باز کردن مغازه ی گل فروشی

برای باز کردن مغازه ی گل فروشی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

 باز کردن مغازه ی گل فروشی : اگر علاقمند به داشتن ۱ مغازه گلفروشی هستید، گام ابتدا این میباشد که بشتر درمورد کسب و کار گل و گیاه بدانید.اگر شما در طراحی گل مهارت دارید، دارای مهارت های فردی هستید و حس خوبی در بازکردن ۱ کسب وکار دارید، در باز نمودن ۱ مغازه گلفروشی می توانید آینده خوبی داشته باشید.

باز کردن مغازه ی گل فروشی ونکاتی که باید رعایت کنیم

۱- مهارت های طبیعی نیازمند کار گل آرایی میباشد

گل فروش ۹ تنها عاشق کار با گلو گیاهان میباشد بلکه هم چنین میبایست توجه زیادی به جزئیات و خلاقیت داشته باشد، شما میبایست دستانی پسندیده و جسمی متناسب داشته باشید.اگر شما مهارت برقراری ارتباط خوبی داشته باشید بعد از افتتاح مغازه، آن ها برای خرید گل قبل شما می آیند که این سبب میشود یاری خوبی به پیشرفت و بهتر شدن کسب و کار شما داشته باشد.

تزئینات گل برای مراسم های عروسی و ترحیم اغلب دارای استرس زیادی است که شما میبایست در این شرایط آرامش خود را حفظ نمایید و از نظرات و یاری های دیگران بهره ببرید. (باز کردن مغازه ی گل فروشی)

۲- تجارت گل و گیاه را یاد بگیرید

برای یاد گیری تجارت گل آرایی شما میبایست از راه ۱ کالج یا آموزشگاه که دارای برنامه هستند آموزش ببینید و یا از کسی که در این زمینه تجربه کافی دارد بهره ببرید.

برخی از این مراکز امکان صدور گواهینامه هم دارند که مشخص کننده کیفیت آموزش و هم چنین ارزش گذاری برای شما است.
کارکردن در ۱ گلفروشی درحالی که شما در حال گذراندن دوره در این موسسات هستید راه خوبی برای زیاد شدن یادگیری شما است.

برای باز کردن مغازه ی گل فروشی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

۳- آموزش را در محل کار بگذرانید

کار نمودن برای ۱ گلفروشی موثر ترین راه برای یادگیری مهارت مورد نیاز شما است، زیرا شما از ابتدای کار فشار کار را خواهید آموخت و علاوه بر این شما صرفه جویی در مصرف و اسرار طراحی گل را خواهید آموخت.کسی که عملی کار را بیاموزد زیاد موفق تر و قوی تر از کسی میباشد که فقط شفاهی دوره دیده باشد.

اگر قصد دارید مغازه خود را در همان شهر یا شهرستان بازکنید بیش درمورد منابغ و نیاز های آن جا اطلاعات کسب نمایید.هم چنین شما میبایست مجوز کسب وکار را تهیه نمایید و از قوانین آن محل اطلاع داشته باشید.

۴- در مورد خطرات و مزایای ۱ گل فروشی فک نمایید

کسی که ۱ گلفروشی باز می کند میبایست از اوایل صبح حدود ساعت ۴:۳۰ الی انتها روز کاری مشغول بکار باشد، فروشگاه شما احتمالا میبایست ۶ روز در هفته باز باشد.برای فصل های شلوغ ( به طور کلی در اطراف روز ولنتاین و روز مادر ) و فصل های آهسته ( همچون محرم و صفر یا ژانویه و اووت ) میبایست برنامه قبل رو را بدانیم.
اگر به فکر استخدام کارمند هستید میبایست مطمین باشید که آن ها به خوبی آموزش دیده اند، رسیدگی و خدمات به مشتری برای ۱ گلفروشی موفق لازم میباشد.

طرح کسب و کار:

۱- از کسب وکارتان تعریف و تبلیغات نمایید

اکثر مردم برای توسعه کسب و کار خود از وام استفاده می کنند ولی اگر قصد ندارید درخواست وام دهید ۱ طرح تجاری می تواند موفق باشد.
نمونه ای از ۱ طرح تجاری:
استفاده از کارمندان کم توان و معلول که هم سبب زیاد شدن بهروری آن ها می گردد و هم در کاهش قیمت زیاد مفید میباشد به صورتی که ۱۰% ارز کل درآمدها به سازمان خیریه معلولین بازگردانده میشود تا برای کارگران کم توان مسکن بسازند.(باز کردن مغازه ی گل فروشی)

۲- ساختار کسب و کار

ساختار کسب و کار شما بدین معنی میباشد که پایان تصمیمات و مسئولیت ها برعهده ۱ فرد واحد میباشد.

برای باز کردن مغازه ی گل فروشی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

۳- تحقیق در بازار

  • مشتریان شما چه افرادی هستند؟ چه چیزی احتمال دارد بیش بخرند؟
  • در پیشنهاد گرفتن اطلاعاتی که امکان دارد در رابطه با مشتریان و یا بازار کار با آن روبرو بشوید مهم میباشد
  • چیزهایی که میبایست در مورد آن ها فکر نمایید این میباشد که گل ها در زندگی مشتریان شما چه نقشی دارد؟
  • آن ها گل ها را برای چه افرادی می خرند؟
  • یا آنکه گل ها به عنوان بخشی از رویدادهای مهم اجتماعی، سیاسی، جشن ها و تولدها هستند؟
  • شما به کاری مشغول هستید که در جامعه زیاد با اهمیت میباشد و نقش گل ها زیاد محصوص میباشد.
  • به عنوان مثال آیا رهبران و مقامات در جامعه شما به طور مرتب در تدارک گل برای مناسبت ها و یا کنفرانس های خود هستند؟
  • آیا منطقه شما جایی میباشد که در آن عروسی اتفاق میافتد؟
  • آیا مدیران شرکتها در منطقه شما به کارمندان خود گل می دهند؟
  • مقدار بودجه های مختلف در کسب و کار برای باز نمودن ۱ گلفروشی چه مقدار است؟

۴- رقبای خود را بشناسید

رقبای شما شامل تمامی موسسات خرده فروشی گل در منطقه است، از جمله فروشگاه های فروش گل، باغ ها، مزارع گل و حتی فروشگاه های بزرگ
موسسات و فروشگاه های گلفروشی معمولا فروش گل را بصورت آنلاین هم دارند، برای رقابت با آن ها این گزینه هم مد پیشنهاد قرا بدهید.
راه هایی که رقبای شما در راه رسیدن به بازار هدف دارند را در پیشنهاد بگیرید و در مورد راههای بهتر دسترسی و ارائه خدمات به مشتریان خود چه بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم فکر نمایید.

۵- تصمیم بگیرید (باز کردن مغازه ی گل فروشی) 

اگر تحقیقات شما نشان میدهد که کسانی که منطقه شما هستند به احتمال فراوان به خرید آنلاین گل رو می آورند امکان دارد نیازی به سرمایه گذاری برای مغازه نباشد.
مزیت فروشگاه های آنلاین این میباشد که شما مچبور نیستید برای مغازه و مالیات و هم چنین استخدام ۱ کارمند قیمت کنیدو معایب این نوع فعالیت این میباشد که شما میبایست محلی برای ذخیره و آماده نمودن گل داشته باشید حتی اگر در حالا فروش آنلاین گل هستید.

هم چنین امکان دارد مشتریان آنلاین شما درخواست حضور در فروشگاه شما را داشته باشند.اگر شما به فکر اجاره ۱ مغازه هستید بهتر میباشد به پارکینگ، دسترسی آسان و میزان ترافیک منطقه و هم چنین موقعیت مکانی متناسب توجه داشته باشید، این بدین معنی میباشد که اجاره شما امکان دارد فراوان شود.(باز کردن مغازه ی گل فروشی)

۶- اطمینان حاصل نمایید که برخی از راههای کنترل دما در جا شما وجود داشته باشد

مهم نیست گل ها را کجا نگهداری میکنید ولی میبایست موجودی گل خود را همیشه ثابت نگه دارید، که این امر نیاز به کنترل دمای محل نگهداری شما دارد، اگر دمای محل نگهداری شما بیشتر از حد بالا یا پایین باشد امکان دارد گل هایتان از بین برود و در نهایت شما نمیتوانید آن ها را به فروش برسانید و متحمل ضرر میشوید.دمای مطلوب برای نگهداری گل بین ۳۴ تا ۳۶ درجه فارنهایت ( ۱٫۱ تا ۲٫۲ درجه سانتی گراد ) حداکثر ۴۰ درجه فارنهایت.

بیش گل ها در دمای ۳۰ درجه فارنهایت و رطوبت بالا ماندگاری بالاتری دارند، رطوبت نسبی نبایستی کمتر از ۸۰% باشد، برترین میزان رطوبت ۹۰ تا ۹۵ درصد میباشد، گل های گرمسیری میبایست در ۵۵ تا ۶۵ درجه نگهداری شوند، هوای کولز به گل ها آسیب می رساند.

برای باز کردن مغازه ی گل فروشی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

۷- اگر نیاز دارید وام بگیرید (باز کردن مغازه ی گل فروشی) 

قیمت راه اندازی مغازه بسته به عواملی همچون اجاره محل، خرید گل های مورد نیاز، قیمت های مالیات و بازاریابی و کارمندو هم چنین بیمه متفاوت میباشد.هم چنین شما نیاز به ابزارها و تجهیزات گل آرایی هم دارید.کارشناسان توصیه می کنند بودجه شما میبایست حداقل ۲ الی ۳ برابر قیمت راه اندازی مغازه برای سال ابتدا باشد.

۸- تصمیم بگیرید که میخواهید عضو سرویسهای بین المللی سفارش گل باشید

شما میتوانید از راه پرداخت قیمت ماهیانه عضو موسسات سفارش گل همچون : Tele flora, FTP, Bloom Net بشوید که این سفارشات امکان دارد از هر جای دنیا باشد و بصورت بین المللی فرستادن گردد.
به عنوان مثال ۱ مشتری میتواند به ۱ فروشگاه گل در بروکلین برود و از فروشگاهی در لس آنجلس سفارش گل دهد و از طریف FTP تحویل بگیرد.
در این مثال هر ۲ طرف صاحب فروشگاه و فرستادن کننده سفارش بخشی از سود حاصل از فروش را بدست می آوردن و هم چنین سبب شناخت و پیشرفت بیش شما میشود.

۹- مجوز های ضروری را بگیرید

اکثر شهرداری ها نیاز دارند مغاز های گل فروشی مجوز های ضروری برای کسب و کار را داشته باشند.هم چنین امکان دارد کسانی از شما درخواست نمایندگی کنند که مجددا نیاز به دریافت مجوز است.

گل فروشی اینترنتی نارین فلاور آماده ی ارائه ی خدمات آنلاین با بهترین کیفیت و قیمت به شما عزیزان میباشد 

مطالب مرتبط :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X

منو اصلی