تاج گل ختم

تاج گل ختم

تاج گل ختم

تاج گل ختم : نمونه‌ای از مراسمات که تاج گل در آن کاربرد زیاد دارد مراسم عزاداری و ترحیم میباشد. برای مراسم عزاداری و ترحیم از تاج گل ختم  مخصوص ترحیم استفاده می‌شود.

از گذشته تا به امروز گل‌های مختلف برای اهداف متنوع مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ از زیبایی محیط اطرافمان گرفته تا رساندن پیام، ابراز احساسات و زیاد شدن کیفیت ارتباط با دیگران.

تاج گل ختم

به دلیلِ کاربردی بودن گل در موارد مختلف، از آن در اکثر مراسمات و جاهای مختلف استفاده می‌شود.

استفاده از گل‌ها در تمامی مراسمات به یک گونه نیست و ما میبایست در مراسمات و مکان‌های مختلف از گل‌هایی با معانی مختلف استفاده کنیم که مناسب با مراسم و مخاطبانمان باشد.

گلایل

گل گلایل بیشترین استفاده را در تاج گل های ترحیم دارد؛ به طوری که در اکثر دسته گل ها، تاج گل ها و هم چنین سبد گل های ترحیم میتوانیم گلایل را ببینیم.

گلایل زیاد پُر گل میباشد، به همین دلیل معمولا از آن در زمینه‌ی تاج گل‌های ترحیم استفاده می‌شود.

تاج گل ختم
رنگ سفید گل گلایل به معنای شخصیت محکم، ستایش، صداقت، اخلاق مداری، روان پاک و به یاد کسی بودن است و احساس قلبی ما را نشان میدهد.

این مفاهیم باعث شده از آن برای تاج گل و دسته گل ترحیم استفاده شود تا هم به متوفی ادای احترام کرده باشیم و هم با بازماندگان همدردی کرده باشیم.

لیلیوم

گل لیلیوم (سوسن) هم همانند گلایل یکی از پر کاربردترین گل‌های عزاداری است؛ این گل قشنگ دارای انواع مختلفی میباشد که هر کدام دارای رنگ های متنوعی از جمله قرمز، سفید، زرد، نارنجی و ارغوانی و… می باشند.

تاج گل ختم

گل لیلیوم به معنی دوشیزگی، یار داشتنی بودن، اقتدار، صداقت، برتری، خلوص و پاکی میباشد و از آن به عنوان نمادی برای روح از دست رفتگان استفاده میشود.

داوودی

گل داوودی یکی از گوناگون ترین گل های موجود در جهان میباشد که در اکثر رنگ ها یافت میشود. به دلیل تنوع رنگی که گل داوودی دارد از کاربرد فراوانی برخوردار میباشد و در بسیاری از مراسمات مورد استفاده قرار میگیرد.

تاج گل ختم

به دلیل تنوعی که داوودی دارد هر رنگ و نوع آن معنی و مفهوم مخصوص خود را دارد؛ رنگ قرمز آن به معنی مشارکت و همکاری میباشد، رنگ زرد آن به معنای تحسین پنهانی، رنگ سفید آنکه در بیش تاج گل های عزاداری استفاده میشود به معنای حقیقت و راستی است.

رنگ های دیگر داوودی به معنی سلامتی، فراوانی، راستی و درستی هستند.

تاج گل ختم

رز

از دیگر گل های مورد استفاده در تاج گل، سبد گل و دسته گل ترحیم میتوانیم به رز اشاره کنیم.

گل رز از زیباترین و پر کاربردترین گل های جهان میباشد که میتوانیم از رنگ های گوناگون آن در مراسمات مختلف استفاده کنیم؛

از سبد گل خواستگاری و دسته گل عروس گرفته تا تاج گل ختم کاربرد دارد.

معروف ترین نوع رز، گل رز سرخ است؛ رز قرمز نشانه عشق واقعی و رویایی است.

تاج گل ختم

از رز زرد به عنوان نماد یک دوستی طولانی و عمیق استفاده می شود؛ رز صورتی بخشندگی را مخاطب می رساند و گل رز سفید نشانه و نماد بی گناهی و پاکی است.

در تاج گل تسلیت معمولا از رز سفید استفاده می شود که نشانه پاکی است.

هم چنین میتوانیم با یک سبد گل رز سفید یا یک سبد گل رز و لیلیوم در مراسم ختم شرکت کنیم و خود را در غم از دست دادن عزیزان شریک بدانیم.

برای سفارش تاج گل تسلیت چه نکته هایی را میبایست رعایت کنیم؟

1- انتخاب صحیح رنگ گل تاج گل ختم

تاج گل های ترحیم معمولا دارای رنگ های خنثی و آرامش بخش اند.

اکثر تاج گل هایی که برای مراسم تسلیت بصورت اهدایی فرستادن میشوند از گل های سفید رنگ در ترکیبی با رنگ هایی کم رنگ مانند زرد کم رنگ، گلبهی، سبز و … استفاده میشود.

رنگ غالب اکثر گل هایی که برای مراسم خاکسپاری و فاتحه انتخاب میشوند سفید رنگ میباشد.

رنگ سفید سرشار از احساس آرامش، خلوص و پاکی نیت میباشد.

معمولا این مراسم ها افراد دارای غم و اندوه زیاد اند و ضروری میباشد که برای لحظاتی آرامش را احساس کنند مطمئن باشید انتخاب گل های سفید رنگ می تواند آرامش را برای لحظاتی به بازماندگان القا بکند و حس آرامش برایشان به ارمغان بیاورد.

تاج گل ختم

2- انتخاب گل متناسب تاج گل ختم

برای آماده سازی تاج گل های ختم و فاتحه بهتر میباشد از گل هایی استفاده شود که متناسب مجالس ترحیم باشند.

معروف ترین گل که در اکثر مراسم های تسلیت استفاده میشود گل گلایول میباشد که وقت زیادی میباشد به عنوان گل تسلیت در ایران شناخته شده میباشد.

اگر برای مراسم فاتحه به دنبال انتخاب تاج گلی درخور و متناسب هستید به شما نظر میکنیم که از تاج گل هایی استفاده نمایید که گل اصلی آن گل گلایول باشد.

معمولا از گل گلایول سفید رنگ در طراحی تاج گل ها استفاده میشود که به خوبی می تواند تاج گل شما را به یک تاج گل متناسب برای مراسم خاکسپاری تبدیل بکند.

البته ضروری به ذکر میباشد که گفته شود برای انتخاب گل متناسب تاج گل تسلیت محدودیت خاصی وجود ندارد میتوان از بقیه گل ها هم استفاده نمود منتهی برخی از گل ها مانند گل گلایول به طور معمول استفاده بیشتری دارند.

گل گلایول هزینه مناسبی داشته و اگر مایلید تاج گلی که انتخاب می نمایید هزینه اقتصادی و مناسبی داشته باشد میتوانید از تاج گل هایی استفاده نمایید که گل گلایول بیشتری داشته باشد.

اگر مایلید تاج گلی که انتخاب می نمایید لوکس و باشکوه باشد میتوانید به جای گل گلایول از گل های ارکیده، آنتوریوم، رز، لیلیوم، اورینتال و … در رنگ های سفید استفاده نمایید.

 

تاج گل ختم

3- انتخاب تاج گل تسلیت با اندازه متناسب( تاج گل ختم )

تاج گل ترحیم ارزان در اندازه های مختلف ارائه میشوند که شما میتوانید باتوجه به نوع مراسم و درجه آشنایی از مدل های مختلف آن استفاده نمایید.

اکثر تاج گل ها در طرحهای یک طبقه تا سه طبقه آماده میشوند.

البته نمونه های دیگر تزیین تاج گل هم وجود دارد که در اشکال مختلف انجام میشود اما از لحاظ تعداد طبقه معمولا از یک طبقه تا سه طبقه معمول هستند.

اگر مراسم ترحیم و تسلیتی که تشریف می برید از بستگان نزدیکتان میباشد و مایلید که تاج گلی باشکوه را به مراسم اهدا نمایید بهتر میباشد که از تاج گل های دو طبقه به بالا استفاده نمایید اما اگر مراسمی که تشریف می برید از بستگان دور شما هستند و مایلید که فراوان قیمت نکنید به شما نظر می بدهیم که از تاج گل های یک طبقه استفاده نمایید.

تاج گل ختم

4- انتخاب متن عرض تسلیت متناسب

گاهی اوقات تاج گل هایی که برای عرض تسلیت بصورت هدیه به مراسم ترحیم فرستادن می نمایید امکان دارد که در محل یا جا مناسبی قرار نگیرند و صاحبین مجلس تاج گل شما را در وقت متناسب مشاهده نکنند یا در موقعیتی نیستید.

که بتوانید حضورا به مجلس ترحیم تشریف ببرید به همین خاطر بهتر میباشد در چنین مواقعی با انتخاب یک متن متناسب برای عرض تسلیت، پیغام خود را به زیباترین شکل ممکن به صاحبین مجلس ادا نمایید.

متنی که انتخاب می نمایید تا بروی تاج گل نصب شود باعث میشود که صاحبین مجلس متوجه تاج گل اهدایی شما به همراه پیغام عرض تسلیتتان شوند.

آداب شرکت در مراسم ختم

برای شرکت در این مراسم آدابی وجود دارد که رعایت نمودن آن، همراهی با خانواده صاحب عزا را نشان میدهد .

آشنایان و بستگان برای یادبود مرحوم دسته های گل می برند که هم نشان دهنده احترام و همدری میباشد و هم ماندگار بودن خاطرات متوفی را به صاحبان عزا یادآور میشود.

1. رعایت سکوت :

این مجالس با تلاوت قرآن شروع می شود و چنانکه همه می دانیم شایسته میباشد که به هنگام قرائت قرآن سکوت کرده و تا جایی که امکان دارد سخن نگوییم.

پس از قرائت قرآن، یک روحانی سخنرانی میکند و مرگ و قیامت را به همه یادآوری می کند که هم تسلی برای بازماندگان میباشد که بدانند این مسیری اجتناب ناپذیر میباشد و هم به دیگران یادآور می شود که همه رفتنی هستند و قیامت و معاد آنچنان که تصور میشود دور نیست.

2. همراه نبردن کودکان :

در هنگام سخنرانی برای حفظ احترام مجلس و صاحب عزا میبایست سکوت نمود.

بهتر میباشد تا آن جا که امکان دارد از آوردن کودکان به این نوع مجالس به خاطر آرامش و جلوگیری از سر و صدا خودداری کنیم.

ضمن اینکه با توجه به حالا و هوای مجلس و نوحه و زاری که معمولا در این مراسم متداول میباشد، جو مجلس برای کودکان هم متناسب نیست و امکان دارد از پیشنهاد روحی آسیب مشاهده کنند.

تاج گل ختم

3. پرهیز از لبخند زدن :

موقع احوالپرسی با صاحب عزا یا دیگر حاضرین در مراسم ، لبخند نزنیم و با دیگران در مورد مسائل خنده ‌دار سخن نگوییم و از حرف های بی ‌مورد پرهیز کنیم.

4. حضور داشتن برای مدت موجه و نه طولانی :

از نشستن‌های طولانی و غیبت پشت سر نفر فوت شده بپرهیزیم که چنان که از کهن گفته اند دست او از دنیا کوتاه میباشد و دیگر حضور ندارد تا بتواند از خودش دفاع بکند.

شنیدن اینگونه سخنان امکان دارد موجب آزار بازماندگان باش. بنا بر ‌این سکوت و همدردی می‌تواند برترین تسلی دل برای داغدیدگان باشد.

 

به طور خلاصه میبایست مراسم ترحیم را به سادگی برگزار نمود و آشنایان و دوستان به ابراز همدردی با صاحبان عزا بسنده کنند و اگر به دلایلی چون برگرداندن آرامش روحی ، تصمیم به حضور بیش در کنارآنان دارند،نبایستی به خانواده مصیبت دیده این اجازه را دهند که برای پذیرایی از آنان دچار تکلف و دردسر شود.

تاج گل ختم

5. لباس مشکی و تا حد امکان پوشیده :

در مراسمات بخصوص روز ابتدا تا چهلم تلاش شود طبق فزهنگ مردم ایران لباس مشکی استفاده شود.

تا در میان مجلس نما و ظاهری متفاوت نداشته باشید.

این نوع پوشش در این مراسم از جمله موارد همدردی با خانواده متوفی محسوب می شود.

6. آراستگی و نه آرایش :

برای خانم ها ضروری میباشد این مورد به دقت رعایت شود که از داشتن آرایش تا حد امکان خودداری نمایید.

البته مرتب و آارسته بودن متعادل خود از مهمترین آداب شرکت در مراسم میباشد ولی نه آنچنان که در مهمانی ها و جشن ها آراسته باشند ، این مورد دور شدن از دل و شرایط نامناسب خانواده متوفی به پیشنهاد میآید.

به طور کلی رعایت مواردی که باعث جلب توجه در این مراسمات شود بهتر میباشد حذف شوند تا کمترین خاطره ی منفی در ذهن اطرافیان متوفی در شرایط سخت باقی نماند.

7. همراه داشتن تحفه ای برای میزبان :

و در آخر یکی از آدابی که عموما برای شرکت در هر مراسم و مهمانی به عنوان احترام به میزبان انجام می شود همراه داشتن وسیله ای متناسب با آن مجلس میباشد .

که در این مراسم به جای شیرینی و شکلات از دسته گل یا تاج گل ارزان هزینه استفاده می شود.

بخصوص برای اقوام نزدیک تر و صمیمی تر که این مورد یکی از وظایف آنان تلقی می شود.

هرچند رعایت حتمی این مورد لزومی ندارد . ولی آوردن آن را ضروری دانستیم.

سفارش آنلاین تاج گل ختم و تسلیت در فروشگاه اینترنتی گل نارین

گاهی اوقات شرایط و موقعیت هایی به وجود می آید که نمی توان مستقیم گل را خریداری نمود و به مخاطب خود اهدا نمود دقیقا مثل وقت هایی که مراسم ختم و خاکسپاری عزیزی از آشنایان و دوستان بوده و نمی توان حضور فیزیکی داشت.

مناسب ترین انتخاب برای ابراز همدردی در مراسم تسلیت و ترحیم این دوستان سفارش آنلاین تاج گل ترحیم ارزشمند و درخور و فرستادن آن به مراسم میباشد.

گل های طبیعی سرشار از حس آرامش و لطافت اند. در هر شرایط و موقعیتی با دیدن گل ها برای لحظه ای هم که شده احساس آرامش خواهیم نمود،

پس در چنین موقعیت هایی میتوان با انتخاب گل های طبیعی در قالب یک تاج گل ترحیم و یاسبد گل ترحیم هدیه ای دلنشین و آرامش بخش داشت برای بازماندگان متوفی و تسکین غم و اندوهشان.

تاج گل ختم

پس از انتخاب تاج گل برای فرستادن به مراسم این نگرانی پیش می آید که تاج گل به چه شکل حمل گردد که هم در وقت موردنظر به مجلس برسد و هم اینکه گل ها در طول حمل آسیب نبینند.

بهتر میباشد این نگرانی را فراموش نمایید و اینکار را به متخصصین و همکاران ما در فروشگاه اینترنتی گل نارین بسپارید.

با توج به ویژگی تاج گل ها:

تاج گل ها با توجه به ارتفاع و عرض بالایی که دارند امکان حمل با وسایل نقلیه معمولی ندارند و برای حمل سالم تاج گل میبایست از وسایل نقلیه مخصوص مانند وانت بار و دیگر وسایل استفاده نمود که مطمئناً قیمت حمل بالایی برای شما خواهد داشت.

گل فروشی آنلاین گل نارین با حمل تاج گل های عرضه شده در وبسایت قیمت های گزاف حمل و نقل تاج گل را حذف کرده و با خیال راحت تاج گل سفارشی شما را تحویل خواهد داد.

گاهی اوقات امکان دارد که تاج گلی را برای مراسمی سفارش بدهید اما خودتان در محل حاضر نباشید تا مطمئن بشوید که تاج گل شما در جا مناسبی قرار گرفته میباشد یا خیر.

تاج گل ختم

تاج گل ختم در فروشگاه اینترنتی گل نارین

فروشگاه اینترنتی گل نارین این نگرانی را هم حل کرده و با در اختیار داشتن نیروهای انسانی دقیق و حرفه ای تاج گل شما را در مکانی متناسب جایگذاری خواهند نمود.

فروشگاه اینترنتی گل نارین زیباترین تاج گل ترحیم  را در مدل های مختلف و صورت بصورت اینترنتی عرضه کرده تا به راحتی و تنها با چند کلیلک تاج گل مدنظرتون را سفارش بدهید تا دقیقا در وقت و جا مشخص شده همراه با متن و یا نام خودتان به مراسم مربوطه فرستادن گردد.

گلفروشی آنلاین اینترنتی نارین

گلفروشی آنلاین اینترنتی نارین آماده خدمات رسانی در زمینه انواع تاج گل، دسته گل، باکس گل، سبد گل، گل های شاخه ای، گل و گیاه آپارتمانی، اجاره ماشین عروس، تزیین ماشین عروس و … به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت مشاهده نمونه کار و سفارش با ما در ارتباط باشید.

—————————————————————–

مطالب مرتبط:

منتشر شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان (خرید بالای 300 هزار تومان)

تماس با مدیریت : 09125342348

تضمین کیفیت و ارائه محصول با کیفیت

مشاوره و پشتیبانی : 02177981712

X