در پرورش حسن یوسف به این نکات دقت کنید

در پرورش حسن یوسف به این نکات دقت کنید

در پرورش حسن یوسف به این نکات دقت کنید

برگ‌های گل حسن یوسف در نور كم و سايه، پررنگ‌تر مي‌شوند. حسن يوسف از خانواده نعناعيان میباشد. گل هايش مثل گل های نعناع و پونه های كنار جوی آب ها در يک سنبله جای گرفته میباشد ولی ورق هايش در زيبايی، از گل ها پيشی گرفته اند.(پرورش حسن یوسف)

برای خرید گل بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی گل نارین اینجا کلیک کنید.

از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار و زیاد محبوب بوده که به علت زیبایی و پرورش راحت آن زیاد مورد توجه قرار گرفته میباشد. این گیاه از لحاظ زیبایی با رقیب شکوهمند خود یعنی گیاه کروتون برابری میکند و حتی گاهی در این زیبایی پیشی میگیرد.

حسن یوسف ها به دلیل زیبایی رنگ ورق هایشان هم درون آپارتمان و هم بیرون در ردیف گیاهان پر ارزش و یار داشتنی می باشند. انواع آن در رنگ های صورتی، قرمز، ارغوانی و سبز وجود دارد و در دنیا تحت عنوان ملکه دنباله قرمز مشهور میباشد. پایان حسن یوسف ها به راحتی در آب ریشه دار شده، در آب خالص هم به خوبی رشد می کنند.

در پرورش حسن یوسف به این نکات دقت کنید

زمانیکه یک گلدان گل حسن‌ يوسف را با خود به خانه یا محل کار ببريد، مطمئن باشید يک گل دائمی و هميشگی خواهيد داشت.

حسن‌يوسف با بذر خيلي راحت تكثير مي‌شود.(پرورش حسن یوسف)

شرایط نگهداری حسن یوسف

 

دما:

این گل، نیاز به دمای متوسط دارد، برترین دما برای رشد این گل قشنگ، در روز 30-25 درجه سانتیگراد و در شب 25-20 درجه سانتیگراد میباشد.

 

خاک:

خاک مورد نیاز گیاه حسن یوسف میبایست مخلوطی از خاک ورق، خاک باغچه و ماسه برای رشد گیاه توصیه میشود.

 

آبیاری:

خاک گلدان حسن یوسف میبایست همیشه مرطوب باشد. به محض خشک شدن خاک میبایست آن را آبیاری نمایید. البته در فصل زمستان بهتر میباشد دفعات آبیاری کاهش پیدا بکند.

 

چنانچه آب محل زندگی شما دارای املاح زیاد و سنگین میباشد بهتر میباشد آب جوشیده و سبک استفاده نمایید. یکی از نشانه های رایج این که حسن یوسف شما تشنه میباشد بیحال شدن ورق هایش میباشد.

 

البته آبیاری بیشتر از اندازه باعث سیاه شدن ساقه و پژمرده شدن حسن یوسف میشود. بنابراین حتما در آبیاری این گل قشنگ دقت نمایید. زهکشی گلدان میبایست قوی باشد تا به محض آبیاری گیاه تان آب اضافی حتما از ته گلدان خارج شود.

در پرورش حسن یوسف به این نکات دقت کنید

رطوبت:

این گیاه به رطوبت متوسط احتیاج دارد و برای تامین آن می توان گاهی برگها را غبار پاشی نمود. در گونه خشک بودن بیشتر از حد هوا، می‌توان برای تامین رطوبت گیاه، از جزیره استفاده نمود.

 

نور:

گل حسن یوسف نور پسند میباشد و میبایست در جایی باشد تا به آن نور خورشید برسد ولی نبایستی نورخورشید مستقیم به آن بتابد. تراس جنوبی یا پنجره های رو به جنوب ساختمان برترین جا برای قرار دادن گل حسن یوسف میباشد. به دلیل تفاوت تابش نور در تابستان و زمستان رنگ ورق گل های حسن یوسف، در زمستان ها نسبت به تابستان ملایم تر میباشد.

 

 

معمولا وقتي حسن‌يوسف تشنه مي‌شود، برگ‌هايش آويزان و بي‌حال مي‌شوند

 

کوددهی:

در فصل های رشد یعنی فصل بهار و فصل تابستان، دو هفته یکبار با کودهای توصیه شده گل هایتان را تقویت نمایید. بهتر میباشد زمانیکه رشد فعال آن در بهار آغاز شد، به آن کود بدهید و هرس را انجام بدهید.(پرورش حسن یوسف)

 

تفاله چای برای حسن یوسف برترین کود میباشد.

 

تعویض گلدان:

هر ۶ ماه ته گلدان را چک نمایید که آیا ریشه ها بیرون زده یا نه و در گونه بیرون زدن ریشه گلدان را تعویض نمایید. به طور معمول هر 1 یا 2 سال یکبار، گیاه نیاز به تعویض گلدان دارد.

 

پرپشت شدن حسن یوسف

برای پرپشت شدن گل حسن یوسف آن را هرس نمایید به این گونه که سرهای آن را بزنید و بگذارید ریشه بکند و بعدا بکارید، زمانیکه سر گل حسن یوسف می زنید از کنار آن ها آغاز به جوانه زدن میکند و دو شاخه میشود.

 

 

از خواص گل حسن یوسف در خانه زیبایی آن میباشد

 

علت پژمرده شدن گل حسن یوسف

علت پژمرده شدن گل حسن یوسف چیست؟ حسن یوسف گیاهی آپارتمانی میباشد که برای رشد و سلامت گیاه میبایست یک سری شرایط برای این گل مهیا نمایید. حسن یوسف به نور آفتاب زیادی احتیاج دارد و در اثر کمبود نور ورق ‌های کوچک تر و کمرنگ ‌تری درست کردن خواهد شد و با گذشت وقت گیاه از بین خواهد رفت.(پرورش حسن یوسف)

در پرورش حسن یوسف به این نکات دقت کنید

اگر شرایط نگهداری گل حسن یوسف فراهم نباشد گل حسن یوسف پژمرده میشود.

 

پژمرده شدن حسن یوسف می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از علت های اصلی آن به زیاده روی در آبیاری و یا باتلاقی شدن گلدان بستگی دارد. این موضوع می تواند هم مربوط به آبیاری بوده و هم متناسب نبودن زهکشی گیاه.

 

از دلایل دیگر آن میتوان به نور و حرارت فراوان و هم چنین آفات ( که روش درمان آن در بالاتر ذکر شده) اشاره نمود.

 

هم چنین فرا رسیدن وقت تعویض گلدان هم می تواند دلیلی بر پژمردگی حسن یوسف داشته باشد. برای مشخص نمودن وقت تعویض گلدان سطح گلدان را به وسیله چوب یا خودکار به هم بزنید اگر ریشه به سطح گلدان رسیده وقت تعویض گلدان فرا رسیده میباشد.(پرورش حسن یوسف)

—————————————————–

مطالب مرتبط:

پرورش و نگهداری گیاه شمعدونی

 

 

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X