دفع آفات با روش ارگانیک

دفع آفات با روش ارگانیک

دفع آفات با روش ارگانیک :

دفع آفات با روش ارگانیک : طبیعی هست که تا به حالا هر اندازه اسم آفت کش به ذهنتان خطور کرده میباشد، بلافاصله یاد انواعی از سموم شیمیایی افتاده باشید. ولی تا به حالا توجه کرده اید که در کنار آفت کش های شیمیایی میتوان از محصول های ارگانیک و طبیعی برای تهیه آفت کش و و دفع آفات استفاده نمایید. آفت کش های طبیعی را به راحتی و با ترکیب برخی مواد ساده در منزل میتوانید تهیه نمایید که خواص بی شماری هم برایتان در پی دارد. این محصول های می تواند شامل؛ سیر، فلفل و پیاز باشد که به راحتی آفات را از مزارع شما فراری میدهد.

آفت کش های طبیعی

آفت کش و شته کش های طبیعی را بصورت کلی با صابون تهیه می کنند، ولی گفتنی میباشد که در این میان از دیگر مواد سازگار با محیط زیست هم میتوان استفاده های کثیری انجام داد. بسیاری از باغبان های خانگی برای دفع آفات خود روی به محصول های ارگانیک و طبیعی آورده اند، چرا که در جهت سلامتی خانوده و دیگر افراد جامعه تاثیر به سزایی قائل میباشد. هم چنین بکار گیری این روشها برای سلامتی محیط زیست زیاد تاثیر گذار میباشد که با روش هایی زیاد ساده میتوانید آفات مزارع خود را با کمترین قیمت از بین ببرید.

مناسب ترین گل ها برای باغچه خانه

آفت کش های شیمیایی

طبیعی میباشد که با هر بار حمله جانوران موذی به خانه تان، در فکر آفت کش های شیمیایی بوده اید تا هر چه سریع تر اقدام به دفع آنها از محیط کاری و شخصی خود نمایید. گفتنی میباشد که این آفت کش ها از عوارض جدی برای سلامتی برخوردار می باشند که در طی آن سازمان جهانی بهداشت این چنین اعلام نمود که قرار گیری در معرض این چنین موارد شیمیایی می تواند تاثیرات منفی و جبران نشدنی بر روی بافت های بدن تان بر جای بگذارد.

طبق این بیانیه دیگر تحقیقاتی گونه گرفت که این چنین مشخص شد در سال ۲۰۰۲ مرگ و میر هایی بر اساس مسمومیت استفاده از این آفت کش ها انجام شد که این آمار چیزی در حدود ۱۸۶۰۰ شخص بود. هم چنین این دسته از مسمومیت ها می تواند شامل مصرف غذا و نوشیدنی های آلوده به این سم ها باشد.

چند روش جالب برای نگهداری از گل‌ شاخه‌ای

معرفی روشهای دفع آفات ارگانیک
معرفی روشهای تهیه دفع آفات ارگانیک

در ادامه مطلب دستور العمل های طبیعی در جهت تولید آفت کش طبیعی مطالعه می نمایید که می تواند علاوه بر کاهش قیمت ها، از عوارض و عواقب کمتری برخوردار شود.

برخی از سبزیجات

برای استفاده از این روش میبایست تعدادی فلفل قرمز تند را با چند حبه سیر ترکیب نمایید. پسندیده میباشد که به وسیله چاقو؛ فلفل و سیر را از وسط خرد نمایید و بعدا درون میکسر بریزید تا به خوبی با یک دیگر مخلوط شوند. ۲ فنجان آب گرم را به ترکیبات اضافه نمایید و باری دیگر درون میکسر با یک دیگر مخلوط نمایید. حال مواد را درون ظرف شیشه ای بریزید و به مدت ۲۴ ساعت رو به روی آفتاب قرار بدهید.

پس از وقت مشخص شده مخلوط را از صافی عبور بدهید تا در نهایت محلولی صاف و 1 دست حاصل شود. آن را درون ظرف های سم پاش مخصوص بریزید و در طی هر ۴ الی ۵ روز از آن استفاده نمایید.

سیر

سیر یکی از موثر ترین و با قدرت ترین حشره کش ها به حساب می آید که که برای مراقبت از گیاهان و دفع انواعی از حشرات زیاد کارآمد میباشد. با آماده سازی کوتاه و ساده ای میتوانید باغ خود را شر آفات در امان نگه دارید؛ چرا که برای استفاده از این روش می بایست ۱ سیر کامل را با ۲ لیوان آب به خوبی له نمایید و پس از آن که مخلوط روانی به دست آمد به مدت ۲۴ ساعت آن را به کناری بگذارید. پس از وقت مشخص شده؛ ۳ لیتر آب به مخلوط سیر خود اضافه نمایید و بعدا به وسیله بر روی تمامی گیاهان خود این روش را اعمال نمایید.

قابل به ذکر میباشد که سیر در دفع حشرات تاثیر گذاری زیاد فوق العاده ای را دارا میباشد.

تاثیر گشنیز در دفع آفات

گشنیز

گیاه گشنیز را میبایست در طی ۱۰ دقیقه درون آب بجوشانید و بعدا ترکیب آن را به روی محصول های مزارع خود اسپری نمایید.

آویشن

برای دفع آفات و جلوگیری از ورود این جانداران به لباس خود میتوانید ۱۰ قطره روغن آویشن را به همراه ۲۰ قطره روغن پونه و مقدار کمی روغن زیتون ترکیب نمایید. بعدا روغن های مخلوط شده را به همراه کرم ضد آفتاب ترکیب نمایید و به روی پوست نواحی مورد پیشنهاد از بدن خود اعمال نمایید.

اسطوخودوس

در روشی دیگر هم میتوانید ۳۰۰ گرم از ورق های تازه اسطوخودوس را در ۱ لیتر آب ترکیب نمایید و بعدا به روی تمامی محصول های زراعی خود اسپری نمایید. گفتنی میباشد که این روش در دفع مورچه ها هم زیاد تاثیر گذار میباشد، ولی توجه داشته باشید که ۱ ساعت پیش از اعمال این روش، میبایست محیط را خنک نمایید.

بی کربنات سدیم

یکی از آزار های شبانه و زمان استراحت، اغلب صدا هایی است که از گوشه و کنار و بین دیوار ها به گوش می رسد. این شرایط تحت برخی از حیوانات موذی به همچون موش و سوسک به وجود می آید که میبایست به دنبال روشی موثر برای دفع آنها باشید.

در این روش می بایست؛ سدیم بی کربنات را با آرد و شکر ترکیب نمایید و بعدا درون ظرف کوچکی بریزید تا جوندگان کوچک از آن تغذیه کنند. توجه داشته باشید که شکر میبایست مقدار بیشتری از ترکیب را برخوردار شود تا این آفات را در منزل جذب خود بکند. گفتنی میباشد که این ترکیب با توجه به درست کردن گاز های دی اکسید کربن در معده این جانوران کوچک در نهایت به مرگ آن ها منجر میشود.

تاثیر جوش در دفع آفات و جوندگان

ترکیب شکر و جوش شیرین

شکر و بی کربنات از عنصرهای مورد استفاده برای دفع آفات به شمار می آیند. هم چنین سوسک ها از دیگر حشرات ناخوشایند در منزل هستند که خود را در مبلمان، لوله ها، کمدها، سیستم گرمایشی، سوراخ ها و ترک دیوار پنهان می کنند. از این رو برای دفع این آفات و به ویژه سوک ها میتوانید از مراحل گفته شده در ادامه مطلب یاری بگیرید.
اقدام اول:

گفتنی میباشد که شکر در جذب سوسک و جوش شیرین در از بین بردن آن زیاد تاثیر گذار میباشد، از این رو در ۱ ظرف و یا چندین ظرف ترکیبی از شکر و بی کربنات را تهیه نمایید. مقدار خیلی کمی آب به آن اضافه نمایید و بعدا در قسمت هایی از منزل که گمان می نمایید سوسک و آفات در ان مکان حضور می یابند، قرار بدهید.

آفت گیاهان از تشخیص تا درمان


اقدام دوم:

دیگر اقدامی که در این باره میتوانید انجام دهید؛ آن میباشد که جوش شیرین را به همراه شکر بر روی زمین بریزید، ولی توجه داشته میبایست که در این قسمت نبایستی آب به آن اضافه نمایید. علاوه بر این موارد میتوانید از دیگر روشهای اقتصادی برای دفع آفات استفاده نمایید که گفتنی میباشد این مورد از روشهای دفع آفات ارگانیک به حساب می آید که میتوانید برای پیشگیری از ظهور تعداد بسیاری سوسک جلوگیری نمایید.

هم چنین پسندیده میباشد که همواره محیط خانه را تمیز و پاکیزه نگه دارید و از تهویه هوای مناسبی استفاده نمایید، توجه داشته باشید که ترکی بر روی دیوار باقی نمانده باشد و بشقاب های روغنی برای ساعت طولانی درون سینگ ظرفشویی باقی نماند.

روغن

در این روش تهیه آفت کش؛ میبایست ۱ قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی را با ۱ فنجان روغن ترکیب نمایید. ۲ قاشق غذا خوری از این ترکیب را با فنجانی دارای آب ترکیب نمایید و بعدا درون سم پاش های مورد پیشنهاد بریزید. برای تست اثر بخشی این روش، پسندیده میباشد در اول از گوشه کوچکی گل آغاز نمایید و اگر در نهایت تاثیر به سزایی داشت به اسپری آن در پایان نواحی از گل بپردازید.

تاثیر انواعی از روغن های طبیعی در دفع آفات

قابل به ذکر میباشد که در این رابطه توصیه میشود از روغن های گیاهی استفاده نمایید.

روغن گرچک

برای بکار گیری این روش از دفع آفات ارگانیک از اندام های بدن تان می بایست؛ ۹۰ میلی لیتر قیر کاج، ۶۰ میلی لیتر روغن گرچک، ۳۰ میلی لیتر روغن پونه را با یک دیگر ترکیب نمایید. بعدا درون ظرفی ریخته و به روی شعله ملایم بجوشانید تا در نهایت شکل خمیری به خود گیرد. پس از آنکه ترکیب خمیری تان خنک شد، به روی نواحی از بدن خود اعمال نمایید.

نکات مربوط به انتخاب گل متناسب برای راه پله

تنباکو

۴ لیتر آب را با ۱ فنجان تنباکو ترکیب نمایید. گفتنی میباشد که تنباکو در دفع کرم، هزار پا و شته زیاد متناسب میباشد ولی در مقابل برای رشد گیاهانی به همچون فلفل، گوجه فرنگی و بادمجان خطر بزرگی به حساب می آید.

ترکیب گفته را به مدت ۲۴ ساعت رو به روی آفتاب قرار بدهید و در این وقت میبایست تغییر رنگ در ترکیب را مشاهده نمایید. در آخر میبایست ۳ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی به ترکیب اضافه نمایید و بعدا به درون سم پاش برای اسپری به روی گیاهان مورد پیشنهاد انتقال بدهید.

سنبل هندی

در این روش ۲۸۰ گرم از روغن سنبل هندی را با ۸۵ گرم آب مقطر در درون 1 بطری مخلوط نمایید. در این رابطه توصیه میشود که از روغن سنبل هندی طبیعی استفاده نمایید چرا که با ترکیبات متعدد می تواند آفات و پشه ها را از هر محلی دفع بکند. در این رابطه تنها کاری که میبایست نمایید، این میباشد که گوشه به گوشه منزل تان را با این روغن اسپری نمایید.

تاثیر پوست پرتغال در دفع آفات چطور است؟

گل حشره خوار و گل دافع حشرات

پرتقال

بسیاری از مرکبات تاثیر به سزایی در دفع آفاتی به همچون شته، قارچ و حلزون دارند. هم چنین از این روش دفع آفات ارگانیک میتوانید برای از بین بردن مورچه و سوسک هم استفاده نمایید که برای اینکار میبایست پوست پرتقال را جدا کرده و درون ظرف شیشه ای بریزید. به روی پوست پرتقال ها ۲ فنجان آب جوش اضافه نمایید و بعدا به مدت ۲۴ ساعت در معرض نور خورشید نگهداری نمایید.

پس از وقت مشخص شده مخلوط را از صافی عبور بدهید و قطراتی از صابون کاستیل به آن اضافه نمایید. حال محلول به دست آمده را درون سم پاش ها انتقال بدهید و به صوت مستقیم در قسمت های مریض گیاه اعمال نمایید.

اقدامات پایانی

در نهایت بکار گیری تمامی روشهای گفته شده و عدم کسب نتیجه؛ پسندیده میباشد با افراد ماهر در این زمینه تماس بگیرید تا آنها به یاری شما در این رابطه بپردازند. این افراد می دانند که از چه روشی برای رسیدن آسیب کمتر به سلامتی تان و دفع هر چه سریع تر آفات استفاده کنند.

 


مطالب مرتبط :

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X