهید گیاه خانگی خود را آبیاری نمایید، میبایست به این که چه زمانی در روز برای انجام اینکار متناسب می باشد هم دقت نمایید و تنها کافیست که به مطالعه این بخش از نمناک ادامه بدهید.

همه ما می خواهیم برترین نگدارنده گیاهی باشیم که میتوانیم ولی مراقبت از گیاهان قیمتی می تواند یک وظیفه دلهره آور برای شما باشد و آبیاری گیاهانتان مسلما مهم ترین قسمت مراقبت هفتگی می باشد این موضوع می تواند به تشخیص اینکه آیا گیاه شما رشد میکند یا همان اندازه باقی می ماند، یاری بکند ؛ ولی آیا تا به حالا فکر کرده اید، دقیقا چه زمانی، برترین وقت برای آبیاری گیاهان من است؟ خب این یک پرسش بزرگ می باشد.

در زیستگاه طبیعی گیاهان_ آن ها هر وقت که “مادر طبیعت” بخواهد، آبیاری میشوند. ابرها می توانند در هر زمانی از روز ببارند، ولی در داخل فضای سربسته، جایی که شما در حالا کنترل آن هستید، وقت ایده آلی برای آبیاری وجود دارد:

صبح ها!
بیش گیاهان یار دارند در ساعات صبحگاهی آبیاری شوند. آن ها پیش از اینکه خورشید به طور کامل طلوع و آب آنان را خشک بکند، نیاز به آب فراوان دارند. آبیاری در ساعت های صبحگاهی همچنین یک استراتژی پسندیده برای گیاهانی می باشد که نور طبیعی خورشید را به اندازه ای که یار دارند، دریافت نمی کنند.

چرا که چندین ساعت نور خورشید که در قبل رو می باشد، یاری میکند تا آب سریعا خارج شود، بنابراین آن ها برای مدت طولانی در ظرف مرطوب قرار ندارند. همان طور که برای مرطوب کردن_برای گیاهان که نیاز به رطوبت برای رشد دارند _بهتر می باشد که آن ها را در صبح و عصر هر وقت که امکان دارد آبیاری نمود .

رطوبت فراوان صبحگاهی یاری میکند تا آن ها را برای روز آماده نمایید، در حالی که رطوبت شب به درست کردن رطوبت اضافی یاری میکند.گیاهان برای این موضوع زیاد سپاس گزار خواهند بود و باعث رشد مضاعفشان خواهد شد !

رطوبت رسانی در ساعت های شب یک راه عالی برای دادن رطوبت اضافی، البته به موقع به یک گیاه می باشد که امکان دارد در یک محیط خشک رشد بکند. به عنوان مثال، بسیاری از ساکنان آپارتمان های ما کنترل کاملی بر سیستم های گرمایش خود ندارند.

که این گرمای خشک ثابت همیشه می تواند سلامت گیاهان گرم سیری شما را تحت تاثیر قرار دهد. در ساعات شب اطراف آن ها را مرطوب نمایید یا یک دستگاه بخور بخرید، تا آن ها و خودتان را خوشحال نمایید و بر رشدشان کنترل داشته باشید.

گل فروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمنیه فروش انواع گیاهان آپارتمانی، دسته گل، باکس گل، سبد گل، تاج گل و … به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت مشاهده و سفارش به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی آنلاین گل نارین

گل فروشی اینترنتی گل نارین آماده خدمات رسانی در زمینه خرید انواع سبد گل خواستگاری ، دسته گل خواستگاری ، خرید باکس گل ،  گل و گیاه آپارتمانی ، دسته گل عروس ، خرید گل ارزان ، خرید گل رز ،اجاره ماشین عروس ، تاج گل ختم ، خرید باکس گل ، خرید سبد گل ، خرید گل آنلاین ، گل آرایی ماشین عروس و …  به شما مشتریان عزیز می باشد.

جهت مشاهده و سفارش انواع گل با هر مناسبتی به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید و یا با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی تماس حاصل فرمائید.

———————————————————————-

مطالب مرتبط:

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی آنلاین گل نارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی