روش نگهداری باغچه در پاییز

روش نگهداری باغچه در پاییز

روش نگهداری باغچه در پاییز

هرس نمودن درختان، ذیل و رو کردن خاک، کود دهی خاک و جلوگیری از رشد نمودن علف های هرز همگی از عواملی هستند که برای حیات گیاهان لازم میباشد. چرا که با اینکار جریان شیره ی گیاهی کاهش یافته و به گیاه آسیب کمتری وارد میشود.

PH خاک باغچه ی خود را اندازه گیری کنید

یکی از عوامل مهمی که در رشد گیاهان تاثیر دارد، PH میباشد. شما بایستی میزان PH خاک باغچه ی خود را اندازه گیری کنید تا میزان قلیایی بودن و اسیدی بودن خاک باغچه مشخص گردد.
چنانچه پس از اندازه گیری PH خاک باغچه، میزان قلیایی بودن آن بیش بود بایستی به آن مقداری گوگرد اضافه کنید. چرا که قلیایی شدن خاک باغچه باعث میشود که مواد غذایی ضروری به گیاهان نرسد. یکی از عواملی که موجب قلیایی شدن خاک باغچه میشود، کمبود بارش باران میباشد.

 

اما اگر بعد از اندازه گیری PH، میزان اسیدی بودن خاک بیش بود به آن کمی آهک اضافه کنید. البته میبایست توجه داشته باشید که آهک به سرعت عمل نمی بکند و تاثیر خودش را بعد از چند ماه نشان میدهد. شما بایستی اینکار را در پاییز انجام دهید تا خاک باغچه ی شما در بهار آماده بشود.

روش نگهداری باغچه در پاییز

سطح خاک باغچه ی خود را از سرما حفظ کنید

بهتر میباشد در فصل سرما، برای اینکه رطوبت خاک حفظ شده و از فرسایش آن جلوگیری شود، سطح خاک باغچه به خوبی پوشیده شود. شما با اینکار از یخ زدگی ریشه ی گیاهان جلوگیری کرده اید و این 1 روش نگهداری باغچه در پاییز میباشد.
هم چنین شما میتوانید در باغچه های وسیع تر، از گیاهانی استفاده نمایید که به سرما مقاوم هستند و سطح خاک را پوشش می بدهند. در باغچه های کوچک تر هم میتوانید از مالچ پاشی یاری بگیرید.

به خاک باغچه کود اضافه کنید

یک روش نگهداری باغچه در پاییز این میباشد که به خاک باغچه ی خود کود اضافه کنید. کود دادن باعث میشود که ریشه ی گیاهان تقویت شده و در فصل های دیگر شرایط خوبی برای رشد بهتر پیدا شود.

علف های هرز باغچه را از بین ببرید

علف های هرز برای باغچه 1 آفت به حساب می آیند. بنابراین با دیدن علف های هرز، آن ها را از بین ببرید. چرا که علف های هرز، با جذب نور، آب و نیتروژن خاک به رقابت پرداخته، بنابر این با از بین بردن علف های هرز، از هدر رفتن انرژی خاک جلوگیری به عمل آورید.
فصل پاییز فصلی تعیین کننده در نگهداری و باغبانی باغچه و فضای سبز میباشد و اقداماتی که ما در این فصل انجام می بدهیم بمنظور رشد بهتر گیاهان و درختان میباشد. ما در مقاله ی ذیل به بررسی روش نگهداری باغچه در پاییز میپردازیم.

روش نگهداری باغچه در پاییزعوامل مهم برای رشد گیاهان

در فصل پاییز گیاهان خود را به خوبی آبیاری کنید
در فصل زمستان گیاهان به علت زمین یخ زده، در جذب آب ناتوان هستند. شما میتوانید در فصل پاییز با آبیاری متناسب آن ها از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری به عمل آورید. برای اینکار در اواخر پاییز، قبل از آغاز سرما، برای بار آخر گیاهتان را به طور کامل آبیاری کرده تا در فصل سرما آب ضروری را برای سالم بودن داشته باشد.

سبزیجات متناسب برای کشت در پاییز

بعضی از برترین سبزیجات برای کشت در پاییز عبارتند از:
• کاهو: برای کاشت کاهو بین جوانه های آن 45 سانت فاصله بگذارید.
• کلم پیچ: برای کاشت کلم پیچ بین آن ها حدود 60 سانت فاصله بگذارید.
• بروکلی: برای کاشت بروکلی بین جوانه های آن 45 سانت فاصله بگذارید.
• خردل: برای کاشت بین گیاهان 30 سانت فاصله بگذارید.
• اسفناج: برای کاشتن اسفناج، بین جوانه ها 90 سانت فاصله بگذارید.

 

مطالب مرتبط :

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X