شرایط نگهداری گل های پاییزی

شرایط نگهداری گل های پاییزی

شرایط نگهداری گل های پاییزی

بدون شک، وجود گل های پاییزی حس و حالا خانه را گرم و مطبوع می سازد. همه ما یار داریم گیاهان گلدار خود را مدت ها پر از شکوفه و رنگین مشاهده کنیم. نگهداری و حفظ مدل های مختلف گل های پاییزی، متغیر میباشد ولی چند اصل مهم وجود دارد که می تواند شما را در حفظ درست و اصولی این نوع گیاهان، یاری بکند.

• گیاهان پاییزی خود را تا اواخر زمستان هرس نکنید.

• گل های پاییزی، به سبب علاقه ای که به سرما دارند، در این فصل شادابند. شما با گرم نگهداشتن بیشتر حد محیط خانه و یا قرار دادن آنها در مجاورت وسایل گرمایشی، به آنها آسیب می زنید. هم چنین مهم میباشد که آنها را در معرض سرمای مستقیم هم قرار ندهید.

قرار دادن گلدان پاییزی در محیط بیرون از خانه، در حیاط و یا بالای دیوار، گیاه را از بین می برد.

روش نگهداری باغچه در پاییز

• در 1 نگاه کلی میتوان گفت، اغلب گیاهان در فصول سرد سال، نیاز به آبیاری کمتری دارند. آب دادن بیشتر از حد به گلدان های پاییزی هم، ریشه گیاهان را پوسیده میکند.

بهتر میباشد در هنگام خرید این نوع گلدان ها، نحوه آبیاری آنها را از گل فروش و یا باغبان بپرسید.

• همانطور که میدانید در فصل پاییز میزان تابش نور خورشید کم میباشد و شاید نتواند نور مورد نیاز گیاه را تامین بکند. در این وقت بهتر میباشد که از نور های مصنوعی و مناسب با ساختار گیاه استفاده نمایید.

• کاشت، تعویض گلدان و یا خاک آن را به فصل های دیگر بسپارید.

نگهداری گل های خاص در فصل پاییز، آن هم زمانیکه طبیعت رو به خشکی و زردی می رود، می تواند در حفظ و بهبود روحیه اعضای خانواده، زیاد موثر باشد. گلدان های پاییزی را به خانه ببرید تا در شب های تاریک و سرد پاییز، احساس خوبی داشته باشید.

 

مطالب مرتبط :

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X