خواص بوییدن گل

گلفرشی-آنلاین-نارین-فلاور3

خواص بوییدن گل

آروماتراپی و یا همان رایحه درمانی چیست؟ بوییدن کدام گل‌ها ما را خوشحال می‌کند؟

بوییدن گل‌های معطر، یک حس مشترک در میان افراد مختلف درست کردن می‌کند که تا مدت‌ها در پس ذهن باقی می‌ماند. حتما تابحال یک دسته گل خوش بو را بو کرده‌اید. حس آرامش و تمرکزی که بعد از استشاق بوی خوش گل بدست می‌آید وصف ناپذیر است و به راحتی می‌تواند بر افکار، هورمون‌ها و سوخت ساز بدن تاثیر بگذارد.

آروماتراپی، نوعی روش درمانی به واسطه عطر و رایحه خوش است. رایحه درمانی با وجود خاصیت طبیعی بودن آن، یک روش درمانی موثر جهت تسکین انواع بیماری‌های جسمی و روحی به شمار می‌رود. بر همین اساس در جهان بیشتر از 150 عصاره گیاهی معطر وجود دارد که توانسته‌اند به طور قابل توجهی منجر به سلامت افراد شوند.

خواص بوییدن گل

گل درمانی چیست؟

این روش درمانی، یکی از ذیل شاخه‌های طب کل نگر به شمار می‌رود. درمان توسط رایحه گل، اگرچه در ایران شناخته شده و مطرح نیست، ولی در ریکاروی سلامت روحی افراد زیاد موثر می باشد. اگر تجربه استشمام رایحه شکوفه‌های بهاری را داشته باشید، متوجه تقلیل احساسات و التهاباتی نظیر خشم، هیجانات منفی، عصبانیت و زودرنجی در خود شده‌اید.

در فصل بهار، خون در بدن انسان قلیان بیشتری دارد. بر همین اساس احساسات افراد دستخوش تغییرات زیاد می‌گردد و روحیه انسان‌ها در این فصل کمی تند و تیز می‌شود. لذا بوییدن گل‌های معطر بهاری، همچون گل محمدی و شکوفه بهار نارنج موجب تسکین اعصاب در این فصل، می‌شود.

درمان توسط رایحه گل‌ها، یک درمان تکمیلی در طب سنتی ایران محسوب می‌شود که هیچ گونه عوارضی بجای نمی‌گذارد. ترکیب این روش درمانی با طب سوزنی، به سرعت می‌تواند استرس، ناامیدی، عدم اعتماد بنفس، بی حوصلگی و غم را از فرد دور بکند.
استفاده از عطر گل‌های mimulus، pine، Beech، Holly و Cerato، بعنوان یک درمانگر موثر و فوق‌العاده رایج است.

استشمام کدام گل‌ها خاصیت درمانی دارد؟

گل‌های معطر بسیاری وجود دارد که از دیر باز توانسته‌اند بیماری‌های جسمی و روحی انسان‌ها را بهبود بخشند. در ساختار اغلب گل‌های بهاری، ترکیباتی وجود دارد که علاوه بر تاثیر شگرف بر اعضای داخلی بدن، انرژی‌های مثبت بسیاری را به فرد منتقل می‌سازند. کافیست پس از هدیه گرفتن یک دسته گل قشنگ، چشمان خود را بسته و از اعماق وجود آن را ببوئید. به راحتی متوجه تلطیف روح و روان خود خواهید شد.

• گل نرگس: این گل قشنگ و خاص، درمانگر اصلی بیماری افسردگی می باشد. چرا که به راحتی می‌تواند از دیواردفاعی انزوای مغز، که برای سایر مولفه‌ها و درمان‌های شیمیایی غیر قابل نفوذ می باشد عبور کرده و افسردگی را بهبود بخشد. هارمونی رنگ به کار رفته در این گل نشاط آور، روح فضا را تغییر می‌دهد و موجی از انرژی‌های مثبت درست کردن می‌کند.

علاوه بر این نرگس در درمان زکام و سرماخوردگی هم زیاد موثر عمل می‌کند. از این رو امام رضا (ع) می‌فرمایند: گل نرگس ببویید؛ زیرا از زکام، ایمنى مى‏‌بخشد.

• گل مریم: مریم هم همچون گل نرگس، عطری گرم و دلنشین دارد. بوئیدن این گل خوشبو در فصل زمستان، در پیشگیری از سرماخوردگی و بهبود این بیماری زیاد موثر عمل می‌کند.

همچنین مریم حس و حالا محیط را دگرگون می‌کند. عطر گرم گل مریم، احساساتی نظیر شادی توام با انرژی‌های مثبت درست کردن می‌کند.

لذا با قرارگیری در هر محیطی، افراد را در طول روز، سرحال و شاداب نگه می‌دارد.

خواص بوییدن گل
• گل محمدی: حس آرامشی که از پس بوییدن گل سرخ به دست می‌آید، بر اثر مکانیسم طبیعی بدن درست کردن می‌شود. بصورتیکه گل سرخ، با تحریک و زیاد شدن آندروفین موجود در مغز، آرامش و تمدد اعصاب را به ارمغان می‌آورد.

بر همین اساس از گل سرخ، برای درمان اضطراب و افسردگی بهره می‌برند. عصاره و اسانس گل سرخ، برای پایان سنین، حتی کودکان و خردسالان هم استفاده می‌شود. رایحه گل سرخ در تنظیم دوره‌های قاعدگی بانوان، درمان ناتوانی‌های جنسی و سردمزاجی موثر است.

 

• گل رز: دریافت یک سبد گل رز، با آن عطر بی بدیل و محسور کننده، احساسات و عواطف آدمی را دگرگون می‌کند. پرورش یک درخت گل رز در حیاط خانه، این احساس را به صورت روزانه در انسان تمدید می‌کند. رز با درست کردن احساساتی نظیر شادی، عشق و هیجان، در درمان بیماری‌های روحی همچون افسردگی، پرخاشگری و انزوا زیاد موثر می باشد.

• یاس: رایحه یاس، گرم و شیرین می باشد. لذا در بهبود بیماری‌های روحی، تنظیم خواب و آرامش اعصاب زیاد موثر می باشد. هم چنین یاس موجب تقویت حافظه، زیاد شدن هوشیاری و فعالیت مغز و درمان فراموشی می‌شود.

عطر گل یاس علاوه بر این که غم و غصه را از شما دور می‌سازد، در درمان بیماری‌هایی مانند صرع، کم کاری تیروئید و سردرد های سرد هم زیاد موثر می باشد.

گل و گیاه، کوچک ترین عنصر در میان صدها دل مشغولی ما هستند که بیشتر از هرچیزی می‌توانند احساسات ما را برانگیخته کنند. نگهداری گل‌های معطر، روح فضا را تغییر می‌دهد و هرگاه که به خانه باز می‌گردید، سرزندگی و انرژی مثبت به شما هدیه می‌دهد.

گلفروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل‌ ـ سبد گل ـ باکس گل ـ تاج گل ـ گیاهان آپارتمانی و … به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت مشاهده و سفارش انواع گل به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

—————————————————————–

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی