خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا : یکی از دلایلی که باعث میشود افراد به سمت خریدن گل بروند، بوی خوش آن میباشد. گل های خوشبوی زیادی وجود دارند که شادی بخش هستند و انرژی زیادی را به شما منتقل می کنند. ما در این مقاله تلاش می کنیم که شما را با خوش بوترین گل ها آشنا نماییم.

معرفی خوشبو ترین گل های دنیا به همراه عکس

شمعدانی عطری

یکی از مدل های شمعدانی، نوع عطری آن میباشد. این شمعدانی جزء گل های خوشبوی آپارتمانی به حساب آمده و نگهداری آن آسان میباشد. شمعدانی در رنگ ها و گونه های مختلفی وجود دارد اما خوش رایحه ترین آن ها همین شمعدانی عطری میباشد. این گل با رایحه ی خوشی که دارد می تواند هر فردی را بر سر ذوق بیاورد.

این گل به نور خیلی زیادی احتیاج ندارد و شما بایستی هفته ای 3 مرتبه به آن آب دهید. چنانچه ملاحظه کردید که ورق ها کم پشت هستند و ساقه ها خیلی رشد نمی کنند، بایستی که آن ها را هرس کنید. اگرچه گاهی نور کم هم می تواند باعث چنین اتفاقی بشود. در این حالت شمعدانی گل نمی دهد و فقط ساقه های آن رشد میکند.

خوشبو ترین گل های دنیا

گل رز

معمولا گل رز جزء محبوب ترین و خوشبوترین گل ها به حساب می آید. بد نیست بدانید که بیشتر از 100 گونه ی مختلف از رز وجود دارد که برای مناطق آمریکای شمالی، اروپا و آسیا میباشد. در این میان گل محمدی هم جزء ذیل مجموعه ی این خانواده میباشد.

پرورش گل رز

گل یاس(خوشبو ترین گل های دنیا)

یکی دیگر از خوش بوترین گل ها گل یاس میباشد. این گل به دلیل بوی خوشی که دارد، شهرت زیادی دارد. نام اصلی این گل، یاسمن بوده که در کشور ما آن را با نام یاس می شناسند. این گل یکی از برترین گل هایی میباشد که میتوان آن را در داخل خانه نگهداری کرد.

رنگ یاس، سفید بوده و سرعت رشدش هم خیلی زیاد میباشد. دمای 18 درجه متناسب ترین دمایی میباشد که میشود این گل را نگهداری کرد. در مورد آبدهی این گل هم میبایست گفت: آبیاری این گل میبایست در حد اعتدال باشد. چرا که آبدهی فراوان باعث ریختن گل های آن میشود.

خوشبو ترین گل های دنیا

ویستریا

ویستریا گیاهی بالارونده بوده که بومی چین، ژاپن، کره و ایالات متحده میباشد. رنگ این گل سفید، ارغوانی و صورتی میباشد. ویستریا مثل انگور خوشه ای میباشد. این گل در طی دوران گلدهی خود بوی خوشی را تولید میکند، اما همه ی گونه های آن بو تولید نمی بکند.

خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا

گل بگونیا

گل بگونیا هم یکی از خوشبوترین گل هاست. این گل به نور زیادی احتیاج دارد. نوری که به طور غیر مستقیم به گل بتابد. آبیاری آن هم میبایست در حد متوسط باشد. برترین دما برای نگهداری این گل، دمای 24 درجه میباشد.

بهتراست این گل، ماهی یک مرتبه، کوددهی بشود. چرا که کوددهی باعث رشد بهتر این گل میشود. شما با خرید بگونیا میتوانید طراوت و شادی را به خانه ی خود ببرید. این گل علاوه بر بوی خوشی که دارد، گل های زیبایی هم میدهد که شما با خرید آن خانه ی خودتان را جذاب و خوشبو می نمایید.

آشنایی با روش نگهداری از گل بگونیا هلندی

گل نرگس شیراز

خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا

گل نرگس شیراز یک گل آپارتمانی میباشد که بو و عطر منحصر به فردی را دارد. این گل از اواخر فصل پاییز تا اواسط فصل بهار گلدهی دارد و از جمله گیاهانی میباشد که که خاک سنگین را یار ندارد و بیش خاک های سبک را می پسندد. یکی از فواید این گل این میباشد که برای سینوس ها زیاد مفید میباشد و از سرماخوردگی هم جلوگیری میکند.

تنباکوی بالدار

تنباکوی بالدار هم یکی از خوش بوترین گل هاست. این گل که گیاه بومی شمال آرژانتین و جنوب برزیل است، با نام های دیگری هم شناخته میشود. تنباکوی فارسی، گل توتون و تنباکوی یاس از دیگر نام های این گل زیباست. این گل در شب، عطر زیادی دارد.تا جایی که باعث جلب پروانه ها میشود. معمولا از این گل به عنوان گیاهی زینتی کشت داده میشود و ارتفاع آن هم بین 30 سانت تا 60 سانت میباشد.

خوشبو ترین گل های دنیا

پلومریا(خوشبو ترین گل های دنیا)

پلومریا هم یکی از خوشبوترین گل های مناطق گرمسیری میباشد. این گل دارای 8 گونه ی همیشه سبز میباشد. وقت شکوفایی پلومریا طولانی میباشد. از اسانس این گل برای تولید نمودن عطر و مواد طبی با خاصیت آهسته بخش استفاده میشود. پلومریا به رنگ های قرمز، کرم، صوری و سفید میباشد. بعضی از رنگ های این گل به حدی زیباست که بیش به یک کار هنری شباهت دارد.

خوشبو ترین گل های دنیا

پیچ شمعی

پیچ شمعی گیاهی همیشه سبز و بالا رونده میباشد که ارتفاع آن از 22 سانت تا 30 سانت میباشد. گل های گوشتی این گل قشنگ، 5 سانت قطر داشته و معطر و سفید و ستاره ای میباشد. شاخه های این گل تقریبا آویزان بوده و ورق های آن هم سبز رنگ پریده و تخم مرغی شکل میباشد. گفتنی میباشد پیچ شمعی از اواسط فصل بهار تا اواخر فصل تابستان گلدهی دارد.

خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا

لاله عباسی

یکی از خوشبوترین گل ها لاله ی عباسی میباشد. لاله ی عباسی در هنگام عصر شکوفه میشود و عطر بی نظیری را هم از خودش تولید میکند. از این گل برای رنگ آمیزی برخی از مواد خوراکی استفاده میشود. بد نیست بدانید که دانه ی این گل سمی و ورق های آن خوراکی میباشد.

خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا

گاردنیا

گاردنیا هم یکی دیگر از خوشبوترین گل هاست. این گل را هم میتوان در گلدان و هم در باغ کاشت. عطر این گل، جزء محبوب ترین هاست. گاردنیا گل های معطر و سفیدی دارد که دیدن آن در بهار زیاد شادی بخش میباشد.

خوشبو ترین گل های دنیا

گل برفی

گل برفی هم جزء خوشبوترین گل ها به حساب می آید. نگهداری این گل بسیار آسان بوده و شکوفه دادنش هم به نگهداری زیادی نیاز ندارد. این گل سمی بوده، به همین خاطر در وقت کاشت بایستی زیاد مراقب باشید. این گل هم می تواند خودش را با آفتاب کامل و هم با سایه ی کامل وفق بدهد.خوشبو ترین گل های دنیا

الیسوم خوشبو

این گل قشنگ که هر سال رشد میکند، برای فصل های خنک سال گل زیاد ایده آلی میباشد. صورتی، ارغوانی، هلویی، زرد و سفید از جمله رنگ های زیبای این گل میباشد. هر چند این گل در آفتاب رشد میکند، ولی شما بایستی خاک آن را با آبیاری مرطوب نگه دارید. هرس نمودن ورق های پژمرده ی این گیاه باعث بهبود گلدهی آن میشود.

خوشبو ترین گل های دنیا

نخود شیرین(خوشبو ترین گل های دنیا)

گل نخود شیرین به خاطر بوی شدیدش مشهور میباشد. این گل به رنگ های صورتی، قرمز، سفید و زرد وجود دارد. برای رشد این گیاه برترین فصل، زمستان میباشد. نخود شیرین به نور کامل آفتاب و خاک آبکشی شده نیاز دارد. جانوران کندرو، حزون ها، کپک خاکستری و لکه های ورق همگی تهدیدی برای آن به حساب می آیند. بنابراین شما برای دور کرن آفت ها به مراقبت اضافی نیاز دارید.

خوشبو ترین گل های دنیا

گل میخک

گل میخک، گل تند معطری میباشد که به رنگ های قرمز، سفید و صورتی وجود دارد. این گیاه برای رشد متناسب به خاکی حاصلخیز و کوددهی و آبیاری منظم هفتگی نیاز دارد. ولی میبایست توجه داشته باشید که آبیاری بیش از حد می تواند باعث زرد شدن ورق ها بشود. برای پیشگیری از بیماری های گیاه، بریدن بخش بالای ساقه و تقسیم گیاه توصیه میشود.

پرورش گل میخک

توتون

بوی خوش گل توتون در شب فراوان میشود. گل توتون عمر کوتاهی را دارد. خاک این گیاه بایستی مرطوب باشد اما خیس نباشد. برای کاشت این گیاه بایستی از مناطق نسبتا سایه و هم چنین مناطق آفتابی استفاده کنید. برای زیاد شدن سلامتی این گیاه توصیه میشود که گل های بی رمق آن را حذف کنید.

خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا

گل توبرز

گل توبرز هم در زمره ی خوش بوترین گل ها قرار دارد. گل های پیازی شکل این گیاه بسیار معطر میباشد. این گل از اواسط فصل تابستان تا اواخر فصل پاییز شکوفه میدهد.

برای رشد متناسب این گیاه بایستی شرایط ذیل فراهم باشد:

• آفتاب به اندازه ی کافی باشد.
• خاک به قدر کافی رطوبت داشته باشد.
• کوددهی ماهیانه هم برای رشد این گیاه ضرورت دارد.
برخی از انواع سفید رنگ این گل، پرچم صورتی دارد. از این گل بیش برای ساخت دسته گل استفاده میشود. چرا که این گل حتی پس از چیده شدن هم بوی خودش را حفظ میکند.

خوشبو ترین گل های دنیا

خوشبو ترین گل های دنیا

روناسیان

برای رشد متناسب این گیاه بایستی شرایط ذیل مهیا باشد:
• سایه کم
• خاک حاصلخیز و اسیدی
• آبیاری منظم
• آفتاب کامل
گل های روشن، ضخیم و موم شکل این گیاه به خاطر بوی خوشی که دارد، زیاد معروف میباشد. گفتنی میباشد این گل هم می تواند در منزل و هم در خارج از منزل به خوبی رشد بکند.

خوشبو ترین گل های دنیا

پیچ امین الدوله(خوش بو ترین گل های دنیا)

پیچ امین الدوله گیاهی بالا رونده بوده که در اواسط فصل تابستان گل میدهد. رشد این گیاه زیاد آسان بوده و گل هایش هم بوی تندی دارند. این گیاه به خاکی مرطوب و آبکشی شده احتیاج دارد. در هوای خشک بصورت منظم آن را آبیاری کنید. این گیاه به هرس منظم احتیاجی نداشته و با بریدن شاخه های آن بیشتر از اندازه رشد میکند.

خوشبو ترین گل های دنیا

فروشگاه اینترنتی گل و گل فروشی نارین برای خرید گل های زیبا و خاص در خدمت شماست(;

مطالب مرتبط :

دسته گل برای مناسبت های خاص

نگهداری گل عروس یا ژیپسوفیلا

بهترین گل برای عیادت

گل ماه های تولد تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی