افزایش عمر گل های شاخه بریده

افزایش عمر گل های شاخه ای

افزایش عمر گل های شاخه بریده

تصور نمایید در همین لحظه دسته گلی قشنگ به شما هدیه می شود؛ احساستان چیست؟ گل های قشنگ که به شکل دسته یا سبد گل وارد فضای خانه میشوند با رایحه عالی و لطافت خود دلنشینی خانه را دو چندان می کنند. اما از بین رفتن و خشک شدن این گل های قشنگ زیاد نا امید کننده می باشد. شاید به جرات بتوان گفت چیزی زیباتر از گلهای شاداب و رنگارنگ برای این که دنیا به مکانی دلچسب تر تبدیل شود، وجود ندارد.

با وارد نمودن گیاهان و گلهای رنگین به دکوراسیون خانه هم میتوانید آن را به بهشتی برای خودتان تبدیل نمایید. با توجه به این که هیچ کس گل های پژمرده، ساقه و ورق های خشک، آب تیره و کدر شده را یار ندارد، بهتر می باشد نکته هایی را که ما برای زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده در فضای خانه معرفی میکند، مورد توجه قرار دهید:

افزایش عمر گل های شاخه ای
زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: سریع عمل نمایید.

زمانیکه از گلفروشی به خانه برگشتید، سریع گل ها را از درون بسته بندی، کاغذ، روبان و سیمی که به دورش پیچیده شده می باشد خارج نمایید. ساقه ها را اندکی کوتاه کرده و گل شاخه بریده را درون آب قرار بدهید. مهلت پژمرده شدن را به گل ها ندهید و از همان اول با نهایت دقت و توجه با گل ها در خانه رفتار نمایید.

خرید گل رز

زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: کمی سفید کننده اضافه نمایید.

آب گل های شاخه بریده را هر سه روز یکبار تعویض نمایید. گلدان را با کمی سفید کننده پسندیده تمیز کرده و قطره کوچکی از مایع سفیدکننده را هم به آب گلدان اضافه نمایید تا باکتری ها را از بین ببرد. دقت داشته باشید که شما به مقدار زیادی از سفید کننده برای کشتن گل های خود نیاز ندارید!

زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: ساقه ها را اریب برش بدهید.

زمانیکه آب گلدان را تعویض می نمایید، انتهای ساقه گل شاخه بریده را با یک چاقوی تمیز و تیز به شکل مورب برش بدهید. برای اینکار از یک قیچی با تیغه های تیز هم میتوانید استفاده نمایید. اگر ساقه گل های شاخه بریده شما چوبی می باشد، میتوانید از برش های عمودی در انتهای ساقه استفاده نمایید تا میزان آب بیشتری از راه آوندها به بالای ساقه ها و گل های اصلی برسد.
افزایش عمر گل های شاخه ای

زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: بیشتر از حد آب ندهید.

از میزان کمی آب در گلدان استفاده نمایید به صورتی که عمق آن کم باشد تا ساقه های نرم دچار گندیدگی و خراب شدن نشوند. تنها موقعیتی که این قانون نقض میشود در وقت کار با ساقه های چوبی می باشد. ساقه های چوبی شده پایان آبی که می توانند را جذب می کنند و با میزان فراوان آب شاد تر میشوند.

چند روش جالب برای نگهداری از گل‌ شاخه‌ای

زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: گل های اضافی را حذف نمایید.

برای این که از آب تیره، ساقه های له و نرم شده جلوگیری شود مطمئن بشوید هیچ گل و گلبرگی در آب غوطه ور نشده باشد. قرار گرفتن یک یا چند گل درون آب گلدان یکی از عوامل اصلی پژمرده شدن سریعتر گل های شاخه بریده هستند. هر قسمت ساقه و شاخه ای که درون آب قرار میگیرد میبایست بدون گل، گلبرگ و جوانه برگ باشد.
زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: از میوه ها دور بمانید.

آیا می دانستید گل و میوه با هم میانه خوبی ندارند؟ برای این که عمر گل شاخه بریده خود را زیاد شدن بدهید، آنان را از سبد میوه هایی همچون سیب و گلابی دور نگه دارید. این میوه ها از خود گاز اتیلن متصاعد می کنند که موجب پژمردگی گل شاخه بریده میشود.

افزایش عمر گل های شاخه ای

زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: آنان را خوشحال و سرحال نگه دارید.

گل شاخه بریده ای که در معرض نور آفتاب پنجره قرار گیرد، زیاد سریع شکفته میشود و عمر آن هم به همان سرعت پایان میشود. برای شرایط بهینه گلدهی، گل شاخه بریده را از نور مستقیم آفتاب، شوفاژ و رادیاتور و هر منبع گرمایشی دیگر به دور نگه دارید.

خرید گل ارزان

زیاد شدن عمر گل های شاخه بریده: کیسه بساک را حذف نمایید.

در گل های بسیاری که به عنوان شاخه بریده به فروش می رسند، پرچم های بزرگی وجود دارد. پرچم دارای دانه های گرده ای می باشد که به شکل کیسه بساک در بالای آن قرار دارد. برای زیاد شدن عمر گل شاخه بریده؛ بعد از باز شدن و شکفتگی گل این کیسه را جدا نمایید چرا که باعث پژمرده شدن زودتر گلها میشوند.

 

گلفروشی آنلاین نارین فلاور آماده خدمات رسانی در زمینه فروش انواع دسته گل، باکس گل، سبد گل،تاج گل، گیاهان آپارتمانی و … به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت مشاهده و سفارش به قسمت فروشگاهی سایت مراجعه نمایید.

————————————————————————————-

مطالب مرتبط در فروشگاه اینترنتی گل نارین :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

منو اصلی