سبد گل متناسب ختم کدام است؟

سبد گل متناسب ختم کدام است؟

سبد گل متناسب ختم کدام است؟

معمولا در مراسم ختم و برای ابراز مراتب همدردی و سوگواری برای متوفی و یا بیان احساسات به بازماندگان شخصی که فوت شده است، اقدام به تهیه سبد گل و یا تاج گل می‌نمایند.
اگر چه که سبد گل و یا تاج گل در موضوعیت برای عرض تسلیت تفاوت چندانی ندارند ولی هر کدام از آن‌ها متناسب حالا و احوالات متفاوتی بوده و شما بایستی براساس نوع نسبت و یا نزدیکی با نفر متوفی یکی از این دو نوع را برای مجلس ختم انتخاب کنید.

سبد گل متناسب ختم که برای مجالس عزا بکار می‌رود، مخصوص مجالس ختم و عزاداری می باشد، بنابراین قطعا با سبد گل‌های مراسم جشن و عروسی متفاوت بوده و بایستی ویژگی‌های مراسم ختم در آن رعایت شده باشد.

از جمله ویژگی‌های سبد گل متناسب ختم عبارتند از:

سبد گل‌های متناسب ختم در انواع رومیزی و یک طبقه و چند طبقه و … و یا دیگر مدل‌ها تهیه می‌شوند که شما بر حسب سلیقه و بودجه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و سفارش بدهید.
دقت نمایید که درهنگام خرید یک سبد گل متناسب ترحیم از سبد گل‌هایی که پر از تکلف هستند پرهیز کرده و از انواع ساده آن‌ها خریداری کنید. چرا که مجالس ختم معمولا به دور از خودنمایی و چشم و هم چشمی هستند و بهتر می باشد با خرید یک سبد گل ساده و شکیل، به بازماندگان مرحوم یا مرحومه تسلیت عرض کنید.

سبد گل متناسب ختم کدام است؟

گل‌های تازه در دسته گل متناسب ختم

یک سبد گل متناسب مجلس ختم معمولا با گل‌های تازه دیزاین می‌شود و بهتر می باشد از خرید سبد گل‌هایی که گل‌های مصنوعی دارند برای مجلس ختم پرهیز نمایید. چرا که قطعا بازماندگان تمایلی ندارند تا پس از گذشت مدتی از مرگ عزیزشان، باز هم یاد و خاطره مرگ او برایشان زنده شود. بنابراین نظر می‌کنیم برای تهیه و خرید سبد گل متناسب ترحیم از انواع آن با گل تازه خریداری کنید.

 

گل‌های متناسب فصل

درهنگام خرید سبد گل متناسب مجلس ترحیم به فصل قرارگیری در آن هم توجه کنید. چرا که به طور مثال چنانچه در فصول گرم سال به سر می‌برید و قصد دارید یک سبد گل متناسب خریداری کنید، بهتر می باشد گل‌هایی را برگزینید که با فصل گرما سازگاری بیشتری دارند و مدت وقت بیشتری تازه و شاداب می‌مانند.

از آن جایی که معمولا سبد گل‌ها و یا تاج گل‌ها را به دلیل شلوغی فضای خانه در گیر و دار مجلس ختم، در خارج از محیط خانه و یا سالن پذیرایی و یا مسجد و حسینیه نگه داری می‌کنند، بنابراین بهتر می باشد گل‌هایی انتخاب شوند که نسبت به دمای بالا مقاومت بیشتری داشته و به سرعت پژمرده نمی‌شوند.

نوع گل‌های سبد گل متناسب ختم

نوع گل‌های سبد گل متناسب ختم هم معمولا اهمیت زیادی دارد. چرا که گل‌های بکار رفته در دسته گل های ترحیم معمولا معانی مختلفی داشته و شما با خرید هر کدام از آن ها می‌توانید به نوع خاصی ابراز تسلیت کنید.

به طور مثال از کهن الایام گل گلایل در سبد گل متناسب برای مجلس ختم استفاده می‌شده است و امروزه هم همچنان این نوع از گل‌ها در سبد گل‌های ختم کاربرد دارند. گلایل‌ها معمولا درمعنای ستایش خوبی‌های متوفی بوده و احساسات قلبی شما را نسبت به او نشان خواهد داد.

هم چنین از دیگر انواع گل‌هایی که در سبد گل متناسب ختم بکار می‌روند می‌توان رز، لیلیوم و داوودی را نام برد که هر کدام معنا و مفهوم به خود را دارند و شما می‌توانید بر حسب مورد، در هنگام سفارش دسته گل متناسب ترحیم، از آن ها انتخاب کنید.

رنگ گل‌های سبد گل متناسب ختم

رنگ گل‌های سبد گل متناسب ختم هم بایستی به درستی انتخاب شود تا بتواند مراتب تسلیت را به بازماندگان ارائه نماید. معمولا در سبد گل ترحیم از گل‌های به رنگ سفید استفاده می‌شود، چرا که به معنای پاکی و خلوص روح متوفی بوده و هم چنین نشان دهنده آرامش برای بازماندگان می‌باشد.

ولی امروزه گل‌های رنگی هم در سبد گل متناسب ختم استفاده می‌‌شوند و در معانی و مفهوم‌های متفاوتی به بازماندگان ارائه می‌شوند. به هر حالا معمولا رنگ‌های خیلی خوشحال و یا به اصطلاح جیغ مانند قرمز و نارنج در سبد گل‌های متناسب مجلس ترحیم استفاده نمی‌شوند. ولی چنانچه قصد دارید از این رنگ‌ها برای سبد گل مجلس ترحیم استفاده کنید، بهتر می باشد در ترکیب با رنگ‌های دیگر باشد تا کمتر خودنمایی کرده و تنها برای جلوه دادن به سبد گل باشد.
سبد گل متناسب ختم کدام است؟

نوع دیزاین سبد گل متناسب ختم

دیزاین سبد گل متناسب ترحیم هم قطعا با سبد گل خواستگاری و یا دیگر انواع سبد گل‌ها متفاوت بوده و بایستی در هنگام خرید سبد گل ترحیم به این نکته هم توجه کنید. انواع سبد گل متناسب ختم معمولا با روبان‌های مشکی و یا تیره تزئین شده‌اند و برای مجلس ختم متناسب می‌باشند.
هم چنین معمولا سبد گل‌های متناسب مجلس ختم از تکلف به دور هستند و دیزاین ساده‌ای دارند تا بتوانند هر چه بیش حضور گل‌ها را به خانواده متوفی نمایش داده و کمی از غم و اندوه آن‌ها بکاهد.

متن نوشته سبد گل متناسب ختم

معمولا بر روی سبد گل‌های تهیه شده برای مراسم ختم، یک متن نوشته تقدیمی نصب می‌شود تا بازماندگان متوفی متوجه شوند که دسته گل‌ها، سبد گل‌ها و یا تاج گل‌های متفاوت را چه افرادی آورده اند. متن نوشته دسته گل هم بایستی به درستی انتخاب شود تا بتواند همدردی شما را ابراز کرده و حداقل لحظاتی از غم بازماندگان را بکاهد.
هم چنین بهتر می باشد متن نوشته سبد گل متناسب ختم بصورت تایپی باشد تا قشنگ تر بوده و حس بهتری را به اطرافیان مرحوم منتقل نماید.
در پایان توجه نمایید که پس از خرید سبد گل متناسب ختم، بصورت مناسبی آن را حمل نمایید تا آسیب نبیند و پایان هزینه‌ها و زحمات شما در انتخاب، به هدر نرود.

فروشگاه اینترنتی نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع سبد گل، باکس گل، دسته گل، تاج گل، گیاهان آپارتمانی و … به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت مشاهده و سفارش، به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

———————————————————-

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی