بهترین گلها برای شب یلدا

بهترین گلها برای شب یلدا

بهترین گلها برای شب یلدا : شب یلدا یکی از جشن های قدیم ایرانیان میباشد. این جشن به آیین زرتشتیان مربوط میباشد. در آخرین شب پاییز و پیش از شروع زمستان مردم پیروزی نور بر تاریکی را جشن میگیریند. تولد الهه نور هم در این شب میباشد. شبی که طولانی ترین شب سال نامیده شده و سفره و گل در آن نقش اساسی دارد. مخصوصا برای افرادی که در این شب به مهمانی میروند.

در این شب طولانی مردم سرزمینمان دور هم جمع می شوند و پیش از رفتن به جشن به آماده سازی و گل آرایی شب یلدا مشغول میشوند تا سفره شب یلدا زیبایی برای خود و خانواده شان فراهم کنند . تزیین سفره شب یلدا از اهمیت زیادی برخوردار میباشد. از افرادی که در این جشن حضور دارند با آجیل خشک، هندوانه و انار به شکل زیبایی پذیرایی می کنند.

میوه و سفره شب یلدا

خوردن این میوه ها هم در این شب راز خود را دارد. یکی از باورهای افراد ان دوران این بود که افراد با خوردن این میوه ها که میوه های تابستانی هستند، در طول زمستان از بیماری دور خواهند همچون. به همین دلیل در شب یلدا در کنار گل شب یلدا، آجیل و میوه ها همچون انار، هندوانه به عنوان میوه ای تابستانی که طرفداران زیادی هم دارد سرو می شود.انار هم که از میوه های معروف شب یلداست داستان خودش را دارد.

باور مردم آن روزهای کشورمان این بوده که انار ما را به یاد چرخه زندگی می اندازد. باوری که مربوط به تولد دوباره و احیای نسل ها می شود. انار نماد جالب دیگری هم دارد که سمبل طلوع خورشید میباشد. زمانیکه میخواهید سفره شب یلدا را تزیین نمایید، همه چیز نماد خاص خودش را دارد.رنگ سرخ سمبل و نماد این شب طولانیست. همچون رنگ سرخی که در کریسمس استفاده می شود.

گل های سرخ شب یلدا نماد تولد دوباره نور و یا خورشید میباشد. دلیل قرمز نمودن آیتم های سفره شب یلدا هم به همین دلیل میباشد.

بهترین گلها برای شب یلدا

بهترین گلها برای شب یلدا

تاریخچه افسانه یلدا

در کهن زندگی مردم برا اساس چرخش خورشید و ستارگان بوده میباشد. آن های با استفاده از ستارگان مسیریابی و کارهای جالبی انجام میدادند. بخت خود را به تاریخ و روزهای سال دارای ارتباط می دانستند. این تکیه به مهر و ماه آیین های فراوانی هم برای خودشان پدید آورده بود. از مهم ترین جشن های دارای ارتباط با این موضوع شب یلداست. به این شب طولانی سال شب چله هم گفته می شود.

ایرانیانی که سال ها پیش در وقت زرتشتیان در ایران زندگی می کردند، باور داشتند که این شب نماد پیروزی روشنی بر تاریکی و اهریمن میباشد. مردم آن وقت این شب قشنگ را جشن می گرفتند و این پیروزی بزرگ را والا میدانستند.کسانی هم تا صبح، شب زنده داری می کردند. آن ها اعتقاد داشتند که میبایست در این شب از روز پاسبانی کنند.

آن ها باور داشتند که اگر در این شب بخوابند، امکان دارد در نبود آنان شب بر روز پیروز شود و جهان دیگر طلوع خورشید را نبیند. این ها همه باور هایی بود که به تشکیل آیین های مختلف برای جشن گرفتن طولانی ترین شب سال یا شب چله شد. آیین هایی مثل آماده نمودن آجیل خشک، انار گل آرایی شب یلدا و از همه مهمتر فراهم نمودن هندوانه در این شب سرد سال!

یلدا و زوج های برنا

در این شب معمولا زوج های برنا با خانواده خود به دیدار یکدیگر می روند. در این شب ۲ خانواده یلدا را جشن می گیرند و همدیگر را بیش می شناسند. آن ها تلاش می کنند شبی ماندگار و به یادماندنی برای خود و خانواده خود رقم بزنند. معمولا این زوج های برنا دست خالی به عیادت خانواده همسر خود نمی روند. در کهن آن ها تنها دست گلی همراه خود می بردند.

ولی امروزه اندازه این دسته گل ها به شکل عجیبی بزرگتر شده و به اندازه ۱ سبد گل برای شب یلدا تبدیل شده میباشد. به همین دلیل تزیین گل اهمیت پیدا کرده میباشد. برای گل آرایی یلدا معمولا از میوه های فصل پاییز همچون انار و خرمالو استفاده میشود.

معرفی گل شب یلدا

زمانیکه اسم شب یلدا به گوشمان میرسد، نخستین چیزی که به ذهنمان میرسد، قطعا رنگ قرمز آن میباشد. میوه هایی که برای شب یلدا تدارک دیده میشوند هم همچون هندوانه و انار سرخ هستند. برای گل آرایی بهتر میباشد از گل هایی استفاده کنیم که رنگ سرخ دارند و یا هارمونی زیبایی با رنگ های دیگر تشکیل می بدهند.یکی از مهمترین گل های سرخ، گل رز میباشد که برای گل آرایی شب یلدا فوق العاده به پیشنهاد می رسد.

گل های رز و میخک به راحتی در بازار های گل موجود هستند. اگر به دنبال رنگ های بیش و تنوع رنگی هستید، می توانید از رنگ های مختلف میخک، نرگس سفید و زنبق آبی استفاده نمایید. نرگس نماد امید میباشد و رنگ سفید نظم خوبی برای گل آرایی فراهم میکند. برترین گل آرایی چطور است؟ قطعا رنگ قرمز که نماد این شب است میبایست در گل آرایی شب یلدا استفاده شود.

گل رز قرمز

گل رز قرمز یکی از جذاب ترین گل های دنیاست. این گل نماد های عجیب و زیبایی هم دارد. رز قرمز سمبل عشق و وفاداری است. این گل که نماد عشق و عاشقی است، یکی از جذاب ترین پیشنهادات برای تزیین گل است. برنا هایی که به تازگی ازدواج کردند میتوانند از این گل برای گل آرایی استفاده کنند که هم پیام زیبای این گل منحصر به فرد را برسانند و هم جلوه خاصی به سفره این شب طولانی یدهند.

گل اطلسی قرمز

گل اطلسی رنگ های مختلفی دارد. قرمز، سفید، زرد و بنفش از رنگ های این گل زیبا است. رنگ قرمز این گل طرفداران بیشتری نسبت به بقیه رنگ ها دارد. از آنجایی که محبوبیت گل اطلسی قرمز فراوان میباشد، برای انتخاب گل به طور کامل متناسب میباشد.

بهترین گلها برای شب یلدا

بهترین گلها برای شب یلدا

آنتوریوم قرمز برای شب یلدا

آنتوریوم از گل های مناطق گرمسیری میباشد. نام این گیاه از زبان یونانی گرفته شده میباشد. این گل قشنگ گلبرگ های براق دارد که به زیبایی جلب توجه می کنند. این گل رنگ های مختلفی هم دارد. رنگ قرمز آنتوریوم به طور کامل برای انتخاب گل برای شب یلدا متناسب میباشد. این گل نماد سمبل شادی، برکت و مهمانی و جشن میباشد. شب یلدا هم جشن قدیم ایرانی ها و موقعیتی متناسب برای تهیه گلی همچون آنتوریوم قرمز را داشته باشد.

بهترین گلها برای شب یلدا

بهترین گلها برای شب یلدا

گل ژربرا سرخ برای شب یلدا

یکی از گل های قشنگ که به دلیل رنگ زیبایش طرفداران خاص خودش را دارد، گل ژربرا میباشد. این گل پرچمی به رنگ طلایی دارد. و گلبرگ هایش دور پرچم طلایی رنگ این گل چیده شده اند. ژربرا رنگ های متنوعی همچون سفید، نارنجی، قرمز و صورتی دارد. رنگ قرمز این گل برای گل آرایی شب یلد و در کل گل برای شب یلدا متناسب میباشد.

بهترین گلها برای شب یلدا

بهترین گلها برای شب یلدا

ارکیده قرمز

گل ارکیده از گل های زیبای موجود در بازار میباشد. این گل زیبایی و جذابیت خاصی دارد. نماد ها و سمبل های گل ارکیده، انرژی، سپاسگذاری، محبت فراوان و علاقه و اشتیاق میباشد. یکی از انتخابها قطعا میتواند گل ارکیده قرمز باشد که هم جذاب میباشد و هم ظرافت خاصی دارد. رنگ این گل هم برای تزیین سفره شب یلدا شما متناسب میباشد.

بهترین گلها برای شب یلدا

بهترین گلها برای شب یلدا

نتیجه گیری :

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با شب یلدا، تاریخچه آن و گل متناسب برای این شب طولانی آشنا کنیم. نماد سرخی سفره شب یلدا سبب شد که ما به معرفی گل های قرمز بپردازیم. تا زیبایی را برای خانواده خود در این شب که افراد خانواده دور هم جمع می شوند، فراهم نمایید.

این گل ها همچون گل رز نماد های مختلفی دارند و جلوه خاصی هم به سفره های مختلف شب یلدا میدهد. برای خرید انواع گل برای شب یلدا می توانید به گلفروشی های اطراف محل زندگی خود و یا بازار های گل و گیاه مراجعه نمایید. هزینه این گل ها در بازار های گل و گیاه پایین تر میباشد.

مطالب مرتبط :

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.