راز دوباره گل دادن گل ارکیده چیست؟

راز دوباره گل دادن گل ارکیده چیست؟

اگر به خوبی از ارکیده خود نگهداری نمایید، میبایست حدود شش الی نه ماه بعد از انتها گلدهی مجددا شاهد رشد شکوفه‌های قشنگ باشید. ولی اگر ارکیده شما پس از این مدت گل نداد، به احتمال فراوان میبایست دلایل ذیل را بررسی نمایید

عدم دریافت نور کافی

ارکیده میبایست در مکانی روشن، ولی دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود. اگر نمی‌توانید چنین شرایطی را برای آن فراهم نمایید و یا مثلا می‌خواهید آن را بر روی میز یا کنار تخت خود قرار بدهید، میبایست از لامپهای مخصوص رشد گیاه یاری بگیرید.
دریافت نور بیشتر از حد مورد نیاز
برخلاف بیش گیاهان، اگر ارکیده نور خورشید را به میزان فراوان دریافت بکند، از بین خواهد رفت. نور مستقیم خورشید سبب سوختگی برگهای آن می‌شود. مطمئن بشوید که ارکیده نور خورشید را به طور مستقیم دریافت نمی‌کند. اگر قصد دارید از لامپهای رشد استفاده نمایید، حتما 1 برنامه متناسب برای روشن نمودن آن تدوین کنید؛ به صورتی که میزان دریافت نور بوسیله ارکیده برابر با مدت وقت روشنی خورشید باشد و نه بیش.

راز دوباره گل دادن گل ارکیده چیست؟

شرایط دمایی نامناسب

ارکیده به حضور در بازه دمایی هجده الی 23 درجه سانتی گراد نیاز دارد و نمی‌تواند نواسانات مداوم هوایی را تحمل بکند. به همین علت توصیه می‌کنیم همیشه ارکیده را در داخل خانه نگهداری نمایید.

گل‌هایی که بهار را به خانه می آورند


کوددهی خیلی زیاد/کم
اگر ارکیده شما در خاک استریل شده و غیر ارگانیک کاشته شده است، نمی‌تواند پایان مواد مغذی مورد نیاز خود را از آن دریافت بکند. بنابراین میبایست برای تقویت گیاه، از کود استفاده نمایید. نظر ما این می باشد که برای گل ارکیده، از کودهای فاقد اوره استفاده نمایید.
آّبیاری خیلی کم
همانطور که آبیاری بیشتر از حد می‌تواند گیاه را از بین ببرد، آبیاری خیلی کم هم اثرات منفی بر رشد ارکیده می‌گذارد. اگر برگهای ارکیده شما خشک به پیشنهاد می‌رسند، حتما گیاه را آبیاری کرده و بیشتر از قبل به آن توجه نمایید.

راز دوباره گل دادن گل ارکیده چیست؟
غرقاب شدن گیاه
آبیاری بیشتر از حد، دلیل اصلی تکرار نشدن گلدهی ارکیده می باشد. اگر متوجه پژمردگی برگها و یا قهوه‌ای شدن ریشه شدید، یعنی ارکیده بیشتر از حد مورد نیاز خود آب دریافت کرده می باشد. در این حالت، پیش از آبیاری دوباره اجازه بدهید ارکیده برای 1 هفته خشک باقی بماند.
متناسب نبودن فصل برای گلدهی
برخلاف اغلب گل‌های باغچه‌ای، ارکیده در فصل پاییز بهتر شکوفه می‌دهد. بنابراین در فصل تابستان، ارکیده به مراقبت و توجه زیاد بیشتری برای گلدهی نیاز دارد.

مفهوم گل های متفاوت

نیاز گیاه به تعویض گلدان

وقتی که ارکیده بیشتر از اندازه گلدان خود رشد بکند، ریشه فشرده شده و فضای کافی برای تهویه هوا ندارد. برای این که تشخیص بدهید آیا به تعویض گلدان نیازی هست یا خیر، میبایست به ریشه‌ بیش از برگها توجه نمایید. اگر ریشه قهوه‌ای به پیشنهاد می‌رسید و یا در حالا خارج شدن از ذیل گلدان بود، زمان تعویض گلدان می باشد.

برای آشنایی بیشتر با گل ها و طریقه نگهداری از آنها در قسمت مقالات سایت گل فروشی اینترنتی نارین مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط در سایت فروشگاه گل نارین :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی